To prawda: OSM w Polsce jest obecnie w tych obszarach nie do uzytku- z drugiej strony zawsze mozna sobie sciagnac stan sprzed kasacji na wycieczki rowerowe równolegle uzupelniajac to, czego brak.
Pisze ze cos jest asfalt tylko wtedy, gdy wiem lub widac to jak byk w Bing wysokiej rozdzielczosci. Inaczej unikam opisywania nawierzchni.
Na garminie zostawiam stare Ale używam RideWithGps do wyznaczania trasy ( bo fajnie się można przełączać pomiędzy google/osm/satelita - jak są drogi to samo nimi idzie, jak nie ma to rysuje się od ręki ) ale tam nie jestem w stanie ‘używać stanu wcześniejszego’
Jakoś przeżyję.
Widziałeś kiedyś na którejś mapie “komercyjnej”, by łączniki były w kategorii drogi wyższej? No chyba, że nie mówimy o tym samym, bo ja mówię o np. takich łącznikach:
Tak, usun i popraw. Nie jet bledem samym w sobie rysowanie sciezek pieszych jednak:
Wektory powtarzaja sie tam co prowadzi do blednego routingu
Os chodnika raczej nie jest 10 cm od sciany budynku tak, jak tam sie zdarza
chodniki nie biegna przez budynki
Chodniki sa w duzym procencie równolegle lub prostopadle do scian budynków.
Napisz uzytkownikowi ze usuwasz, zrób screenshot ze stanu przed poprawka i po poprawce i mu to wyslij.
Nie chodzi o to by komus pokazac ze czegos nie umie, lecz by go czegos nauczyc.
Bede sie staral, jakkolwiek mam klopoty: do wrodzonej dysleksji dochodzi wiek powodujacy ze rece mi sie trzesa jak pisze
Niestety nie moge spelnc prosby o polskie czcionki. W miejscu, z którego pisze nie moge dokonywac zmian w systemie bez poproszenia admina.
Dzis wieczorem wysiadl prad w serwerowni w Londynie i nie mozna bylo pracowac przez pewien czas.
Pracownicy obawiaja sie ze moze jest to spowodowane olimpiada i wiekszym zuzyciem pradu, w zwiazku z czym prace podejma tam chomiki biegajace w kólkach podlaczone pod dynama.
Cześć. Mam pytanie, bo jakoś odpowiedź trudno jest odnaleźć. Korzystam z JOSM i podczas wysyłania zmian pojawiają się ostrzeżenia o braku nazwy ulicy. Zauważyłem, że niektórzy praktykują nazywanie ulic od nazwy miejscowości. Czy ma to sens oraz jest jakoś potwierdzone, aby tak robić? Mnie to drażni, ale osobiście jeszcze nie usunąłem żadnego takiego tagu (ani drogi), a ponieważ spotykam się z coraz większą liczbą takich dróg, to zapytuję, czy nazywać drogi od nazwy miejscowości wszędzie, czy czyścić pozostałości po tych nielicznych, co ponazywali te drogi w tak kuriozalny sposób? Wybaczcie za ilość treści, ale zauważyłem u siebie skłonność do lania wody ;d