celkem mne mrzí, že v OSM nejsou hranice Zvláště chráněných území. Dá se s tím něco udělat? Pokud by toto někoho zajímalo a chtěl by s tím něco udělat, tak mohu poskytnout např. gpx soubor (nebo vrstvu shp) s hranicemi MZCHÚ v působnosti SCHKO Poodří.
Budu-li mít čas, tak se to časem pokusím nastudovat a zeditovat sám.
myslíš “chráněná území v Česku” jako celek? Tedy NP, CHKO, NPR, NPP, PR, PP, památné stromy atd??? Pokud myslíš, tak ano, ještě nemáme všechna… před několika měsíci jsem začal importovat postupně NP, CHKO, NPR a NPP. Ještě nejsou plošné PR a PP (+chybí KRNAP, který stihl jeden kolega mezitím vymazat a já se nedostal k novému importu ještě).
Data tedy máme, tam problém není. Problém je data trochu “zformátovat” a naimportovat… Pokud by ses chtěl pustit do plošného importu PR a PP, dej mi vědět, mám totiž již připravené .OSM soubory s otagovanýmí daty, převedenými ze zdrojového shapafile z EEA. Byla by škoda je nevyužít… Chce to ale trochu zkušeností v práci s OSM XML formátem…
A pozor, na Vysočině již někdo PR a PP zpracoval, nutno buď vynechat z importu, nebo možná jednodušší se na to vybodnout a pak pořešit duplicity…
Ještě jedna technická - napsal jsem, že data máme… ano, ale pravda je to jen z větší části - chybí nám vše kromě výše jmenovaného (tedy až po PP) - tedy Evropsky významné lokality, památné stromy atd. Pokud bys mohl něco z toho sehnat, hodilo by se…