Ogólnie proponuję się trzymać zasady, że nie sklejamy danych różnego typu, czyli np. nie przyklejamy landuse=* do highway=*
Uważam, że możemy (lub powinniśmy) sklejać dane tego samego typu, czyli np.
No tak, kiedyś.
To, że dane z UMP były stare to sam często doświadczałem i prawdą jest to, że nic się nie działo w okolicach niektórych.
Tyle, że ja głównie używam OSM a dziergam coś tam wtedy jak coś widzę, że jest nie tak.
W tym momencie to OSM jest dla mnie nie do użytku i muszę wrócić do UMP - planuje wycieczki rowerowe, teraz poznikało wiele dróg, miejscowości czasami się nie łączą, nie ma dróg polnych, ścieżek leśnych - a te rzeczy z binga nie koniecznie są łatwo widoczne.
Więc dla użytkowników niesamochodowych jadących z jednej strony polski na drugą to jest masakra
Próbowałem kiedyś coś rysować z binga, ale często nie byłem w stanie rozróżnić czy to asfalt czy jednak go tam brak - jak wy to widzicie?
To prawda: OSM w Polsce jest obecnie w tych obszarach nie do uzytku- z drugiej strony zawsze mozna sobie sciagnac stan sprzed kasacji na wycieczki rowerowe równolegle uzupelniajac to, czego brak.
Pisze ze cos jest asfalt tylko wtedy, gdy wiem lub widac to jak byk w Bing wysokiej rozdzielczosci. Inaczej unikam opisywania nawierzchni.
Na garminie zostawiam stare Ale używam RideWithGps do wyznaczania trasy ( bo fajnie się można przełączać pomiędzy google/osm/satelita - jak są drogi to samo nimi idzie, jak nie ma to rysuje się od ręki ) ale tam nie jestem w stanie ‘używać stanu wcześniejszego’
Jakoś przeżyję.
Widziałeś kiedyś na którejś mapie “komercyjnej”, by łączniki były w kategorii drogi wyższej? No chyba, że nie mówimy o tym samym, bo ja mówię o np. takich łącznikach:
Tak, usun i popraw. Nie jet bledem samym w sobie rysowanie sciezek pieszych jednak:
Wektory powtarzaja sie tam co prowadzi do blednego routingu
Os chodnika raczej nie jest 10 cm od sciany budynku tak, jak tam sie zdarza
chodniki nie biegna przez budynki
Chodniki sa w duzym procencie równolegle lub prostopadle do scian budynków.
Napisz uzytkownikowi ze usuwasz, zrób screenshot ze stanu przed poprawka i po poprawce i mu to wyslij.
Nie chodzi o to by komus pokazac ze czegos nie umie, lecz by go czegos nauczyc.
Bede sie staral, jakkolwiek mam klopoty: do wrodzonej dysleksji dochodzi wiek powodujacy ze rece mi sie trzesa jak pisze
Niestety nie moge spelnc prosby o polskie czcionki. W miejscu, z którego pisze nie moge dokonywac zmian w systemie bez poproszenia admina.