Ok, ale to jest gif z rozszerzeniem png? Bo taka odpowiedź przychodzi, niczego z rozszerzeniem gif zwrócić nie chce. O ile dla png/png było ok (widoczne poprawnie, przezroczystosc wykorzystana), choć odpowiedzi były dosyć wolne, o tyle gif/png już nie jest ok - MapEdit nie potrafi tego pokazać.
A ja dostaję taki błąd: Warstwa TMS nie obsługuje odwzorowania EPSG:2180. Odwzorawanie EPSG:4326 i Marcator są obsługiwanie Zmień odwzorowanie albi usuń tą warstwę.
Tak, content-type image/gif, a rozszerzenie zostało png, nie zmieniałem linku. Na irc TomekS potwierdził działanie w mapedit, więc nie wiem w czym problem - ale postaram się to naprawić. Na pierwszy ogień link:
.gif
.png
Działa na oba rozszerzenia.
Zmień odwzorowanie, w kafelkach leci sam obrazek, nie ma odwzorowania jako takiego w obrazku. Inne TMS-y chodzą prawidłowo?
Tak, teraz działa. Mam gif/gif. Dzięki.
Przy okazji - niektóre ślady są albo z orania ziemi, albo z oczekiwania wielu kolejek samochodów ciężarowych na załadunek…
micra: starałem się to wyeliminować, ale niestety tak będzie.
Chodziło o wyeliminowanie personalizacji: skąd, dokąd, kto, kiedy - ale zachowując dokładność odczytu. Ja nie wiem czy to oranie pola, czy uliczki w gęstym osiedlu - one wyglądają z daleka tak samo - te drugie chcemy mapować.
@serekmedia: wiem, to było takie głośne zastanawianie się - widać trochę bocznych, które zostały pominięte. Wiem, że chodzi o depersonalizację. Jak często będą aktualizowane kafelki?
Codziennie. Z pewnym opóźnieniem kilku dni i wybiórczo. Tzn mogą się pojawić wczorajsze ślady, ale też przedwczorajsze i kilka dni wstecz - aby z analizy różnicowej kafelków nie szło odtworzyć danych o realnym ruchu pojazdów. Ale dane będę co noc aktualizowane. Natomiast stare traki będą usuwane po 70-100 dniach - też losowo. Więc baza będzie zawierała ruch z 1-100 dni wstecz, przy czym zakres 1-7 i 70-100 będzie rozmyty. Zakres 7-70 jest natomiast tak wielki że nie da się wyśledzić ruchu pojedynczego śladu - który i tak jest pocięty na fragmenty i 20-30% wywalone.
@serekmedia: Nie da się określić, z jakiej klasy pojazdów są to ślady - bo mogą być z dowolnych, czy np. z rowerów/piesze nie, ale samochody terenowe jak najbardziej = przejazdy drogami 4x4 należy też mieć na uwadze? Ciągniki rolnicze i sprzęt specjalistyczny również, np. samochód terenowy nielegalnej kopalni bursztynu?
Nie da się, nie każdy user to definiuje niestety. Oczywistości już są wywalone.
Działa. Czy firma ma jakieś wymagania co do oznaczania źródła? np source=Media - Lab ?
Pozostaje chyba podpiąć wątek żeby nie zniknął w odmętach forum
Nie mam najmniejszych wymagań co do źródła, chociaż ze względu na możliwość np poprawiania lepszym źródłem warto zaznaczyć w formie jakości. Media-Lab albo url do masstracks może być
Ogólnie to dane naniesione przy użyciu tego tms pozostają w Waszym zakresie licencyjnym, ja nie będę rościł sobie praw, tym bardziej że raczej to należy traktować jako punkty odniesienia do terenu który się zna - takie penetrowanie swojego podwórka setkami gpsów, więc dane są nadal Wasze. Mnie tak jak i wszystkim tutaj zależy chyba na jak najlepszych mapach na wolnych licencjach po prostu. Pomagam jak umiem i w zakresie moich trochę większych możliwości jeśli chodzi o traki.
Oczywiście dotyczy to mapowania UMP i OSM, inne mapy jeśli ktoś chce tworzyć to poproszę o zapytanie, jeśli na wolnej licencji to nie będę robił problemu.
Dzięki, na pewno nie raz się przyda.
Pozdrawiam,
Drobna, a fajna poprawka, mam azymut linii i nie zawahałem się go użyć. oneway=YES
Ogólnie świetna sprawa.
Trochę przeszkadzająca jest rozdzielczość kafelków, ale rozumiem, że ze względu na zasoby nie będziecie już jej zwiększać?
Aby w JOSM narysować drogę na podstawie tracków to muszę je wyłączać, za bardzo zamazują. Ale i tak są bardzo użyteczne.
Dobrze byloby zwiekszyc rozdzielczosc dla miast gdzie bedzie masakra i ni ma BING - oczywiscie jesli to mozliwe.
Nie wiem jak serwer to zniesie, ale spróbujemy do 20. Na razie jest włączone.
Wajak: rysuj po kropkach - to są odczytane pozycje, linie to cięciwy dość odległe. Dopiero ich “masa” daje obraz trasy. Zamiast wyłączać możesz w JOSM zmienić opacity kafelka.
Fajnie.
Wrzuce info na wiki jak bedzie, albo Ty wrzuc- wiesz lepiej co masz…
Wrzuciłem na wiki url i info o tms-sie na stronę o remapowaniu PL, jak ktoś będzie ujednolicał, to proszę o przeniesienie informacji.
Prośba jeszcze przy okazji: jakby ktoś widział za mało anonimowe dane - typu oranie pola itd. to poproszę o email, niektóre ze znalezionych danych już usunąłem, ale pewnie nie wszystko jeszcze moja anonimizacja obejmuje. Trochę było mało czasu, a sytuacja wiadomo jaka jest.