Traffic i masstracks, czyli podkład ze śladów GPS

tomith: no właśnie problem w tym że ten png ma alfę :slight_smile:

Hmm w JOSM mam białe tło, oczywiście mogę zmienić przezroczystość tej warstwy ale razem z danymi.

Też niestety nie wiem jak JOSM wyświetla PNG. Warstwa podpięta pod Openlayers wyświetla się z kanałem alpha w miejscu białego, czyli jest w pełni przeźroczysta - niezależnie od ustawienia opacity dla reszty zawartości.
Może ktoś biegły w JOSM mi podpowie?

http://josm.openstreetmap.de/ticket/5744 - wygląda podobnie…

Czu to są taki tylko dla Poznania?

Tracki są dla całej Polski, trzeba sobie podpiąć warstwę w JOSM :stuck_out_tongue:

Z przeźroczystością chyba się udało poprawić, przez wypluwanie gif-a zamiast png, to prawda gif ma tylko zwykłe przeźroczystości nie alpha, ale to na te kafelki w zupełności wystarcza, wielkość podobna, przeglądarce FX też nie przeszkadza. Url ten sam, tylko w środku zamiast png leci gif i transparent działa, a opacity działa tylko na dane, więc jest tak jak powinno być. Chyba :slight_smile:
Po za tym po dyskusji na irc dołożyłem jeszcze punkty w miejscach odczytu gps, taka najbardziej prosta zasada wg której należy mapować po tych trakach to zbiór tych punktów.

Ok, ale to jest gif z rozszerzeniem png? Bo taka odpowiedź przychodzi, niczego z rozszerzeniem gif zwrócić nie chce. O ile dla png/png było ok (widoczne poprawnie, przezroczystosc wykorzystana), choć odpowiedzi były dosyć wolne, o tyle gif/png już nie jest ok - MapEdit nie potrafi tego pokazać.

A ja dostaję taki błąd: Warstwa TMS nie obsługuje odwzorowania EPSG:2180. Odwzorawanie EPSG:4326 i Marcator są obsługiwanie Zmień odwzorowanie albi usuń tą warstwę.

Tak, content-type image/gif, a rozszerzenie zostało png, nie zmieniałem linku. Na irc TomekS potwierdził działanie w mapedit, więc nie wiem w czym problem - ale postaram się to naprawić. Na pierwszy ogień link:

.gif
.png

Działa na oba rozszerzenia.

Zmień odwzorowanie, w kafelkach leci sam obrazek, nie ma odwzorowania jako takiego w obrazku. Inne TMS-y chodzą prawidłowo?

Tak, teraz działa. Mam gif/gif. Dzięki.

Przy okazji - niektóre ślady są albo z orania ziemi, albo z oczekiwania wielu kolejek samochodów ciężarowych na załadunek…

micra: starałem się to wyeliminować, ale niestety tak będzie.
Chodziło o wyeliminowanie personalizacji: skąd, dokąd, kto, kiedy - ale zachowując dokładność odczytu. Ja nie wiem czy to oranie pola, czy uliczki w gęstym osiedlu - one wyglądają z daleka tak samo - te drugie chcemy mapować.

@serekmedia: wiem, to było takie głośne zastanawianie się - widać trochę bocznych, które zostały pominięte. Wiem, że chodzi o depersonalizację. Jak często będą aktualizowane kafelki?

Codziennie. Z pewnym opóźnieniem kilku dni i wybiórczo. Tzn mogą się pojawić wczorajsze ślady, ale też przedwczorajsze i kilka dni wstecz - aby z analizy różnicowej kafelków nie szło odtworzyć danych o realnym ruchu pojazdów. Ale dane będę co noc aktualizowane. Natomiast stare traki będą usuwane po 70-100 dniach - też losowo. Więc baza będzie zawierała ruch z 1-100 dni wstecz, przy czym zakres 1-7 i 70-100 będzie rozmyty. Zakres 7-70 jest natomiast tak wielki że nie da się wyśledzić ruchu pojedynczego śladu - który i tak jest pocięty na fragmenty i 20-30% wywalone.

@serekmedia: Nie da się określić, z jakiej klasy pojazdów są to ślady - bo mogą być z dowolnych, czy np. z rowerów/piesze nie, ale samochody terenowe jak najbardziej = przejazdy drogami 4x4 należy też mieć na uwadze? Ciągniki rolnicze i sprzęt specjalistyczny również, np. samochód terenowy nielegalnej kopalni bursztynu? :slight_smile:

Nie da się, nie każdy user to definiuje niestety. Oczywistości już są wywalone.

Działa. Czy firma ma jakieś wymagania co do oznaczania źródła? np source=Media - Lab ?

Pozostaje chyba podpiąć wątek żeby nie zniknął w odmętach forum :slight_smile:

Nie mam najmniejszych wymagań co do źródła, chociaż ze względu na możliwość np poprawiania lepszym źródłem warto zaznaczyć w formie jakości. Media-Lab albo url do masstracks może być :slight_smile:
Ogólnie to dane naniesione przy użyciu tego tms pozostają w Waszym zakresie licencyjnym, ja nie będę rościł sobie praw, tym bardziej że raczej to należy traktować jako punkty odniesienia do terenu który się zna - takie penetrowanie swojego podwórka setkami gpsów, więc dane są nadal Wasze. Mnie tak jak i wszystkim tutaj zależy chyba na jak najlepszych mapach na wolnych licencjach po prostu. Pomagam jak umiem i w zakresie moich trochę większych możliwości jeśli chodzi o traki.
Oczywiście dotyczy to mapowania UMP i OSM, inne mapy jeśli ktoś chce tworzyć to poproszę o zapytanie, jeśli na wolnej licencji to nie będę robił problemu.