Co do ślimaków - poniżej wklejam fragment regułek konwertujących (po usunięciu mało znaczących dla tematu rzeczy). Powiedzcie, czy jest tu coś spieprzone :). Zasadniczo ten fragment jest chyba wierną kopią defaultowego szablonu mkgmap.
Jeśli tak, to może pozostawać tylo robienie osobnych wersji img (jeśli chce się zadowolić wszystkich:)
Jak będziesz miał wersję img z lower-case, to oczywiście sprawdzę (mam nuvi 765).
Pozdrawiam,
Najwyraźniej konwerter bardziej niż “0x03” przejmuje się “road_speed=1”, i według niego przydziela 0x7 (ściągawka z prędkościami: http://ump.fuw.edu.pl/wiki/Jak_rysowac_drogi)).
Pewnie analogicznie dla innych linków.
Pozdrawiam,
hmm…czyli jakie podejście przyjąć najlepiej? link zawsze o numerek w dół w stosunku do drogi podstawowej? Droga drodze nierówna i chyba takie uogólnienie jest najlepsze.
Jeśli to jest łącznik, to prędkość nie ma podstawowego znaczenia, bo odcinek jest dość krótki (jak jednak widać na załączonym przykładzie, nie liczy się sam przelicznik prędkość razy długość trasy). Jeśliby “primary_link” miał łączyć same “primary”, to nawet na tym samym poziomie nie powinien szkodzić. Jedno w dół będzie ok, na pewno dużo lepiej, niż 0x7.
Pozdrawiam,
Ja tylko dodam że dla Garmina ważne jest również aby klasa dróg była zachowana. Dlatego też nie należy domyślnie obniżać klasy samej w sobie. Jeśli masz jakiś link łączący dwie drogi szybkiego ruchu (o klasie 4) to też musi on mieć klasę 4. Z tego co widzę to konwersja powoduje automatyczne obniżenie klasy (z 4 do 3 na przykład). Uważajcie na to bo będą problemy przy routingu na długich trasach.
Ja mam jeszcze pytanie o obszar 0x4b zdefiniowany jako “powierzchnia pokrycia map”. Z tego co wyczytałem ze specyfikacji formatu garmina to musi on być chyba w plikach IMG. Raz, że nie da się chyba tego wyłączyć w mkgmap, dwa że w definicjach konwersji danych OSM też nie występuje (0x4b to chyba definicja multipoligonów oznaczających więzienie - ciekawe czy konfliktów nie ma).
Co do renderowania natural=land to muszę poeksperymentować bo bez definicji tego to morze się wylewa na całą mapę. Co najwyżej mogę dać to jako warstwę przeźroczystą jeżeli to w czymś pomoże.
//edit: ponoć włączenie opcji --transparent nie wrzuca 0x4b to mapy - czy ktoś mógłby mi łopatologicznie wytłumaczyć dlaczego 0x4b jest be? Bo mapy przeźroczystej raczej robić nie chcę.
Na to nie potrafię niestety odpowiedzieć. Poszukiwania w tym temacie rodzą tylko pytanie, czy robisz coś z 0x4b w typ - http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=83903#p83903
Ale to jest na razie poza moją wiedzą. Podmienię typ w Twoim img i będę wiedział, czy to kwestia .typ, czy nie.
Pozdrawiam,
routing prowadzi przez teren prywatny na Mogilskiej 97 (między Fabryczną w Mogilską). Raczej nie powinien, na pewno nie powinien w kierunku Fabryczna->Mogilska, bo jest tam od jakiegoś czasu jeden kierunek
brak komunikatu do skrętu w zawrotkę al. Pokoju przy Fabrycznej (jadąc na W zawracając na E)
komunikat trzymaj się prawe w droga powiatowa przy skręcie w prawo Lipska->Saska
podobnie Wiślicka/Srebrnych Orłów w Jancarza
trzymaj się lewej w droga krajowa przy wjeździe na estakadę Kaczmarskiego (kierunek NE->SW)
do Tesco przy Wielickiej prowadzi drogą dla dostawców (wjazd z Kostanęckiego pierwszy od Wielickiej)
przy wyjeździe podobnie, a do tego (aby skierować na Wielicką) robi zawrotkę na terenie szpitala, z wjazdem na ten teren przez zamkniętą zwykle bramę
N50.04219 E19.96508 każe zawrócić przy jeździe na wprost (robi pętelkę, jakiś błąd przy połączeniu nitek)
prowadzi dołem estakady Kaczmarskiego w kierunku SW->NE
brak komunikatu skrętu jadąc z Rydlówki/Kobierzyńskiej w lewo (na południe) w Kapelankę (źle opisaną na tym odcinku jako Kobierzyńska)
brak komunikatu skrętu z Jana Pawła II w lewo w Stelli-Sawickiego
przy skręcie z Bora-Komorowskiego w lewo w Wiślicką jest komunikat o skręcie w Stelli-Sawickiego
To stały dylemat, w UMP robione jest to zwykle tak, aby komunikat był sensowny, przy łącznikach prowadzących w inną ulicę - nazwa tej ulicy, przy zawrotkach jest czasem wprost nazwa “zawrotka”, aby jadąc np. ulicą Króla nie usłyszeć “skręć w lewo w Króla”.
Mam z “Ogonkami 1.17”.
Kiedy najeżdżam myszą na obiekty to widzę mieszaninę nazw w j. angielskim i polskim ale bez “ogonków”.
“Sciezka, Land, Sports, Track, Las, Meadow (to jest zieleń miejska, czyli village green), Tory kolejowe zamiast tramwajowe”.
Numery budynków od pewnego poziomu powiększenia są bardzo duże oraz “wytłuszczone” (bold z otoczką).
Nazwy ulic z “ogonkami”, podobnie jak numeru budynków pokazują się przy tym samym powiększeniu i także są “wytłuszczone”
“name” obiektów są też za duże i “wytłuszczone”.
Ikony takie jak “P”, “piłka” obrazująca boisko, samochód, są za duże.
Mówiąc szczerze, to “piłka” nie pasuje do innych dziedzin sportu, jak np bieżnia czy kort tenisowy.
W przeciwieństwie do Mapsouce nie widzę nazw ulic wzdłuż ulicy.
W Mapsouce
Numery domów bardzo duże i z “otoczkę”.
Ikony - podobnie jak powyżej.
Często duża ilość “P” zasłania całkowicie obszar z ulicami.
Nazwy ulic lub obiektów “w dymku”, czyli po wskazaniu strzałką są bardzo dobre i byłoby wskazane użyć tych samych “font” dla napisów powyżej.
Są delikatne, ostre i nie zasłaniają za bardzo linii ulic.
Nie mogę zmienić na plik bez “ogonków” gdyż moja lista “Ulubione” używa “ogonki”.
Gorzej jest z widocznością powyższych napisów kiedy przełączę na obraz nocny, wtedy te napisy, praktycznie, zasłaniają mi wszystko.
To byłoby na tyle jeśli chodzi o moje spostrzeżenia.
Życzę powodzenia w rozwijaniu tej mapy.
P.S. Czy mógłbyś zrobić aktualizację przed świętami?
z aktualizacją problemu nie będzie - gorzej z tymi napisami, generalnie wielkość i krój czcionki są arbitralnie ustalane przed odbiornik. Doszukałem się opcji “think font”, którą będę testował, ale na razie nie mam koncepcji na coś innego. Czy mógłby się tu wypowiedzieć jakiś spec od garminów i plików TYP?
Mógłbyś zrobić jakieś zdjęcie albo zrzut ekranu mapy w trybie nocnym?