Я в настройках (в режиме эксперта) на вкладке Расширенные настройки сбросил значений параметра cache.bing.attribuion.xml на значение по умолчанию (кнопочка сброс)
Техніка дуже проста: знаходимо у Вікіпедії зображення мапи району (наприклад: П’ятихатский район; перелік адміністративного устрою для Дніпропетровської області дивимось тут), потім з допомогою втулка PicLayer в JOSM вирівнюємо отримане зображення та перший раз підправляємо межі районів. Потім підключаємо у фон знімки з Бінга і по них ще раз проходимо по межах району. Зрозуміло, що межі районів не будуть проходити по середині поля, скоріш за все вони пройдуть через лісосмугу, це дуже помітно, і підправляємо наші ліні другий раз, так щоб вони співпадали з місцевістю.
Після цього надсилаємо пакунок з правками на сервер ОСМ з коментарем «%Назва% район. Підправлено межі району відповідно до Вікіпедії та знімків Бінгу»
Закінчив виправляти межі районів, за одне виправив межі області (крім меж з Харківською областю там схоже все добре).
Якщо помітите помилки, дайте знати, або виправить їх самі
По ходу роботи виникло питання: як бути з містами обласного підпорядкування, повинні вони чи ні входити до складу районів? Про сам Дніпропетровськ я не питаю, бо знаю напевно, що він не входить до складу Дніпропетровського району. А от що робити іншими?
Немного странный вопрос. Смотрим на историю правок вея, и видим, что дорогу нарисовал и с самого начала отметил как motorway товарищ JohnAngelo. Пишите ему, мне тоже интересно, почему она так обозначена.
Есть вариант самому сделать снимки (http://g.ua/CrDf - см. инструкция здесь). Подложить их в JOSMе и все красивенько отрисовать
Да, и по возможности накатать GPS-треков, чтоб было к чему снимки привязывать.
Да, эта дорога не является официально автомагистралью де-юре, но по факту это автомагистраль.
Я сам давно задавался вопросом, а стоит ли изменить ее статус в ОСМ, но окончательно еще на это не созрел.
Тоже самое и в отношении Н-08 между Днепропетровском и Запорожьем.
Хотелось бы высказать пару критических замечаний по поводу изменений сделаных dima_ua, перед тем как изменять такие важные объекты неплохо бы обсудить это с другими учасниками, а также попробовать найти тому подтверждение в принятой классификации дорог (см. вики ОСМ)
PS Также внимательно потом проверить все развязки и подправить все линки
Вот собственно то, о чем я говорил. Внесены изменения без обсуждения их с другими учасниками и они оказались не соответствующими действительности.
Раз уж пошла такая пляска, хочу также поднять вопрос о смене статуса у частка Н-08 между Днепропетровском и Запорожьем.
Эта дорога никогда официально не была автомагистралью, но имеет очень важное значение для сообщения между Днепропетровском и Запорожьем. Она имеет раздельные полосы для движения в каждом направлении, имеет разделительную полосу, имеет развязки с примыкающими дорогами, какой статус ей лучше всего назначить в ОСМ?
Думаю, що motorway для Дніпропертровськ-Запоріжжя не підходить.
Ось такі виїзди неприйнятні для motorway: http://www.openstreetmap.org/?lat=48.147313&lon=34.952964&zoom=18&layers=M
Або можна взагалі позначити як primary як дорогу національного значення.
А яке там обмеження швидкості? 90/110/130 км/год?
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1306-2001-%D0%BF/page5 5.51. “Попередній покажчик напрямків”.
Напрямок руху до вказаних на знакові населених пунктів та інших об’єктів. На знаках може бути нанесено зображення знаків 3.2-3.8, 3.11-3.20, 3.29, 3.31, ** 5.1**, 5.3, 5.28.1-5.30, 5.61.1, 6.1 6.24, символи аеропорту, спортивні та інші піктограми тощо. У нижній частині знака 5.51 зазначається відстань від місця встановлення знака до перехрестя або початку смуги гальмування.
Знак 5.51 використовується також для того, щоб указати на об’їзд ділянок доріг, на яких установлено один із заборонних знаків 3.15-3.19.
…
Знаки 5.51-5.54, що встановлені поза населеним пунктом, мають **зелений **або синій фон, якщо вони встановлені відповідно на автомагістралі чи іншій дорозі.
может конечно, кто ж с этим спорит?
но от этого знаки не становятся 5.1
а
12.6. Поза населеними пунктами на всіх дорогах та на дорогах,
що проходять через населені пункти, позначені знаком 5.47 (див.
додаток 1) ( 306а-2001-п ), дозволяється рух із швидкістю:
ґ) іншим транспортним засобам: на автомобільній дорозі, що
позначена дорожнім знаком 5.1 ( 306а-2001-п ) - не більше 130
км/год., на автомобільній дорозі з окремими проїзними частинами,
що відокремлені одна від одної розділювальною смугою - не більше
110 км/год., на інших автомобільних дорогах - не більше 90 км/год.
{ Підпункт “ґ” пункту 12.6 в редакції Постанови КМ N 395
( 395-2009-п ) від 22.04.2009 }
нам четко говорит, что именно является обозначателем автомагистрали
собсно, знаки 5.1 и стояли на Р-51 в конце строительства, и при первом, показушном открытии для ПМ
Перед тим як перечитати моє попереднє повідомлення подивіться на правий верхній кут дорожнього знаку з зеленим фоном:
Уважно придивившись можна помітити (увага!!) знак 5.1
Поглянувши загалом на знак приходимо до висновку, що перед нами ніщо інше як (увага!!) знак 5.51 “Попередній покажчик напрямків”, що містить в собі знак 5.1 “Автомагістраль”, що передбачається правилами дорожнього руху, конкретну статтю яких я не полінувався вам знайти і процитувати у попередньому повідомленні
Також почитайте в правилах на яких дорогах використовуються знаки з зеленим фоном
Вважаєте, що стаття трирічної давнини більш достовірна ніж знаки на дорозі? ну-ну…
Припиняйте тролінг
знаки на дороге более древние чем статья
троллинга тут ноль
тут я просто показываю, что очевидные вещи вы не хотите вносить в карту, потому что наличие автомагистрали в области потешает ЧСВ
знаки вам не указ, ГАИ вам не указ. мы хотим автомагистраль, и ебись оно всё конем.
напишим неправильные скорости - пусть лохов, поверивших инфе штрафуют
п/с/
на знаке 5.51 допускается изображение в том числе и пиктограммы знака 5.1. этим не нарушаются правила, и знак соответствует требованиям к знаку 5.51
однако размещение оных пиктограмм не делает знак 5.51 ничем другим, кроме как знаком 5.51
автомагистраль отмечается знаком 5.1