Nie ma jeszcze aplikacji, która obsługiwałaby polskie opening_hours, a walidatory traktują to jak błąd. Więc myślę, że warto abyś tagował zgodnie z tym co jest na wiki.
W tej liście rozwijanej w JOSM-ie pojawiają się zarówno klucze i wartości tagów domyślne (zgodne z przyjętymi schematami tagowania), jak i te, które po prostu się znajdują (bo ktoś ich użył) w obrabianym obszarze danych. Czasem w takiej liście rozwijanej mogą pojawiać się jakieś bzdury, czasem literówki, czasem egzotyczne tagi, czasem polskie wersje, ale nie wszystkie od razu są przez to poprawne.
Jesli droga jest pod budynkiem, tj. jako typowy tunel, to nie ma z budynkiem punktów wspólnych. Przyjelismy na konferencji w Garchingu ze jesli droga jest dojazdowa przez budynek, to rysujemy tak, jak Zbigniew napisal pamietajac by poczatek i koniec “tunelu” lezal na obrysie budynku…
Można, ale to by sugerowało że budynek jest powyżej poziomu gruntu, co raczej nie jest prawdą.
Walidator pokazujący tunel i budynek w jednym miejscu jako błąd jest jak dla mnie - zbyt gorliwy.
Zgadza sie Mateusz. Layer 1 pokazywal bybudynek lub fragment budynku znajdujacy sie powyzej poziomu terenu.
Ignorowal bym tutaj bledne wskazanie walidatora. Wiecej nawet: warto byloby poinformowac autora, ze powinien to zmienic.