Jak znaleźć userów jezdzacych rowerem w okolicy lasów miedzy Gliwicami a Kedzierzynem-Kozle? Sam dodalem kilka drog lesnych ale widze ze jedna droga ktora chaialem dodac “sama” sie dodala, wiec chyba ktos jeszcze dziala w tym rejonie. Chetnie skoordynowal bym swoje dzialania z ta osoba.
Mam pytanie odnośnie nazewnictwa ulic. Opisywany na Wiki przykład Sikorskiego sugeruje nadanie ulicy nazwy ‘generała Władysława Sikorskiego’. W moim mieście wyżej wymieniona ulica, w bazie TERYT, występuje jednak pod nazwą ‘gen. Władysława Sikorskiego’. Trzymać się zatem zaleceń Wiki czy raczej TERYtu?
Mam problem z renderem szkoły, na środku znajduje się parking, który powoduje niewyświetlanie się nazwy szkoły, bez znaczenia czy nazwę nakładam na teren czy na budynek, ikonka parkingu jest ważniejsza od szkoły. Być może się mylę, ale wydaje mi się, że instytucja taka jak np szkoła powinna być na mapie widoczna z daleka. Ja robię coś źle, czy też jedynym wyjściem jest usunięcie parkingu?
Dlaczego ulica na domyślnym renderze OSM przechodzi przez przewiązkę? Tak, wiem, że nie mapujemy pod render, proszę o odpowiedź czy robię dobrze, a render nie kuma, czy powinienem coś poprawić w tagowaniu.
Czy połączenie wszystkich trzech budynków relacją “site” i nazwanie relacji, a nie budynków nazwą uczelni to właściwe rozwiązanie w tym przypadku?
dużo czytam, mało piszę chociaż czasem coś trzeba;) opening_hours powinno się tagować po polsku czy po angielsku? niestety JOSM czasem sugeruje mi żeby robić to po angielsku (w rozwijanej liście), chociaż w większości po polsku, więc raczej taguję Pn-Pt. tylko czy to przypadkiem nie jest karygodny błąd?
na razie ograniczam się głównie do poi-owania, ale czy jest gdzieś konkretny opis krok po kroku jak tworzyć relacje? póki co zależy mi głownie na poprawkach tras autobusowych i tramwajowych.