@koszatek - pewnie konflikt był z moim changeset’em ale ja w poście pisałem, że mam zamiar edytować wieczorem.
Ogarnąłem trochę łódzkie, ale jak się juz zaczeło to zahaczyłem i o inne województwa.
Tak jak pisze Zbyszek - nie traktowałbym tej relacji jako priorytetu. Lepiej poedytować tereny jakie sie pojawiły na zdjęciach. To co zacząłem jeszcze bedę poprawiał, żeby bełkotu nie było
Pouzupelniałem spore połacie, obecnie wygląda to tak: http://www.openstreetmap.org/?relation=1583230
Zrobiłem parę kosmetycznych poprawek. Na miejscu mieszkańca Janowa Lubelskiego chyba bym się zdenerwował
Edytuję z Binga ulice Koszalina (właśnie pojawiły się zdjęcia; niestety, mało tu śladów a dużo danych z UMP - staram się to zmienić). Staram się najpierw robić korektę zdjęć do śladów jakie są w pobliżu. Czy te korekty trzeba robić co kilkadziesiąt/kilkaset metrów, czy wystarczy raz dopasować i już całe miasto powinno być OK?
To zależy od zdjęć, lecz myślę, że na obszar Koszalina jedno ustawienie bing’a wystarczy.
W zeszłym tygodniu zauważyłem w moim JOSM, że Bing dodał bardzo dużo zdjęć w powiecie cieszyńskim - super jakość! Go, go, go
Bing dodal 165 TB nowych zdjec: zarowno satelitarne i lotnicze. Dotychczas wszystko co mial zajmowalo 129 TB:
Wedlug mapki, w PL dodano tylko satelitarne. Na jesien maja byc zdjecia lotnicze dla Niemiec (z kawalkami PL przy granicy).
Akurat w mojej okolicy jest jakiś babol - coś im nie wyszło ze sklejaniem?
Gdzie takie coś jest sens zgłaszać?
Możliwe, że sceny nie mają wspólnego pokrycia - wtedy niewiele da się z tym zrobić. Ale zawsze można napisać na Berdycz… znaczy się, zakładkę Feedback pod mapą.
Jest taki artykulik o “Update on DigitalGlobe’s Precision Aerial Imagery Program” niestety wg niego Polska nie lezy w Europie…
artykuł wspomina o “znaczących częściach Zachodniej Europy”. Polska zaliczana jest do Europy Centralnej lub Wschodniej
Ciekawe, z prezentacji microsoftu na State of The Map wynikalo, ze to microsoft sam zajmuje sie wykonywaniem tych zdjec, sprzetem fotograficznym, samolotami. Okazuje sie, ze DG tez sie pod tym podpisuje.
W artykule pisza o kolejnych obszarach w przyszlosci ale z tego co mowil microsoft to chodzi o Afryke i inne kontynenty, nie reszte Europy.
Spokojnie sobie mapuję i nagle trafiłem na fajnej jakości zdjęcie z samolotem Wygląda ciekawie
fajny cień rzuca ten samolot
No tak lecz nadal mamy sporo do zmapowania tam gdzie zdjęcia są np. http://www.openstreetmap.org/?lat=50.6504917144775&lon=22.5736427307129&zoom=13
Postanowiłem połączyć jakieś drogi w okolicach Szczawnicy i zauważyłem, że ładnie jest widoczna w Bingu, zacząłem więc poprawiać relację http://www.openstreetmap.org/?relation=1583230 i… dojechałem do Nowej Pasłęki i z powrotem zaznaczając tak na oko 1/4 obszaru Polski: http://www.openstreetmap.org/?way=168855115 dokleiwszy się po drodze do zaznaczonego już wcześniej obszaru.
Mam nadzieję, że to co jest w środku tej drogi faktycznie ma pokrycie w zdjęciach, bo “jechałem po krawędzi”. Jeśli nie - proszę poprawić miejsca gdzie znajdziecie niezgodności.
W każdym razie ogromna połać kraju ma już pokrycie zdjęciami - nic, tylko mapować
Chyba że to wszystko już było wcześniej a zaznaczony przeze mnie obszar w relacji wyciął nasz ulubiony bot?
Ci którzy mają za dużo energii mają się gdzie wykazać Podlasie jest carte blanche niestety… Porobiłem troszkę okolice Dąbrowy Białostockiej, ale w całej okolicy biebrzańskiego parku jest masakra.Nawet po kilkadziesiąt nazw miejscowości na białym tle.
Daj jakis link. Sasiedzi zza miedzy tez pytali gdzie sie wykazywac…