Osmapa-topo (i inne moje produkcje) traktują wayside_shrine i wayside_cross po równo, krzyż z “nogą”. W mapniku ma ona znaczenie wyłącznie dekoracyjne, w QGIS Server pozwala ustawić kąt prosty w miejscu faktycznej pozycji punktu jak na mapach papierowych - tak na marginesie
Znacie jakiś tag na place, takie jak tutaj: http://www.openstreetmap.org/?way=163628670
Plac dookoła otoczony jest ulicami o innych nazwach, więc ciężko przypisać ten tag do jakiejś ulicy. Jednocześnie nie jest to teren zielony, bo oprócz trawki jest tam też dworzec PKS i drogi dojazdowe do niego.
Sklepy dla artystów plastyków to sklepy sprzedajace m.in. akwarele, farby olejne i tempery, ramy, papiery, werniksy, lakiery oraz ramy do obrazów i podobrazia.
Przyznaje, wielu takich sklepów nie znajdziemy, dlatego brak tez opisu.
Istnieje shop=art ale nie jest to to, o co chodzi.
Dlatego propozycja:
shop=art supplies
Chyba raczej shop=art_supplies
?
Masz jak zwykle racje
Czy jest jakieś jednoznaczne ustalenie przy opisie nawierzchni ścieżki wyłożonej popularnymi betonowymi płytami chodnikowymi?
footpath =
value =
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:surface - dopasuj coś.
BTW:
chodniki tagujemy jako highway=footway + surface=
ścieżki jako highway=path + surface=
To mi za wiele nie pomaga.
Tego typu chodniki są standardem w Polsce.
Brakuje mi dokładnego odpowiednika.
Może bardziej precyzyjnie zapytam:
Jaki rodzaj “surface”, przy użyciu JOSM.
Którą z wymienionych na liście opcji mam wybrać dla “nawierzchnia”?
Lub dla:
Klucz - surface
Wartość = ?
Chyba nie ma dokładnego odpowiednika płytek betonowych. Ja bym dał surface=concrete.
BTW z tym standardem to też różnie, bo np. u mnie większość chodników występuje już jako paving_stones.
Nie mogę nigdzie znaleźć jak, w JOSM, zmienić błędne współrzędne węzła.
Czy można zakodować inny kolor dla zmienionego węzła?
Pomost na jeziorem - podpada pod man_made=pier?
Tak.
Dla mnie to jest paving_stone.
Jak chcesz być dokładny (i masz na mysli owe kwadratowe płytki betonowe popularne za komuny) to możesz użyć paving_stones:xx gdzie xx to długość krawędzi.
Stone w nazwie jest mylące, ale tak na prawde, to chodzi o beton.
http://en.wikipedia.org/wiki/Paving_stone_(flooring)
Chodzi ci o płyty drogowe żelbetonowe?
Jeśli obrysowuje szkołę, to powinienem zaznaczyć także cały teren tej szkoły czy tylko budynek i obok np boisko?
Wydaje mi się, że szkoła powinna być na “budynku”, boisko i teren można wrzucić do relacji (razem ze szkołą), relacja type=site.
Obserwując mapę najczęściej widzę cały teren szkolny otagowany jako amenity=school.
Jak znaleźć userów jezdzacych rowerem w okolicy lasów miedzy Gliwicami a Kedzierzynem-Kozle? Sam dodalem kilka drog lesnych ale widze ze jedna droga ktora chaialem dodac “sama” sie dodala, wiec chyba ktos jeszcze dziala w tym rejonie. Chetnie skoordynowal bym swoje dzialania z ta osoba.
Pozdrowienia,
Jarek
http://www.openstreetmap.org/browse/way/numer_ID/history
numer_ID musisz podać id tej drogi
way : można wstawić node,relation na przykład (ale w Twoim przypadku to będzie way)
Z historii będziesz widział kto dodał, kto coś zmienił…
jeszcze przykład :
http://www.openstreetmap.org/browse/way/168104542/history
(z mojego podwórka :D)
edit:
zły przykład dałem, tutaj lepiej, bo z historią właśnie:
http://www.openstreetmap.org/browse/way/27403451/history
Hej, pomógłby mi ktoś przy zapytaniu do overpassa?
Mam coś takiego:
<query type="way">
<bbox-query w="21.90261839999999" s="50.3024986" e="22.5837708" n="50.6276866"/>
<has-kv k="leisure"/>
</query>
Jak zrobić, by pobrał mi nody należące do tych dróg?
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Overpass_API/Language_Guide#Completed_ways.2C_but_not_relations - niby to przeczytałem, ale jakoś mi nie działa