Beste Ronald
Helaas gaat het niet zo eenvoudig als jij hoopt. Je vraag is op zich heel begrijpelijk maar als je wat ervaring opdoet in het toevoegen van fietspaden in OSM zul je ook begrijpen dat het niet zo eenvoudig kan. Het is mij al diverse keren opgevallen dat Noord Holland (of in ieder geval het noordelijke deel ervan) vrij slecht in OSM is ingetekend. Er ontbreken erg veel (ook mooie) fietspaden. Als je een account aanmaakt bij OSM en het edit programma JOSM installeert ben ik bereid je wel een keer te laten zien hoe je fietspaden in kunt teken. Echt heel ingewikkeld is het niet maar het begin is zeker niet erg eenvoudig. Als je Skype gebruikt kan ik je een keer laten zien hoe ik het doe. Je mag ook een keer bij me langs komen maar ik woon in het midden van het land dus das ms wat te ver uit de buurt.
Voor mij komt het er meestal op neer dat ik met de GPS een track opneem en in JOSM importeer zodat ik em zi icm OSM. Daarna een lijntje over de track inteken. Vaak helpen de luchtfotos van BING ook om de goede locatie van de fietspaden in te tekenen. Voor fietspaden geef ik meestal aan dat het een fietspad is (highway=cycleway logisch natuurlijk) en of het een 1 richtings fietspad is (oneway= yes of no) en verder geef ik meestal aan wat de ondergrond is (bv surface=asphalt) . Als de naastgelegen weg verboden is voor fietsers dan nog een bicyle =no toevoegen op die weg.
Dit is zo ongeveer de manier van editten die ik toepas. Als je dat gedaan hebt een een paar weken/dagen later een Openfietsmap (light) kaart installeert op je GPS dan kun je zomaar eens fietsen over een fietspad dat je zelf hebt ingetekend. Best leuk om te doen.