Teoretycznie tak - robiłem pierwsze próby z myślą o tym żeby poziomice były osobną warstwą włączaną z poziomu wyboru map. Na razie skutki moich eksperymentów były opłakane ;). Czy ktoś zna gotową warstwę, którą można dołączyć do osmapy? Skoro SRTM jest stałym zbiorem to trochę bez sensu żebym siedział godzinami i walczył z konwerterem skoro już zapewne ktoś to zrobił.
Niestety *&%$^# z dot.tk zabrały mi domenę osmapa.tk, tak więc od jakiegoś czasu działa jedynie garmin.osmapa.pl
Nie ma nic za darmo ;( też miałem tam domenę.
garmin.osmapa.pl daje radę :). Fajnie by było przy okazji mieć na osmapa.pl małego linka dla garminowców
rogal - ja korzystam z poziomic stąd http://openmtbmap.org/download/#europe-map-downloads i łączę Twoje mapy z tym w Mapsource, ale wygodniej by było mieć od razu.
dzięki! Powalczę z tym i dam znać co i jak
Wrzuciłem na serwer najnowsze mapy, zmienił się też numer wersji (1.12). Zmiany dotyczą głównie lepszej czytelności mapy w MapSource.
Zmiany:
- wsie i mniejsze miejscowości wyświetlają się przy mniejszych poziomach zbliżenia (w formie nazwa + czarna kropka)
- naprawiono znikanie terenów typu landuse=industrial przy niektórych poziomach zbliżenia
- nazwy dróg typu primary/secondary przebiegających przez miejscowości wyświetlają się dopiero przy większych poziomach zbliżenia (lepsza czytelność mapy)
- nazwy rzek wyświetlają się dopiero przy większych poziomach zbliżenia (lepsza czytelność mapy)
Czy jakiś dobry człowiek - właściciel Garmina może mi pomóc? Walczę z warstwą SRTM w OSMapie - za pomocą GMapTool spiąłęm oba pliki IMG w jeden:
http://garmin.osmapa.pl/mapy/gmapsupp_srtm.zip
Teoretycznie w opcji wyboru map powinny pojawić się dwie: OSMapaPL oraz SRTM (powinno być coś w stylu openmtbmap(…)) - niestety w moim garminie (GPSMap 62) pojawia się tylko OSMapaPL. Faktem jest, że warstwa SRTM działa, niestety nie da się jej wyłączyć skoro się nie pojawia w opcji wyboru map
Będę wdzięczny za potwierdzenie czy u kogoś to działa - może ja coś zepsułem a może to wina firmware w moim odbiorniku.
Zapytałbym na garniak.pl.
Dzięki.
BTW - najnowsza osmapa ma problemy z routingiem. Na necie już wystawiłem poprawioną wersję.
Czy jakiś dobry człowiek - właściciel Garmina może mi pomóc? Walczę z warstwą SRTM w OSMapie - za pomocą GMapTool spiąłęm oba pliki IMG w jeden:
http://garmin.osmapa.pl/mapy/gmapsupp_srtm.zip
Teoretycznie w opcji wyboru map powinny pojawić się dwie: OSMapaPL oraz SRTM (powinno być coś w stylu openmtbmap(…))
Garmin Edge 705 do wyboru:
- omtbmap_onlysrtm_Polska_2012-06-03
- OsmapA-20120601v1.12
Każdą można wyłączyć. Działa dobrze.
Dobra robota.
Dzięki, czyli chyba będę musiał wgrać nowy firmware do mojego garmina
W Garminie 60CSx także działa poprawnie.
Przy okazji znalazłem buga.
highway=path
horse=designated
jest rysowane jak residential, albo service. Powinno być jak zwykła ścieżka, np. http://www.openstreetmap.org/?lat=52.129687&lon=20.803982&zoom=18&layers=M
dzięki, w nowym wydaniu już będzie poprawione.
Długo na to wydanie nie trzeba było czekać :
Wersja wakacyjna - czyli renderuje się morze i plaże
Wersja 1.13
- naprawiono wyznaczanie trasy zepsute w wersji 1.12
- poprawnie wyświetla się morze Bałtyckie oraz plaże (natural=beach, natural=sand)
- poprawiono wyświetlanie ścieżek z tagiem horse=designated.
Drogi projektowane wyświetlają się jako serwisowe. Problematyczne jest to szczególnie kiedy korzysta się z nawigacji w garminie i trzeba przejechać taką projektowaną drogą ⊙_⊙
Dzięki, podeślesz może linka do takiej przykładowej drogi? Teoretycznie renderowanie highway=construction jest wyłączone, ale może gdzieś jest błąd.
Na przykład S17 (na północ od Lublina) - akurat ten fragment będzie… kiedyś, na razie nie ma jeszcze planów. http://osm.org/go/0OuPNLa
I ciągnąc dalej DK17 - trasa z Lublina do Warszawy wyznaczana jest drogą przez Kozienice i Górę Kalwarię zamiast prowadzić DK17. Przez Kozienice jest dalej o 20 km i generalnie droga ma gorsze parametry. Sprawdziłem w MapSource co jest tego przyczyną - przesunąłem wyznaczoną trasę i są chyba jakieś dziury w DK17.
Gdy zaznaczyłem początek w Lublinie i koniec w okolicach miejscowości Zakręt to i tak zostałem wyciągnięty za Wisłę w Puławach i wróciłem na DK17 wracając przez Górę Kalwarię.
Podobnie z Lublina do punktu za obowodnicą Garwolina - MapSource przeciąga mnie poza DK17 - prowadzi przez Żelechów.