Pytania początkujących

Eeee, ale chyba leśniczówka wogole nie pasuje do
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:landuse=farm

Chyba lepiej dodac jakiś swój własny tag (który potem łatwo zmienić z automatu) niż wprowadzać w błąd.
Może
building=forest_management_office
?

Tylko ja tagowałem cały obszar związany z leśniczówką. Budynek to inna sprawa.

Tag dla szkolnej sali gimnastycznej?
Tag dla internatu / bursy szkolnej?

Internat -
building=dormitory
name=, np. Bursa Szkolna nr. 2
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:building%3Ddormitory

sala gimnastyczna to bym dal

building=school
name:pl=sala gimnastyczna

nie jestem pewien czy dorzucic
leisure=sports_centre

niech sie koledzy tutaj wypowiedza

Prośba o proste wyjasnienie jak połączyć drogi (skrzyżowanie) - niby prosta sprawa, ale mam kłopoty. Próbuję to robić w Potlatch-u. Dodawanie POI idzie bez problemu. Ale skrzyżowania i połączenia dróg (jest sporo błędów do poprawienia) kiepsko idą.
Poza tym mam pytanie - zakładam POI takie jak szkoły, slepy - czy nie naruszam praw autorskich podającn szczegółowe adresy tych miejsc wygrzebane w internecie.

Mało kto tutaj używa Potlatcha, a w JOSM nie ma takich problemów, więc może używaj JOSM?

Najlepiej byłoby, gdybyś zebrał te informacje w terenie, ale myślę, że jeśli firma podaje adres na swojej stronie to nie powinno być problemu.

Laczenie w Potlatch:
Masz 2 drogi krzyzujace sie. Klikasz w pierwsza - w modusie edycji wektor ma kolor zólty.
Z wcisnietym klawiszem shift klikasz w skrzyzowanie. Prgramik rysuje nowy punkt w miejscu skrzyzowania.
Faktycznie jednak JOSM jest rozwiazaniem bardziej profesjonalnym. Jest tam wiecej funkcji i wtyczek ulatwiajacych prace.

Co do tego typu informacji to jest zasada “facts are free”.
Jesli bierzesz informacje bezposrednio od wlasciciela obiektu to nie ma sprawy. Nie wolno natomiast np odpisywac z google czy innych serwisów udostepniajacych mapy.

Dzięki za odpowiedź.
Jeszcze pytanko o kalibrację map.
W jakim formacie najlepiej wysyłać mapy na serwer http://warper.geothings.net/
U mnie po wysłaniu pliku .jpg ok. 5 mb po powiększeniu strasznie pogorszyła się jakość skanów.

Witajcie,

Czy istnieje możliwość rysowania (np. w JOSM-ie) linii/ciągów o określonej długości?

Pozdrawiam,
~Grzesiek

Trick który uzywalem gdy byla potrzeba to:

  1. rysowanie linii tak, jak mi byly potrzebna w Potlach2
  2. Wyjscie z Potlatch2 i zastartowanie Potlach1
  3. W Potlatch 1 klikamy na ta linie, po czym w lewym dolnym rogu jest zakladka “advanced” w której wybieramy opcje “parallel way”.
    Opcja na samym dole zwie sie “choose offset” i tam mozna wklepac zadana wartosc.

Metoda jest upiornie uciazliwa i mam nadzieje ze JOSM oferuje tu wiecej?

Jeśli chodzi o rysowanie równoległych linii w JOSM jest zdecydowanie łatwiej. Jednakże podejrzewam, że Grzegorzowi chodzi o co innego, mianowicie o rozwiązanie takie jak w AutoCadzie, gdzie przy rysowaniu linii w wierszu poleceń podaje się jej długość, dzięki czemu nie ma nic “na oko”. Dobrze myślę, Grzegorzu? Niestety, nie znam takiej funkcji. Jest wtyczka do JOSMa: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/JOSM/Plugins/CommandLine ale nie wiem czy oferuje taką funkcjonalność.

Tak, dokładnie o to mi chodziło Zbigniewie. Cóż, jedynym sposobem jaki znalazłem jest wyświetlająca się długość rysowanej linii na dolnym pasku informującym. Wypróbuję jeszcze tę wtyczkę.

Ja bym na razie sklepy sobie darował (no chyba, ze jest to jakiś duży sklep w środku osiedla, który wszyscy znają) a (na razie) skupił się na miejscach użyteczności publicznej (szpitale, poczty, urzędy, szkoły, przystanki autobusowe, parkingi etc.)

Zdaje sie ze w Szczecinie wiekszosc tych rzeczy juz jest :stuck_out_tongue:

Jak zaznaczyć drogi wyłączone z ogólnego ruchu, np. te znajdujące się na terenie zakładów przemysłowych. Access=no czy jest na to jakaś inna metoda?

Na terenie zakladów przemyslowych jest highway=service oraz acces= prohibited no chyba ze sa tam jakies fragmenty dostepne dla publicznosci.

A ja mam pytanie związane z komunikacją, czy, jeśli po dwóch stronach ulicy znajdują się dwa przystanki (jedna nazwa, przeciwne kierunki) to public_transport=platform powinno się stawiać dwa razy, tak jak to jest w rzeczywistości?

Z tego co widzialem to jak przystanki po obu stronach ulicy stoja w jakims miescie np 50m obok siebie, to rysuej sie je osobno.
A jesli przy jakiejs drodze prowadzacej do malej miejscowosci jest jeden przystanek na obydwa kierunki, to rysujemy jeden.

Prosze o uwagi z forum gdyby co. Byl tu ostatnio watek zwiazany z przystankami, tam mozna wiecej przeczytac…

Mam pytanie dotyczące śladów GPS. Ostatnio zacząłem bawić się OSMtrackerem.
Jeszcze dobrze nie rozgryzłem programu - czy jest jakiś manual w języku polskim? Prośba o podpowiedź jak praktycznie go maksymalnie wykorzystać.
Na razie przy każdej przejażdżce samochodem włączam go i zauważyłem, że nie zawsze trasa się zapisuje (może nie te przyciski włączam)- czy w trakcie trasy można nanosić punkty, czy tez punktowe obiekty zapisywać jako oddzielne pliki?
Czym się różni rozszerzenie pliku *.tp od *.wp?
Wrzuciłem ślady na serwer jako prywatne. Ponieważ są to dosyć nieuporządkowane trasy to czy ma sens je upubliczniać, czy upubliczniamy tylko konkretne trasy “od-do”?
Zauważyłem, że po kilku przejazdach pokrywają mi się slady na moich trsach, natomiast drogi wydaja się być przesunięte. Staram się nie ruszać głównych dróg, ale mam pytanie kiedy można zdecydować o “przesunięciu” drogi do moich śladów gps, czy też raczej nie ruszać dróg.
Czy ma sens wrzucać wszystkie ślady na serwer - może zrobić się to trochę pogmatwane, ale z drugiej strony więcej danych do uśrednienia.

Podejrzane jest, że wobec pokrywających się Twoich śladów drogi są przesunięte.
Ja bym (np w JOSM) sprawdził jak się mają Twoje ślady do innych śladów.
Gdy bedą rozbieżne - znaczy że Twój system zbierania logów jest błedny i wtedy bym nawet nie upubliczniał śladów.
Gdy się bedą pokrywać, mozesz poprawić drogi, ale warto zajrzeć w historie takich drog i zagadać do poprzedniego autora aby się upewnić skąd się mógł wziąść błąd.