Новая схема была принята, и следует мапить по ней. Так, в ней разделяются две сущности – место где останавливается транспорт, которое находится на дороге, и мето, где пассажиры ожидают этот транспорт.
Первый отмечаем public_transport=stop_position, bus=yes, а также highway=bus_stop для совместимости со старой схемой.
Второй в старой схеме аналогов не имеет, это public_transport=platform.
JOSM новую схему до конца не умеет. Есть дополнительные сеты от одного немца, но они недостаточно универсальны. Смотри ветку Харькова.
як зробити так щоб в рендері не дублювались назви маршрутів транспорту
якщо маршрут пролягає по одній дорозі в обидва напрями? приклад: http://osm.org/go/0hZTskCS2-?layers=T
Чомусь не працює тег - colour. Чи колір визначається автоматом?
Почав робити “валідатор для громадського траспорту”. Виникає питання відносно name для рілейшина. По аналогії з вулицями для перекладу на інші мови також використовувати name:uk, name:en, name:ru? І так само для from, to, via?
Якщо мова йде про мій “візуалізатор”, то так, 8-ий виходить за межі міста, тому і не відображається як міський маршрут. Знайти його можна, клікнувши по вклідці За межами міста
Для валідатору громадського транспорту, було б дуже не погано додати перевірку на правильність маршруту, чи відповідає маршрут правилам, чи немає розривів маршруту і т.д.
Існує чимало маршрутів кільцевих - без явних from/to.
Цілий день автобуси і тролейбуси намотують кола містом, без зупину. Водії працюють позмінно і зміняються прямо на маршруті на довільній зупинці - неодноразово бачив (мабуть за принципом кому де ближче добиратися).
Комусь доводилось такі позначати?
Перечитував wiki, не бачив згадок.
Почав включати stop/platform починаючи з центру міста. Задумався - а чи після проходження по колу включати початкову (умовно початкову) зупинку в маршрут ще раз, в якості заключної? Щоб явно замкнути кільце.
Бо за логікою, якщо так маршрут не замкнути, можна подумати, що транспорт курсує між двома сусідніми зупинками, і далі не йде.
Дякую, звучить логічно, так і робитиму. JOSM на дублікат сваритиметься напевне.
Хоча і зараз він не розуміє зв’язків з (type=public_transport, public_transport=stop_area), але думаю, це ненадовго.
Показує, але дивно. Все, що виходить за межі міста - перестає існувати, навіть якщо маршрутка має 7 зупинок в місті, а одну за містом. По логіці, в межах мали би тягнутися відношення route_master, і з них малюватися маршрути, і не важливо, виходять вони з меж міста, чи ні. До того ж, з маршруту пропадають зупинки із (stop|platform)_(exit|entry)_only. Ще й зупинки місцями переставлені, а не так, як прописані у відношенні. Ух, скільки набралося.