Mam pytanie - czy komuś na Garminie działa w OSMapie poprawnie indeks ulic i wyszukiwanie? W MapSource bangla, a tu nie chce ;-(
//edit: podobno mapa musi być wysłana z MapSource na Garmina żeby zadziałało wyszukiwanie ulic… ;-(
Mam pytanie - czy komuś na Garminie działa w OSMapie poprawnie indeks ulic i wyszukiwanie? W MapSource bangla, a tu nie chce ;-(
//edit: podobno mapa musi być wysłana z MapSource na Garmina żeby zadziałało wyszukiwanie ulic… ;-(
Na edge 705 działa, ale przesłane z Mapsource. Czy poprawnie to inna sprawa. Testowałem na swojej miejscowości i jest ok. Testowałem na Warszawie, no i kilku ulic pomimo, że w OSM są w Garminie nie istniały.
Na serwer wgrywa się już wersja 1.9 - nazwy miejscowości wyświetlają się teraz także przy małym “zoomie”, tak więc nie trzeba danego miasta szukać na oślep :).
Udostępniłem nową edycję mapy (1.11), daję info tutaj bo jest trochę ciekawych zmian:
Jak zawsze czekam na uwagi i propozycję :). Na razie intensywnie testuję indeks ulic. Automapa to jeszcze nie jest, ale jakość danych jest znacznie lepsza niż w wersjach poprzednich.
Tam, gdzie nie ma granic administracyjnych miast, gmin i powiatów - ulice są przypisywane do miasta (place=city, place=town) znajdującego się najbliżej.
Czy jest szansa na to, by mapa zawierała poziomice?
Teoretycznie tak - robiłem pierwsze próby z myślą o tym żeby poziomice były osobną warstwą włączaną z poziomu wyboru map. Na razie skutki moich eksperymentów były opłakane ;). Czy ktoś zna gotową warstwę, którą można dołączyć do osmapy? Skoro SRTM jest stałym zbiorem to trochę bez sensu żebym siedział godzinami i walczył z konwerterem skoro już zapewne ktoś to zrobił.
Niestety *&%$^# z dot.tk zabrały mi domenę osmapa.tk, tak więc od jakiegoś czasu działa jedynie garmin.osmapa.pl
Nie ma nic za darmo ;( też miałem tam domenę.
garmin.osmapa.pl daje radę :). Fajnie by było przy okazji mieć na osmapa.pl małego linka dla garminowców
rogal - ja korzystam z poziomic stąd http://openmtbmap.org/download/#europe-map-downloads i łączę Twoje mapy z tym w Mapsource, ale wygodniej by było mieć od razu.
dzięki! Powalczę z tym i dam znać co i jak
Wrzuciłem na serwer najnowsze mapy, zmienił się też numer wersji (1.12). Zmiany dotyczą głównie lepszej czytelności mapy w MapSource.
Zmiany:
Czy jakiś dobry człowiek - właściciel Garmina może mi pomóc? Walczę z warstwą SRTM w OSMapie - za pomocą GMapTool spiąłęm oba pliki IMG w jeden:
http://garmin.osmapa.pl/mapy/gmapsupp_srtm.zip
Teoretycznie w opcji wyboru map powinny pojawić się dwie: OSMapaPL oraz SRTM (powinno być coś w stylu openmtbmap(…)) - niestety w moim garminie (GPSMap 62) pojawia się tylko OSMapaPL. Faktem jest, że warstwa SRTM działa, niestety nie da się jej wyłączyć skoro się nie pojawia w opcji wyboru map
Będę wdzięczny za potwierdzenie czy u kogoś to działa - może ja coś zepsułem a może to wina firmware w moim odbiorniku.
Zapytałbym na garniak.pl.
Dzięki.
BTW - najnowsza osmapa ma problemy z routingiem. Na necie już wystawiłem poprawioną wersję.
Czy jakiś dobry człowiek - właściciel Garmina może mi pomóc? Walczę z warstwą SRTM w OSMapie - za pomocą GMapTool spiąłęm oba pliki IMG w jeden:
http://garmin.osmapa.pl/mapy/gmapsupp_srtm.zip
Teoretycznie w opcji wyboru map powinny pojawić się dwie: OSMapaPL oraz SRTM (powinno być coś w stylu openmtbmap(…))
Garmin Edge 705 do wyboru:
Każdą można wyłączyć. Działa dobrze.
Dobra robota.
Dzięki, czyli chyba będę musiał wgrać nowy firmware do mojego garmina
W Garminie 60CSx także działa poprawnie.
Przy okazji znalazłem buga.
highway=path
horse=designated
jest rysowane jak residential, albo service. Powinno być jak zwykła ścieżka, np. http://www.openstreetmap.org/?lat=52.129687&lon=20.803982&zoom=18&layers=M