zaktualizowano kompilator mkgmap do najnowszej wersji (2077).
zaktualizowano część styli z oficjalnego repozytorium mkgmap - głównie te przypisujące obiekty do obszarów, korzystając z tagów is_in.
w pełni działa już wyszukiwanie obiektów i ulic w MapSource (nie testowano jeszcze na urządzeniach Garmin).
W obecnej wersji znajdują się jeszcze punkty POI z nazwami ulic, jest to pozostałość historyczna z czasów, gdy nie działał jeszcze indeks nazw. Gdy potwierdzę, iż na garminach działa to dobrze, POI te znikną.
Na edge 705 działa, ale przesłane z Mapsource. Czy poprawnie to inna sprawa. Testowałem na swojej miejscowości i jest ok. Testowałem na Warszawie, no i kilku ulic pomimo, że w OSM są w Garminie nie istniały.
Na serwer wgrywa się już wersja 1.9 - nazwy miejscowości wyświetlają się teraz także przy małym “zoomie”, tak więc nie trzeba danego miasta szukać na oślep :).
Udostępniłem nową edycję mapy (1.11), daję info tutaj bo jest trochę ciekawych zmian:
Działa wyszukiwarka ulic i obiektów w mapach gmapsupp.img wgrywanych bezpośrednio na urządzenia Garmin
Przebudowano reguły służące do budowania indeksu wyszukiwarki ulic i obiektów - dane są znacznie lepszej jakości
Naprawiono błąd powodujący wysypanie się programu MapSource przy próbie użycia wyszukiwarki ulic w mapach w wersji “OGONKI”
Nowe wydania mapy posiadają rozdzielone wersje - osobna dla MapSource, osobna dla urządzeń Garmin (format IMG).
Jak zawsze czekam na uwagi i propozycję :). Na razie intensywnie testuję indeks ulic. Automapa to jeszcze nie jest, ale jakość danych jest znacznie lepsza niż w wersjach poprzednich.
Tam, gdzie nie ma granic administracyjnych miast, gmin i powiatów - ulice są przypisywane do miasta (place=city, place=town) znajdującego się najbliżej.
Teoretycznie tak - robiłem pierwsze próby z myślą o tym żeby poziomice były osobną warstwą włączaną z poziomu wyboru map. Na razie skutki moich eksperymentów były opłakane ;). Czy ktoś zna gotową warstwę, którą można dołączyć do osmapy? Skoro SRTM jest stałym zbiorem to trochę bez sensu żebym siedział godzinami i walczył z konwerterem skoro już zapewne ktoś to zrobił.
Wrzuciłem na serwer najnowsze mapy, zmienił się też numer wersji (1.12). Zmiany dotyczą głównie lepszej czytelności mapy w MapSource.
Zmiany:
wsie i mniejsze miejscowości wyświetlają się przy mniejszych poziomach zbliżenia (w formie nazwa + czarna kropka)
naprawiono znikanie terenów typu landuse=industrial przy niektórych poziomach zbliżenia
nazwy dróg typu primary/secondary przebiegających przez miejscowości wyświetlają się dopiero przy większych poziomach zbliżenia (lepsza czytelność mapy)
nazwy rzek wyświetlają się dopiero przy większych poziomach zbliżenia (lepsza czytelność mapy)
Teoretycznie w opcji wyboru map powinny pojawić się dwie: OSMapaPL oraz SRTM (powinno być coś w stylu openmtbmap(…)) - niestety w moim garminie (GPSMap 62) pojawia się tylko OSMapaPL. Faktem jest, że warstwa SRTM działa, niestety nie da się jej wyłączyć skoro się nie pojawia w opcji wyboru map
Będę wdzięczny za potwierdzenie czy u kogoś to działa - może ja coś zepsułem a może to wina firmware w moim odbiorniku.