Як визначити, якими саме вулицями дорога проходить через населені пункти?
Я так зрозумів, що за новою класифікацією регіональні дороги - це primary? Але більшість доріг, що я поки що бачив - secondary. Міняти?
Чи має бути виставлений name у веїв-учасників відношення? Якщо так, то який? Зараз багато веїв мають name типу Р-60, або Н-11, або T 12 34.
Чи має бути виставлений name у відношення? Я так зрозумів, що ref цілком достатньо?
Багато міжміських доріг в рауті Р-60 мають виставлений maxspeed=60. Я частиною Р-60 проїжджав минулого року і не пам’ятаю там між населеними пунктами ніяких обмежень швидкості. В Конотопі теж зустрічається maxspeed=60, хоча в населених пунктах це за замовченням. Що з таким робити?
Paultergeist: dudka вже відповів, хочу тільки додати прохання для доріг та відношень Р- виставляти reg_ref.
Я робі так:
М- ref
Н- nat_ref
Р- reg_ref
напевно що Т- теж піде у reg_ref
Стосовно С-, то малі дороги, і я поки що бачив тільки їх самих, тож вони йдуть у ref
При цьому в ref ставиться тільки позначення самого вищого класу для дороги, класи не змішуються. Якщо проходить дві дороги того самого класу, їхні позначення відділяються точкою з комою.
Приклади.
Через дорогу проходять H-08, Н-16: ref=“Н-08;Н-16” nat_ref=“Н-08;Н-16”
Через дорогу проходять М-12, Н-01, Н-16: ref=“М-12”, nat_ref=“Н-01;Н-16”
Через дорогу проходять Р-05, Н-12: ref=“Н-12”, nat_ref=“Н-12”, reg_ref=“Р-05”
Я думав ставити в ref усі позначки, але тоді дуже ускладнюється теґування.
Що скажете? Якщо все добре, то зроблю пропоузал на правила теґування.
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Route#Tags
distance (optional) The distance covered by this route, if known. For information of users and automatic evaluation e.g. of completeness. Given including a unit and with a dot for decimals. (e.g. “12.5km”)
Я був би проти такого пропозалу, поясню чому. Вся інформація, яку пропонується додавати в *_ref є у відношеннях, до яких входить (або має входити) частина дороги. Тобто буде просто дублювання інформації.
З приводу reg_ref у відношень Р-доріг, я так розумію, що достатньо просто ref, чи все-таки додавати обидва?
tagwatch показує значення як з визначенням одиниць виміру, так і без. У будь-якому випадку зайвим не буде, єдине, що народ писав у тому числі і кирилицею “км”, що точно є неправильним.
Я пограюся з тим, як воно працює, залюбки б позабирав теґи. Але справа в тому, що як рендерер оприділить, який теґ малювати на спільних веях? Тут власне тільки людина за домовленістю скаже що є головним. І справа не у “мапінгу під рендерер”, а взагалі у розумінні класу дороги. Наприклад, на спільних дорогах, де проходить М- та Р- треба таки ставити trunk, а не primary.
Якщо говорити, що достатньо одного, то це reg_ref, бо дорога власне регіональна. Я ставлю обидва, щоб розуміти клас дороги, як написано вище.
Ну, знову та ж М-03 між Ростовом і Харковом називається “Ростовська траса” або “траса Харків-Ростов”, хоча в ОСМ я таку назву не додавав.
У такому разі я тільки за loc_ref, бо тоді всі рівні прямо лягають на офіційну схему.
dudka, чи є в тебе коментарі стосновно ref на веях, а не тільки на відношеннях? І я буду готуватв пропоузал.
У будь-якому випадку, перейменування доріг зараз на нову схему, коли було зроблено відношення – доволі пряма робота. Правда, вимагає дещо погратися пошуком у JOSM, щоби правильно назваті дороги, які належать до декількох шляхів.
Бачив, що дані типу “Ростовська траса” заносять в name. Можна так.
Інший варіант - заносити в description.
Щодо ref-тегів… навіть не знаю. Мабуть, все ж таки погоджуся з Paultergeist, що це призводить до дублювання даних, що недобре. OSM же ж не передбачає tram_ref, bus_ref, troll_ref щоб прописати лініям номери маршрутів громадського транспорту. А ці reg_ref,nat_ref скоріш за все були видумані коли використання зв’язків було в зародковому стані.
Тобто я за те, щоб писати тільки ref, заповнюючи його ref’ом дороги(однієї чи інколи двох) старшого рівня.
Виявляється зовсім недавно(18 квітня) кабмін оновив перелік автомобільних доріг загального користування державного значення http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/301-2012-%D0%BF
Постанова вступає в дію з 1 січня наступного року, але може краще брати description та distance з неї?