Автомобільні шляхи України

Там цікавіше - там насправді двосторонній рух, але М-06 йде тільки в напрямку від Львова.

(І гугломапи тут неправду кажуть: http://maps.google.com/?ll=49.710259,23.998239&spn=0.009172,0.026157&hnear=L%27viv,+L%27vivs%27ka,+Ukraine&t=m&z=16 )

Додав всі національні дороги (мережа Н-). Залишилися регіональні, але їх трошечки багато… Допоможіть!

судячи зі знаку і іншого знаку М-03 проходить по кільцевій з північного боку м.Харків
при цьому

  • від західного виїзду з міста по південно-західній частині кільцевої проходить відгалуження М-03-02(Під’їзд до аеропорту м. Харків)
  • М-03-03(Під’їзд до м. Харків) знаходиться невідомо де:)
    Коди відгалужень взяті з http://zakon.nau.ua/doc/?uid=1097.252.1&nobreak=1

Спробував зробити Р-60, виникли питання.

  1. Як визначити, якими саме вулицями дорога проходить через населені пункти?
  2. Я так зрозумів, що за новою класифікацією регіональні дороги - це primary? Але більшість доріг, що я поки що бачив - secondary. Міняти?
  3. Чи має бути виставлений name у веїв-учасників відношення? Якщо так, то який? Зараз багато веїв мають name типу Р-60, або Н-11, або T 12 34.
  4. Чи має бути виставлений name у відношення? Я так зрозумів, що ref цілком достатньо?
  5. Багато міжміських доріг в рауті Р-60 мають виставлений maxspeed=60. Я частиною Р-60 проїжджав минулого року і не пам’ятаю там між населеними пунктами ніяких обмежень швидкості. В Конотопі теж зустрічається maxspeed=60, хоча в населених пунктах це за замовченням. Що з таким робити?

Трохи інформації є в одній з постанов Кабміну

Так, міняти. Класифікацію прийняли, але багато існуючих дорогі ніхто не перекласифікував.

Такі name-теги треба переносити в ref.
name у ліній

  • містить назву вулиці, якщо дорога проходить через місто
  • відсутній на ділянках дороги за межами міст.

Достатньо, але тег name=“Автодорога Р-60” для відношення не буде зайвим.

Теж багато такого бачив. Знімав maxspeed=60 взагалі, там де був впевнений, що жодних обмежень немає.

Щодо дороги Р-60 Кролевець - Конотоп - Ромни - Пирятин: скоріш за все вона починається не з центру Кролевця, а з виїзду з міста, тобто від М-02.
Ось підвердження: “Шостка виїзд на Т19-07 - Т19-07 - Кролевець - ТІ9-07- виїзд на М02”
До відношення Р-60 бажано додати теги distance з rada.gov.ua i wikipedia з wikipedia

//del - не забувайте виставляти surface для тих primary, по яким проїжджали і вони виявились поганими, а то буде конфуз :slight_smile:

dudka: Дякую.

Larry0ua: Так там surface всюди asphalt, а самі дороги ні к чорту :slight_smile:

Paultergeist: dudka вже відповів, хочу тільки додати прохання для доріг та відношень Р- виставляти reg_ref.

Я робі так:

М- ref
Н- nat_ref
Р- reg_ref
напевно що Т- теж піде у reg_ref
Стосовно С-, то малі дороги, і я поки що бачив тільки їх самих, тож вони йдуть у ref

При цьому в ref ставиться тільки позначення самого вищого класу для дороги, класи не змішуються. Якщо проходить дві дороги того самого класу, їхні позначення відділяються точкою з комою.

Приклади.

  1. Через дорогу проходять H-08, Н-16: ref=“Н-08;Н-16” nat_ref=“Н-08;Н-16”
  2. Через дорогу проходять М-12, Н-01, Н-16: ref=“М-12”, nat_ref=“Н-01;Н-16”
  3. Через дорогу проходять Р-05, Н-12: ref=“Н-12”, nat_ref=“Н-12”, reg_ref=“Р-05”

Я думав ставити в ref усі позначки, але тоді дуже ускладнюється теґування.

Що скажете? Якщо все добре, то зроблю пропоузал на правила теґування.

Давайте ще домовимось, як будемо додавати нові шляхи, щоб все було однаково.

  • У теґ description копіюємо офіційний опис шляху: description=“Північно-східний обхід м. Київ з під’їздом до автомобільної дороги М-03”

  • У теґ distance пишемо загальну довжину у кілометрах, слова km не потрібні: distance=123.4

  • У теґ ref пишемо код шляху (всі літери кирилицею, нумерація через дефіс): ref=“Р-05”

  • У відповідний теґ по ієрархії дублюємо цей же теґ: reg_ref=“Р-05”

  • У теґ wikipedia прописуємо посилання в українській вікі з префіксом мови: wikipedia=uk:Автошлях_Р_03". Тоді буде працювати WIWOSM

  • У теґ name для зручності пишемо Автошлях ХХХ: name=“Автошлях Р-05”

  • Додаємо посилання на відношення до списку на OSM Wiki

  • Додаємо відношення у відповідне спільне (скпервідношення). Посилання на OSM Wiki

  • Проставляємо теґи *ref на всі веї шляху

Тоді в нас буде все одноманітно і файно.

http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Key:ref гляньте на рахунок розділення номерів.

також:

мабуть один uk?

Авжеж. Виправив.

http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Key:ref
тут пропонується Т-- писати в loc_ref

http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Route#Tags
distance (optional) The distance covered by this route, if known. For information of users and automatic evaluation e.g. of completeness. Given including a unit and with a dot for decimals. (e.g. “12.5km”)

Я був би проти такого пропозалу, поясню чому. Вся інформація, яку пропонується додавати в *_ref є у відношеннях, до яких входить (або має входити) частина дороги. Тобто буде просто дублювання інформації.

З приводу reg_ref у відношень Р-доріг, я так розумію, що достатньо просто ref, чи все-таки додавати обидва?

Добре, а як тоді бути з насправді місцевими назвами доріг?

Гм. І кому вірити більше? Цитую:

tagwatch показує значення як з визначенням одиниць виміру, так і без. У будь-якому випадку зайвим не буде, єдине, що народ писав у тому числі і кирилицею “км”, що точно є неправильним.

Я пограюся з тим, як воно працює, залюбки б позабирав теґи. Але справа в тому, що як рендерер оприділить, який теґ малювати на спільних веях? Тут власне тільки людина за домовленістю скаже що є головним. І справа не у “мапінгу під рендерер”, а взагалі у розумінні класу дороги. Наприклад, на спільних дорогах, де проходить М- та Р- треба таки ставити trunk, а не primary.

Якщо говорити, що достатньо одного, то це reg_ref, бо дорога власне регіональна. Я ставлю обидва, щоб розуміти клас дороги, як написано вище.

А що таке місцеві назви доріг?

Судячи зі статистики на stat.latlon.org в межах України loc_ref використовується тільки для Т--

Ну, знову та ж М-03 між Ростовом і Харковом називається “Ростовська траса” або “траса Харків-Ростов”, хоча в ОСМ я таку назву не додавав.

У такому разі я тільки за loc_ref, бо тоді всі рівні прямо лягають на офіційну схему.

dudka, чи є в тебе коментарі стосновно ref на веях, а не тільки на відношеннях? І я буду готуватв пропоузал.

У будь-якому випадку, перейменування доріг зараз на нову схему, коли було зроблено відношення – доволі пряма робота. Правда, вимагає дещо погратися пошуком у JOSM, щоби правильно назваті дороги, які належать до декількох шляхів.

У планах у мене зробити валідатор цілісності.

Бачив, що дані типу “Ростовська траса” заносять в name. Можна так.
Інший варіант - заносити в description.

Щодо ref-тегів… навіть не знаю. Мабуть, все ж таки погоджуся з Paultergeist, що це призводить до дублювання даних, що недобре. OSM же ж не передбачає tram_ref, bus_ref, troll_ref щоб прописати лініям номери маршрутів громадського транспорту. А ці reg_ref,nat_ref скоріш за все були видумані коли використання зв’язків було в зародковому стані.
Тобто я за те, щоб писати тільки ref, заповнюючи його ref’ом дороги(однієї чи інколи двох) старшого рівня.

Виявляється зовсім недавно(18 квітня) кабмін оновив перелік автомобільних доріг загального користування державного значення
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/301-2012-%D0%BF
Постанова вступає в дію з 1 січня наступного року, але може краще брати description та distance з неї?

Так, якщо хтось мені допоможе і поновить сторінку у вікі, відмітивши ти шляхи, які змінено, я повернуся, і виправлю те, що вже поставлено у зв’язки.