так, той шматок що внесений у відношення від центру по Стрийській на південний виїзд з міста треба виключити з відношення і з вулиць познімати ref=М-06
до того ж там поруч(на південь від Львову) помилково в М-06 включено дорогу через Липники, теж треба виключити з відношення
цікаво:)
і що, місцеві там не їздять по “зустрічній” якщо їм треба до сусіда 200м проїхати?
і на кожному виїзді на трасу стоїть знак “тільки направо”/“тільки наліво”?
Як визначити, якими саме вулицями дорога проходить через населені пункти?
Я так зрозумів, що за новою класифікацією регіональні дороги - це primary? Але більшість доріг, що я поки що бачив - secondary. Міняти?
Чи має бути виставлений name у веїв-учасників відношення? Якщо так, то який? Зараз багато веїв мають name типу Р-60, або Н-11, або T 12 34.
Чи має бути виставлений name у відношення? Я так зрозумів, що ref цілком достатньо?
Багато міжміських доріг в рауті Р-60 мають виставлений maxspeed=60. Я частиною Р-60 проїжджав минулого року і не пам’ятаю там між населеними пунктами ніяких обмежень швидкості. В Конотопі теж зустрічається maxspeed=60, хоча в населених пунктах це за замовченням. Що з таким робити?
Paultergeist: dudka вже відповів, хочу тільки додати прохання для доріг та відношень Р- виставляти reg_ref.
Я робі так:
М- ref
Н- nat_ref
Р- reg_ref
напевно що Т- теж піде у reg_ref
Стосовно С-, то малі дороги, і я поки що бачив тільки їх самих, тож вони йдуть у ref
При цьому в ref ставиться тільки позначення самого вищого класу для дороги, класи не змішуються. Якщо проходить дві дороги того самого класу, їхні позначення відділяються точкою з комою.
Приклади.
Через дорогу проходять H-08, Н-16: ref=“Н-08;Н-16” nat_ref=“Н-08;Н-16”
Через дорогу проходять М-12, Н-01, Н-16: ref=“М-12”, nat_ref=“Н-01;Н-16”
Через дорогу проходять Р-05, Н-12: ref=“Н-12”, nat_ref=“Н-12”, reg_ref=“Р-05”
Я думав ставити в ref усі позначки, але тоді дуже ускладнюється теґування.
Що скажете? Якщо все добре, то зроблю пропоузал на правила теґування.
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Route#Tags
distance (optional) The distance covered by this route, if known. For information of users and automatic evaluation e.g. of completeness. Given including a unit and with a dot for decimals. (e.g. “12.5km”)
Я був би проти такого пропозалу, поясню чому. Вся інформація, яку пропонується додавати в *_ref є у відношеннях, до яких входить (або має входити) частина дороги. Тобто буде просто дублювання інформації.
З приводу reg_ref у відношень Р-доріг, я так розумію, що достатньо просто ref, чи все-таки додавати обидва?
tagwatch показує значення як з визначенням одиниць виміру, так і без. У будь-якому випадку зайвим не буде, єдине, що народ писав у тому числі і кирилицею “км”, що точно є неправильним.
Я пограюся з тим, як воно працює, залюбки б позабирав теґи. Але справа в тому, що як рендерер оприділить, який теґ малювати на спільних веях? Тут власне тільки людина за домовленістю скаже що є головним. І справа не у “мапінгу під рендерер”, а взагалі у розумінні класу дороги. Наприклад, на спільних дорогах, де проходить М- та Р- треба таки ставити trunk, а не primary.
Якщо говорити, що достатньо одного, то це reg_ref, бо дорога власне регіональна. Я ставлю обидва, щоб розуміти клас дороги, як написано вище.