OsmAnd - darmowa nawigacja (również offline)

Chyba jeszcze nikt nie wpadł na ten pomysł :slight_smile:

http://code.google.com/p/osmand/issues/list?can=1&q=osrm

Super, podoba mi się to!

No szkoda jeszcze, że mnie prowadzi przez morza ale wyjdzie w praniu

skąd można ściągnąć te aktualizowane mapy?

Są dostępne w ustawieniach programu - szukaj frazy “Dane offline”.

tak, w komórce pokazuje te aktualizowane mapy ale wolałbym ściągnąć na komputer. Na stronie osmand w dziale downloads znikły te mapy dla Polski.

aktualizacja: znalazłem te mapy offline. są pod adresem download.osmand.net/rawindexes/

A czy przypadkiem nie prowadzi promami? :slight_smile:
Pozdrawiam.

Promami, ale nie jest to zaznaczone w opisie trasy.

Mam uwagę do tłumaczenia. Może uda się coś z tym zrobić…

Jeśli wyszukuje się POI to pojawiają się angielskie typy:

Mam prośbę o “łopatologiczne” wytłumaczenie jak wgrać mapy Polski, Niemiec i Francji tak by korzystać z nawigacji. Które to mają być mapy bo jest tego trochę (prośba o link). Ile to zajmie miejsca na karcie pamięci i w którym miejscu je zainstalować?
Sorki za lamerskie pytanie, ale dopiero zaczynam przygodę z OSM.

Rozumiem, że chodzi Ci o OsmAnda? Ustawienia → Dane offline → trzeba pobrać listę map → wybrać i zaznaczyć interesujące Cię mapy, i je pobrać.
Mapa Polski zajmuje ok. 200 MB.

O.K.
Wielkie dzieki za podpowiedź.
Mam jeszcze pytanie jak praktycznie korzystać z tych map. Np. mapy niemiec czy francji zajmują kika ładnych GB i jest ich sporo. Czy wszystkie są potrzebne do nawigowania - chodzi mi głównie o drogi/ulice potrzebne do nawigowania samochodem? Może wystarczy sciągnąć jeden lub dwa pliki?

Sam projekt bardzo mi się podoba, więc spróbuję “wyprostować” mapki swojej okolicy.
Niestety zatrzymuję się przy prostych problemach - np.droga przebiega przez rzeką i pokazuje to jako błąd. Jak to przeskoczyć? Czy jest jakiś podręcznik - ten podstawowy już przerobiłem:).

I jeszcze jedno pytanko - są w internecie bardzo dokładne, przedwojenne niemieckie mapy mojej okolicy. Czy mogę z nich legalnie korzystać?

No i na koniec jeszcze pytanie czy się kierować przy kategoriach dróg?

Sorry za dużo pytań w jednym wątku, ale jak to na początku - dużo pytań, mało odpiwiedzi - a nie chciałbym namieszać na OSM bo to w końcu nasze wspólne dobro.

Chyba większość problemów była już poruszana na forum. Jeśli chodzi o OsmAnd to nie pomogę, lecz:

  1. Most: http://www.youtube.com/watch?v=9nV9rNYYbxw niestety filmik jest zrobiony dla potlatch, lecz zasada jest ta sama. Dzielimy drogę i do odcinka, który jest mostem dodajemy tagi: layer=1 , bridge=yes . Ogólnie walidatory biorą pod uwagę layer.

  2. Przedwojenne mapy nie są objęte prawami autorskimi, więc wg mnie możesz (Dobrze jeśli ktoś również to potwierdzi)

  3. Ogólnie zasada podobna jak na mapach papierowych. Tutaj masz dokładniej wytłumaczone http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Map_Features

Ogólnie na bardzo dużo pytań znajdziesz odpowiedzi na wiki (niestety nie zawsze w języku polskim)

PS. Moderator jest proszony o założenie tematu z pytaniami początkujących. Tutaj te odpowiedzi nie pasują.

Chyba lepiej na wiki z odpowiedziami i odsyłac na wiki ?

Wielkie dzięki za link do you tube. Fajnie wytłumaczone.

Po udostępnionej dziś aktualizacji programu dostępne są po długiej przerwie zaktualizowane mapy.

OsmAnd jest super - jeżdżę z moim Android-fonem na rowerze i zawsze mam OsmAnd włączony. Przed wyjazdem przygotowuję sobie ślad GPX w JOSM z drogami, które nie są pokryte w OSM i potem aktywuję ten ślad w OsmAnd jako jedna z warstw - wiem gdzie jechać :slight_smile:

Wyszła kilka dni temu duża aktualizacja - teraz program ma “wtyczki” co pozwala na wyłączenie funkcji, z których się nie korzysta - fajna rzecz, bo interfejs był już bardzo przeładowany opcjami, a teraz można sobie dopasować (np. ja wyłączyłem tracking w OsmAnd, bo używam do tego innego programu).

Ja zawsze robiłem w drugą stronę…najpierw zbierałem ślad, potem nanoszenie.

Ano - taki już jestem chłopak na opak :slight_smile: A tak na poważnie to ja jestem noga jeśli chodzi o orientację w (nowym) terenie, do tego słaba pamięć - wolę mieć orientacyjny ślad przygotowany żeby wiedzieć co mam pozwiedzać. Czasem też przydają się zdjęcia lotnicze (Bing) żeby sprawdzić mniej więcej gdzie można wjechać off-road, dokąd różne dróżki prowadzą etc. Przekonałem się na własnej skórze, że nie ma nic gorszego niż dojechanie do jakiegoś gospodarstwa na końcu świata i spotkanie twarzą w twarz ze Złym Psem :slight_smile:

… którego można otagować jako hazard=dog :wink: