I jeszcze jedna rzecz, która cieszy: OsmAnd Team ma teraz nowy, wydajniejszy serwer do kompilacji map, dzięki czemu aktualizacje mają pojawiać się częściej. Efekty już widać - do pobrania jest mapa z 18 stycznia
W OsmAnd pojawiła się jako dostępna do ściągnięcia paczka (125MB), opisana jako “Poland europe srtm elevation contour lines”. Wnioskuję, że po naszemu to po prostu poziomice
Nie ściągałem, bo nie jest to mi potrzebne, ale zachęcam do obadania.
Witam.
Program bardzo dobry, tylko problem z routingiem (wbudowany wolno i kiepsko reaguje na zmiany, a te dostępne online niestety są zbyt rzadko aktualizowane), W innym poście zwrócono uwagę na http://map.project-osrm.org/
Przetestowałem na stronie i chyba (póki co, dla mnie) najlepsza usługa routująca.
Czytam, szukam i nie mogę znaleźć informacji, czy może jest planowane dodanie tej usługi do osmand’a?
Pozdrawiam.
Mam prośbę o “łopatologiczne” wytłumaczenie jak wgrać mapy Polski, Niemiec i Francji tak by korzystać z nawigacji. Które to mają być mapy bo jest tego trochę (prośba o link). Ile to zajmie miejsca na karcie pamięci i w którym miejscu je zainstalować?
Sorki za lamerskie pytanie, ale dopiero zaczynam przygodę z OSM.
Rozumiem, że chodzi Ci o OsmAnda? Ustawienia → Dane offline → trzeba pobrać listę map → wybrać i zaznaczyć interesujące Cię mapy, i je pobrać.
Mapa Polski zajmuje ok. 200 MB.
O.K.
Wielkie dzieki za podpowiedź.
Mam jeszcze pytanie jak praktycznie korzystać z tych map. Np. mapy niemiec czy francji zajmują kika ładnych GB i jest ich sporo. Czy wszystkie są potrzebne do nawigowania - chodzi mi głównie o drogi/ulice potrzebne do nawigowania samochodem? Może wystarczy sciągnąć jeden lub dwa pliki?
Sam projekt bardzo mi się podoba, więc spróbuję “wyprostować” mapki swojej okolicy.
Niestety zatrzymuję się przy prostych problemach - np.droga przebiega przez rzeką i pokazuje to jako błąd. Jak to przeskoczyć? Czy jest jakiś podręcznik - ten podstawowy już przerobiłem:).
I jeszcze jedno pytanko - są w internecie bardzo dokładne, przedwojenne niemieckie mapy mojej okolicy. Czy mogę z nich legalnie korzystać?
No i na koniec jeszcze pytanie czy się kierować przy kategoriach dróg?
Sorry za dużo pytań w jednym wątku, ale jak to na początku - dużo pytań, mało odpiwiedzi - a nie chciałbym namieszać na OSM bo to w końcu nasze wspólne dobro.
Chyba większość problemów była już poruszana na forum. Jeśli chodzi o OsmAnd to nie pomogę, lecz:
Most: http://www.youtube.com/watch?v=9nV9rNYYbxw niestety filmik jest zrobiony dla potlatch, lecz zasada jest ta sama. Dzielimy drogę i do odcinka, który jest mostem dodajemy tagi: layer=1 , bridge=yes . Ogólnie walidatory biorą pod uwagę layer.
Przedwojenne mapy nie są objęte prawami autorskimi, więc wg mnie możesz (Dobrze jeśli ktoś również to potwierdzi)