Я на ті бази постійно задивляюся, але поки не закінчено адресацію у кожному конкретному місті, ними користуватися тяжко. А так, щоб їх зібрати докупи… Вже робилося таке, наприклад, http://gdebankomat.com
А об’єднувати мережу в relation не треба, і навіть взагалі, шкідливо. Причина в тому, що їх обробка накладає серйозне навантаження на БД, тому і в оприділенні англійською пишеться, що це “об’єкти, які поєднані гегорафічно (прилеглі або дотичні)”, і до того ж “Відношення – це не категорії”. Докладніше тут: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Relations/Relations_are_not_Categories
Сьогодні планую вивантажити КОАТУУ та населення для 90% НП в Україні. Також там будуть name:ru, name:en та індекси.
У зв’язку з цим з’являється можливість правильно призначити статус НП. Тож постає питання, за якими правилами ми будемо призначати city, town, village та hamlet.
Я пропоную наступне:
100,000 city
10,000-99,999 town
<9,999 village
Від hamlet пропоную взагалі відмовитися на території країни.
Альтернатива – якимось чином використовувати офіційну класифікацію Смт, село, селище. До речі, в нас зараз різницю між цими трьма видами НП ніяк не відображено. Будемо щось робити у цьому напрямку?
Я поки що зробив тільки перший етап – взяв інформацію з Вікіпедії. Там біля 4 тисяч НП не мають КОАТУУ. Другий етап, вже на підставі геоданих призначити КОАТУУ для решти. Третій – розробка процедури поновлення інформації на підставі сайту Верховної Ради.
А значення place зараз змінювалося? А то помітив, що, наприклад, Великі Лучки як були town, так і залишилися, хоча і на вікі, і в КОАТУУ значаться як село.
Допроставив КОАТУУ для більшості НП України окрім Криму. Лишилось ще трішки. Для перевірки наваляв КОАТУУ-чекер. На поточний момент маємо:
закинуті села та інші місцевості, котрі вимагають ручної перевірки. Для них слід поміняти тег place (+опціонально abandoned=yes - Зона відчуження / Мертві села)
деякі name в OSM не співпадають з name в КОАТУУ
в OSM відсутні села, які присутні в КОАТУУ
в OSM лишні села, які не присутні в КОАТУУ
Коли усі НП матимуть проставлені КОАТУУ, можна було б перевірити чи правильно проставлені їх координати та адмінкордонити батьківських (рад, районів)
я хочу проставити name:prefix для усіх НП згідно КОАТУУ аби відмежувати селища від смт., сіл та міст
І ще маю питання відносно place=village та place=hamlet. В яких випадках як тегувати?
place=village были понатыканы повсюду в приснопамятные времена (это был импорт?) и очень смешно теперь смотрелись для population=4.
Поскольку теперь-то population доступен можно бы и проставить place=hamlet, что я и пытался делать. Правда где-то обратно причесали под какой-то автомат (https://www.openstreetmap.org/changeset/22167837).
Как минимум для population<50 place=village смотрится слишком вопиюще.
Каковы более точные условия можно обсуждать долго. тут ориентировочная граница - 100-200 человек тут - 100 человек и не является центром сельского поселения.
Из того, что я менял (population<50), ничего не являлось центром сельрады.
Как мапить мертвые села - тема отдельного холивара. В текущем контексте таких объектов еще относительно много и они требуют изменения тега place=locality, это да
P.S. на счет твоего валидатора. По Украине что-то слегка не так. Например, для Львовской области, по моим данным (я не учитываю опечатки в КОАТУУ - названия берутся с сайта Верхвной Рады):
3 - НП конфликтую с границами районов/сельских рад,
1 - не хватет
0 - лишних
У твоего же валидатора совсем дургие данные… Правда, на текущий момент я полигональную геометрию не учитываю (только точки)
Есть еще тезки в разных сельсоветах. http://wowik.freevar.com/places/ua-test/_1897.htm
Тут нужны или границы сельсоветов или, на худой конец, указание сельсовета в самом НП (что-то типа addr:subdistrict / is_in:subdistrict)
Номитатим при поиске показывает только отношение. Мне кажется логичным, если КОАТУУ будет у самого отношения, а не у точек с “admin_centre”. Как думаете?
А вот по Харькову Nominatim такое выдаёт: Харьков, Дзержинський район, Харьковская область, Украина. http://www.openstreetmap.org/relation/3154746
Это что получается? Харьков внутри района Харьковской области?