Tutaj mozecie zobaczyc, jak beda wygladaly linie brzegowe po zmianie licencji:
http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=16039 Oszczedze sobie opisu…
Tutaj mozecie zobaczyc, jak beda wygladaly linie brzegowe po zmianie licencji:
http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=16039 Oszczedze sobie opisu…
A ja się zastanawiam co OSMF jako główny dewastator projektu oferuje nam w zamian? Skoro nowa licencja ma być bardziej przyjazna biznesowi, to może przydało by się pozyskać jakieś środki od tegoż biznesu na odbudowanie Polski po zmianie licencji?
Na początek prosiłbym o 100% pokrycia Polski zdjęciami Bing.
Rozumiem że w tej sytuacji “prawo nie działa wstecz” i stworzenie serwera mapowego z danymi OSM na dzień dzisiejszy (bez aktualizacji po uprawomocnieniu się nowej licencji) i info na stronie ze jest CC-By-SA jest działaniem legalnym.
Tez mi sie tak wydaje, dangi
Jeszcze by tego brakowało, żeby zakazali… na szczęście otwarcie mówią o “last CC planet file”.
Są jakieś widoki na powstanie fork’a, czy na placu boju zostanie jedynie UMP?
Ja tez jestem zarejestrowany i wspieram “duchowo”, ale nie edytowalem. Chcialbym zeby powstal interfejs ktory pozwoli rownoczesnie edytowac kilka projektow (gdybym tylko mial kilka wolnych weekendow…)
Odczyt OK, zapis nie działa - Internal Server Error.
Edit:
Nie działa Merkaartor, natomiast JOSM wydaje się współpracować.
Pisalem do Kevina, maja problemy z man power. Trzeba by im nieco pomóc patrzac na sytuacje, w jakiej znajduje sie Polska z powodu dzialan OSMF.
Generalnie jest tam jeszcze niewielu programistów.
Mnie też nie bawi wprowadzanie danych dwukrotnie, lecz jeśli ktoś będzie chciał korzystać z moich danych na OSM to chętnie się podzielę
Mam wrażenie że nic się nie dzieje w tej sprawie.
Na liście liście #rebuild ruch zerowy. legal-talk podobnie.
Brak zmian w repozytorium kodu.
Nikt o tym nie pisze ani się nawet się nie pyta?
Ciekawe kiedy znajdzie się ktoś odważny z OSMF
i powie: “plan był super ale nie potrafiliśmy go przeprowadzić” ?
Może ktoś ma jakieś plotki z irca albo nieanglojęzycznych list?
Michał
Podobno na srode jest zaplanowane rozpoczecie “czyszczenia” mapy, ale zanim dotrze do Polski moga minac jakies 2 tygodnie, nawet jesli wszystko pojdzie zgodnie z planem.
Balrog-kun: potrafisz określić czy dane które zostaną usunięte renderują się w prawidłowy sposób np. na http://tools.geofabrik.de/osmi/?view=wtfe ?
Edit: To chyba nie wszystko. Andrychów był na pewno z importu, a tylko część oznaczona jest do usunięcia.
Pytanie też co z importami których autorzy zgodzili się na Odbl?
dotevo: raczej nie. Z patrzenia Ci nie powiem, ale tak jak pisalem w innych watkach osmi i cleanmap nie biora pod uwage wielu informacji wiec prawdopodobnie to co pokazuja ma maly zwiazek z rzeczywistoscia.
Jedyne, co można w tej chwili analizować, to kod bota.
Kod ma opcję na włączenie obiektów z UMP które nie są ODbL-compliant, ale trudno powiedzieć jak OSMF wygeneruje listę tych obiektów. Teoretycznie powinny to być przynajmniej obiekty z tagiem source=ump w V1, a logika bota oceni (jeśli dobrze rozumiem jego działanie) czy to, co w tej chwili jest na mapie OSM jest pochodną takiego obiektu, czy nie. Z tej listy powinny być pewnie wyjęte obiekty które przekazał swego czasu balrog (importy autorów, którzy zgodzili się na ODbL, plus nie-importowane edycje ze starych kont, jeśli się nie mylę).
Pozdrawiam,
Jestem tu nowy i nie do końca rozumiem: czy to, co czerwone idzie do usunięcia?
Tak powinno byc, ale nie. W niektorych regionach do usuniecia pojdzie wiecej, w innych troche mniej niz na mapce.
Zachodnia czesc Polski bedzie “czyszczona” najpierw, centralna i wschodnia jakis czas pozniej. Nie wiem czy nalegac zeby poszla calosc od razu. OSMF nie wygeneruje listy obiektow czystych, na razie jest straszny balagan w listach wyjatkow i wlasciwie caly dzien dzisiaj sie nad tym glowili.
Pierwsze węzły oczyszczone http://www.openstreetmap.org/browse/node/518506654/history. W tym przypadku zniknął główny tag i myślę, że takich sytuacji będzie dużo. Na podstawie pozostałych tagów można się domyślić jakiego typu było to POI. Może gdy bot dojdzie do Polski trzeba będzie pouzupełniać te oczywiste tagi.