Національна класифікація "admin_level"

Думаю, що place-полігони(мультиполігони) повинні включати тільки житлову зону(в тому числі поодинокі будинки під лісом якщо вони мають адресу). Ліси, поля - за межами place-полігонів, в межах admin-полігонів.

По дорозі між н.п. є відмічено де закінчується Борислав, а де починається Східниця? Мабуть же ж хребет ні в Бориславі ні в Східниці?

Пробілів не може бути між підконтрольними територіями сільрад/міськрад. Так?

не зрозумів цього речення

Якось це не логічно. В невеличких містах провести чіткий кордон житлова зона, промислова зона, аграрна зона (городи/поля/сади/дачі) нереально. Я навіть у Львові бачив, що дехто картоплю вирощує посеред міста.

Якщо мені не зраджує память позначено Бориславське лісництво і вїзд в Східницю на самому перевалі. Таблички ж межі Борислава не пригадую.

В тому районі, що мапив я - пробілів нема. Наприклад, при вїзді в Трускавець (де стоїть табличка) стоїть готельчик, який має адресу найближчого села, до якого кілька кілометрів, а між ними нічого нема (трава і дерева - навіть грунтовки нема). І таких випадків можу навести десятки. Хоча мабуть можливі і виключення (Зона відчуження, заповідники ще щось)

Мається на увазі, що якщо у нас не буде якогось єдиного адмін_левела для сільради і міськради, що складаються з кількох населених пунктів, бажано б ввести значення для place тега, які б визначали, що мова йде саме про сільраду чи про міськраду, а не про окреме село чи місто.

Я неточно виразився. Мав на увазі, що place-полігон – це та частина міськради/сільради яка має адресацію. Поля і ліси - неадресовані. Бориславське лісництво - теж за межами place-полігона.

http://www.panoramio.com/photo/33425561
думаю що тут має проходити place-лінія.

міськрада/сільрада - admin_level=6 для міськрад обл.значення/8 для інших
окреме місто/село - place=city/village/hamlet

Ще один приклад…
Андріївська сільрада контролює 9410.6га, а саме селище займає всього 1586га
В моєму розумінні

  • полігон 9410га має бути описаний relation’ом з type=boundary, boundary=administrative, admin_level=8, name=‘Андріївська селищна рада’(чи просто Андріївка). В цей relation додати відповідну точку з name=‘Андріївка’ з роллю ‘admin_center’
  • полігон 1586га має бути описаний замкнутою лінією з name=‘Андріївка’, place=village, landuse=residential

З усім погоджуюсь, бентежить лише ця пропозиція:

Я планував перемалювати place-полігон Львова по цьому документу: http://www.city-adm.lviv.ua/adm/images/stories/arhitect/123/Dod_2_GENPLAN.pdf - але виходить, що дарма. Адже до нього включені лісопарки і пустирі. Те саме стосується і Київа. Пропонується створити новий place-полігон, який би виключав усі малообжиті території на периферії столиці?

В принципі, мені це подобається, як додатковий відфільтрований поділ, але в запропонованій тобою схемі:

ігнорується полігон виділений в генплані жирною червоною лінією. Адже він включає лісоппарки (ліси) і не може бути позначений, як type=multipolygon, place=city, name=Львів. Як його тоді позначити?

мабуть я знову неточно виразився:)
ще одна цитата з російської гілки

ті лісопарки, що включені до Львова чи Києва я б включав в place-polygon
і будь-яке інше місто де нам доступний генплан(чи просто лінія кордону) і де чітко видно кордон міста я б малював по генплану

а для сіл типу
http://www.openstreetmap.org/?lat=45.1822&lon=35.9807&zoom=12&layers=M
place-полігон пропоную малювати по зоні забудови
boundary-полігон для сільрад замапати практично неможливо крім тих що в Дніпропетровській області, для якої ця інформація доступна
http://adm.dp.ua/OBLADM/Obldp.nsf/%28DOCWEB%29/4E8D4721F6F52004C2256FE4004E66A1?OpenDocument
для інших сіл… будемо чекати коли Держкомзем чи якась інша структура опублікує такі дані

тобто міста пропонується обводити по генплану, а села як виключення по кордону забудови? всеодно якось нелогічно, адже якщо ми маємо десь у відкритому доступі кордон сільради (в яке входить лише одне село) - це фактично нічим не відрізняється від генплану міста.

І дивись ситуацію. Шукаю я, наприклад, квартиру/готель десь в Подільському районі Київа, а воно хоп і центрує мапу по центру полігона десь посеред лісу. Тому хотілось би мати ще додатковий кордон забудови, аби воно центрувало мапу там, де є квартири/готелі.

Широківська селищна рада, одне смт.Широке
http://www.shirok-rn.dp.gov.ua/OBLADM/shirok_rda.nsf/a57ed39423da8150c2257424002d84e8/89adbf19ad9a0166c225763f00325bdf?OpenDocument
Радушненська селишна рада, одне смт. Радушне
http://www.kriv-rn.dp.gov.ua/OBLADM/krog_rda.nsf/a57ed39423da8150c2257424002d84e8/9029e112ba635f4ec2257629005baad9?OpenDocument

маленькі полігони навколо будинків - це і буде place=.
По ссилкам вказані “Територія” і “Територія під забудовою” в гектарах
“Територія під забудовою” - це і буде place=
.

Щодо пошуку квартир в Подільському районі Києва… нічим не можу допомогти :slight_smile:
Мабуть сервіс, який пропонуватиме пошук квартир має одноразово прорахувати, наприклад, середнє арифметичне координат будинків району і зміститися туди при виборі району

Всеодно неперконливо. Я вважаю, що саме у цих сіл адмінкордон сільрад і place=* має співпадати, по аналогії з містами. Якщо там житловий райони так гарно відділений від поля, це не означає, що у всіх селах буде так само чудно і хтось не збудує завтра хатинку, сонячну електростанцію чи сміттєзавод на місці крайнього поля. Я не розумію, чим городи в центрах кварталів Радушного, відрізняються від городів по краям сільради.

А квартири в Київі я навів лише задля прикладу. OSM це ж - БД, а не мапа, і така інформація також комусь може бути корисною, як і адмінподіл. Мене просто цікавить мотивація, чому міста обводити по адміністративному кордону, а села по кордону компактної забудови, а не навпаки, або ж одночасно робити і те і інше?

Я все ж пропоную для place-полігона використовувати таке визначення Населеного пункту
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D0%BF%D1%83%D0%BD%D0%BA%D1%82
Населений пункт — населене місце (оселище, селище, поселення), первинна одиниця розселення людей у межах однієї забудованої земельної межі (місто, селище міського типу, село та ін.).
Насе́лений пу́нкт — забудована територія, в’їзди на яку і виїзди з якої позначувано дорожніми знаками 5.45, 5.46, 5.47, 5.48.

Ось наприклад початок Києва за дорожніми знаками: http://maps.yandex.ru/-/CJXaiE0z http://maps.yandex.ru/-/CJXaqSOw
Там само де і адмін-кордон
Тобто до міста Києва включені і навколишні ліси

Знак початку села зазвичай ставлять на початку забудови, а не на початку меж сільради.

Сміттєзавод може бути і не включений в межі міста/села. Нічого дивного.

Я пропоную спробувати позначити за схемою запропонованою dudka кілька міст. По першу Львів, бо він є самим «цікавим» випадком в Україні, та ще кілька міст, особливо тих, до складу яких входять інші адмін. одинці. До тих хто візьметься це робити є одне прохання зробити докладний опис всіх дій які будуть зроблені, тобто: інформаційні джерела, докладній опис теґів та потреб у їх застосуванні.

На основі цього випробування можна буде створити докладну пропозицію для винесення на голосування.

Судячи з теми, найцікавіший випадок то Луганськ :slight_smile: Втім, не пропоную його на спробу позначити схемою, хіба буде бажання.

мабуть якись район з Луганської області замаплю, адже для них є опубліковане розбиття
http://www.loga.gov.ua/region/admust/districts
та і з бінгом там начебто все добре
але завтра або на вихідних

//користуючись нагодою дякую Larry0ua за його плагін PicLayer для JOSM’у, яким я збираюся підкладати в JOSM’i картинку з www.loga.gov.ua :slight_smile:

http://www.loga.gov.ua/netcat_files/Image/bigk.jpg
Дивлячись на Красний Луч стає цікаво що їх змушує видумувати такі складні ієрархії…
Порівняно з ним львівська агломерація - дитячі забавки:)
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1%80%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%BE%D0%BB%D1%83%D1%86%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D0%BC%D1%96%D1%81%D1%8C%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B0

оффтопік - PicLayer був допилений саме тому, що дістало тягати картинки під час нашого загального нанесення районів… Щоправда, тоді він вийшов надто пізно, хоч тепер згодиться :slight_smile:

Отже, особисто я в очікувані результатів. Сподіваюсь, що з ними ми все ж таки зможемо «допиляти» admin_level до належного рівня :smiley:

трохи поредагував навколо Львову: http://www.openstreetmap.org/browse/changeset/11167352
місто Львів: http://www.openstreetmap.org/browse/relation/2032280 - place=city, адмін.тегів не містить
Львівська міська рада: http://www.openstreetmap.org/browse/relation/2108752 - admin_level=6, включає території Брюховичів і Винників, треба ще Рудне включити
смт Брюховичі: http://www.openstreetmap.org/browse/relation/2108755
м. Винники: http://www.openstreetmap.org/browse/relation/2108756

також приєднав кордони навколишніх Пустомитівського, Жовквівського і Яворівського районів до кордону Львову

теги розставляти просто… а ось кордони малювати – без якісних офіційних даних нереально
намагався підкласти картинки з сайту Луганської міськради - нічого не вийшло, вони якісь зовсім схематичні
мабуть схема адмін.поділу залишиться на деякий час тільки в теорії :expressionless:
у нас навіть райони дуже приблизні, яка може бути мова про мапування сільрад

Для более точного отображения районов, необходимо проставлять информацию по посёлкам, и по ходу дела выявлять НП по другую сторону необходимого района. Границы районов действительно очень приблизительные и ошибок море. Широковский и Апостоловский районы (днеп. обл) сейчас приблизительно в таком виде, в каком они должны быть. Почти готов Криворожский в будущем возможно сделаю пятихатский и софиевский. Но кто будет делать всё остальное? Пока все НП не будут на карте в своих районахи не будут иметь хоть какой-то границы, я считаю, все разговоры о тегах и прочих деталях не имеют смысла.

Это более-менее независимые действия - если сначала передвинуть все границы районов чтоб они включали правильные населенные пункты и чтоб поставить правильную admin_level на отношение района. Впрочем, делать это одновременно никто не запрещает :slight_smile:

не вижу в этом проблемы…

Так как сейчас выгружены КОАТУУ, и стоят для 90% населённыъ пунктов, то после присвоения КОАТУУ для границ районов и областей, можно уже допиливать вадидатор границ, который, в частности, элементарно проверит, что точка НП лежит не в том районе, и значит, границу нужно будет предвинуть.

По этой причине нам нужно чётко установить соглашение об иерархии (сам я пока не разбирал вдумчиво посты выше), чтобы процесс проверки был однозначным, в идеале без исключений в логике.