Національна класифікація "admin_level"

Схоже що ви трохи плутаєте термінологію:
Селищними радами називаються ті ради центром яких є селище міського типу.
Сільськими радами називаються ті ради центром яких є село.
Селище(не міського типу) – це мале село, зазвичай адміністративно підпорядковане більшому селу/смт/місту. Але є й такі, що є центром сільської ради, наприклад:
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%B0_%D0%93%D0%BE%D1%80%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%BE_%28%D0%AF%D0%BA%D0%B8%D0%BC%D1%96%D0%B2%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D1%80%D0%B0%D0%B9%D0%BE%D0%BD%29

Я цього не додавав у свою схему тому, що:

  • так зроблено в RU-схемі, див. дискусію: http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=213122#p213122
  • так у Франції: http://www.openstreetmap.org/?lat=44.3879&lon=0.8952&zoom=14&layers=M
  • admin_level=9/10 дублюватиме інформацію з тегів place=village/hamlet
  • лінія кордону по межі села, що зазвичай просто розділяє житлову зону і навколишні поля, не є лінією, що адміністративно розмежовує територію між різними органами влади
    Вважаю, що цим полігонам треба ставити place=village(село)/hamlet(селище), name=* і досить часто landuse=residential, residential=rural, більш ніяких адмін-тегів

Щось знов тиша. :frowning:

Шановні, не соромтесь, підходьте, висловлюйтесь! :slight_smile:

Дайте, будь-ласка, зрозумілий опис міськради та сільради.

Наскільки я зрозумів, це одиниці нижчого за обласні райони рівня? а як щодо районів міст? а міст республіканського значення?

В принципі мені подобається пропозиція від dudka, крім того, що виділяються Київ та Севастополь на рівень областей, а потім райони цих міст - на рівень районів областей та міст обласного підпорядкування. Не бачу змісту вводити ці зайві сутності лише через те, що в КОАТУУ вони так виділені… Можливо, є ще якісь причини?

Процитую своє старе повідомлення, думаю так буде зрозуміліше яким полігоном вважається сільрада

Щодо статусу Києва і Севастополя…

  • я б хотів щоб admin_level=4 покривав Україну повністю
  • всюди в законодавстві де йде мова про області поруч згадуються Київ і Севастополь
  • так зроблено в російській схемі відносно Москви і С-Пб
    Щодо районів Києва і Севастополя…
  • я б хотів щоб admin_level=6 покривав Україну повністю
  • Нахімовський і Балаклавський райони Севастополя все ж таки є значно більшими ніж просто райони міста, адже включають 13 і 16 сіл відповідно
    http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/z7502/A004RM?rdat1=28.03.2012&rf7571=41624

хм, я правильно розумію, що самі населені пункти не повинні мати адмін-границь як таких, лише place=…, name=…? в нас багато заімпортовано сіл, міст з admin_level=8, boundary=administrative, їх треба буде сконвертувати або вручну оновити.

Аргументація саме мене практично переконала - нічого зайвого в принципі. Подивився, до речі, Київську область - вона у нас бубликом навколо Києва і з вкрапленням всередині самого міста (Коцюбинське). Цікаво.

Було б непогано вислухати інші думки.

Так, правильно

Село Коцюбинське ніби-то й межах лісу(здається Святошинського), який належить Києву, але адміністративно село підпорядковане Ірпінській міськраді, яка зовні Києва і підпорядкова одному(здається Києво-Святошинському) з районів Київської області.
Зараз доречі існує загарбницька ідея щодо того лісу з боку Коцюбинського. Сільрада хоче відтяпати собі шматок Києва:)

http://laboratory.hmarka.net/directories/koatuu - наприклад, беремо Львівську область. Я не бачив на жодній мапі, аби Борислав і Східницю виділяли в окрему адміністративну одиницю з підписом “Бориславська міськрада”, а потім ще окремо той полігон ділили на два і окремо підписували Східниця, Борислав. Ні одному туристу це не цікаво, мапити кордони такого поділу, особисто я також бажання не маю. Те саме стосується Стрия, Дрогобича, Червонограда. Або беремо Львів. Як виходити з ситуації, підписувати один великий полігон “Львівська агломерація чи то Львівська міська рада?”, ділити на райони і потім окремо вимальовувати сам Львів і населені пункти включені до районів? На мапах Транснавікому межа Львова складається з обєднання районів (окремо межа міста не виділена), на мапах Візікому ця львівська ситуація проігнорована (все обмежується суто межою самого Львова). Вкладеність наведеного дерева КОАТУУ мені зовсім не подобається (та й постачальникам пропрієтарних мап також), тому схема DSem мені і найбільше симпатизує. Ну якось дивно, що міста мають різні адмін_левели і райони міст також мають різні адмін_левели, при тому, що сутність їх одна й та сама. Але з іншої сторони ігнорувати КОАТУУ також неправильно (комусь це може бути цікаво). Тому єдиний вихід, аби сутність “місьця” і КОАТУУ не “конфліктували”, введення додаткових тегів place, які треба жорстко прописати в майбутній угоді. По типу city, town, district, city_district… А admin_level жорстко за КОАТУУ

вище давав ссилки на атлас на якому червоним кольором вказане розбиття на сільради

OSM не тільки для туристів. OSM DB - не тільки Mapnik-картинка на openstreetmap.org.
Кожен мапить те що йому цікаво, комусь кордони, комусь вулиці, комусь лісові доріжки. Не замапите ви - замапить хтось інший кому це цікаво.

Львівська міськрада - relation: type=boundary, boundary=administrative, admin_level=6, name=Львів.
Сам Львів - relation: type=multipolygon, place=city, name=Львів.
Населені пункти - relation: type=multipolygon, place=town/village, name=*.

Сутність Балаклавського району Севастополя з його десятком сіл абсолютно не така ж сама як Галицького району Львову.
Сутність Винників абсолютно не така ж сама як сутність Львову.

Ну я навожу приклад, де два полігони, що розділені гірським хребтом, складають одну одну адмін-одиницю (якщо вірити генплану Борислава).

Якщо Львів - це не адміністративна одиниця (boundary=administrative лишній?), поясність, будь-ласка, що обмежує червона лінія в цьому PDF http://www.city-adm.lviv.ua/adm/images/stories/arhitect/123/Dod_2_GENPLAN.pdf (там нерозбірливо)

А в чому відмінність? Галицький не включає в себе сіл, Шевченківський включає 1 село, Балаклавський район Севастополя включає десятки сіл. Тобто різниця лише в тому чи виходить район за межі міста?

Як на мене, це всеодно два міста. Точніше містечко і місто зі своїми чіткими кордонами.

Я згідний підтримати будь-яку схему, головне аби там можна було чітко розмежувати сутності. За admin_level чи за place неважливо

ось і буде два place=* полігона, що обмежують житлову зону міста і села, і один boundary=administrative.

place=city

Балаклавський район, об’єднуючи десяток сіл, відіграє таку ж роль як звичайні райони області відіграють в області.

буде два окремих прилеглих place-полігона - place=city для Львову і place=town для Винників.
А разом з Брюховичами і с.Рудне вони сформують boundary=administrative Львів.

Тут boundary=administrative якраз має складатись як відношення з цих двох полігонів. Хоча швидше за все територія Борислава включає в себе і сам хребет. Досвід маплення інших сіл підказує мені, що пробілів між містами і селами бути не може. Виходить такий собі пазл, де село може займати підконтрольну територію не меншу за місто (атлас на якому червоним кольором вказане розбиття на сільради тому підтвердження). Де поодинокі сільські будинки (за поштовою адресацією) можуть стояти біля кордону міста, дуже далеко від місьця компактної забудови села (їх можуть поля розділяти чи ліс).

Тоді для випадку полігон сільради = полігону села (place=village), але от для випадку, коли полігон сільради чи міськради включає в себе інші village чи town тегу нема

Думаю, що place-полігони(мультиполігони) повинні включати тільки житлову зону(в тому числі поодинокі будинки під лісом якщо вони мають адресу). Ліси, поля - за межами place-полігонів, в межах admin-полігонів.

По дорозі між н.п. є відмічено де закінчується Борислав, а де починається Східниця? Мабуть же ж хребет ні в Бориславі ні в Східниці?

Пробілів не може бути між підконтрольними територіями сільрад/міськрад. Так?

не зрозумів цього речення

Якось це не логічно. В невеличких містах провести чіткий кордон житлова зона, промислова зона, аграрна зона (городи/поля/сади/дачі) нереально. Я навіть у Львові бачив, що дехто картоплю вирощує посеред міста.

Якщо мені не зраджує память позначено Бориславське лісництво і вїзд в Східницю на самому перевалі. Таблички ж межі Борислава не пригадую.

В тому районі, що мапив я - пробілів нема. Наприклад, при вїзді в Трускавець (де стоїть табличка) стоїть готельчик, який має адресу найближчого села, до якого кілька кілометрів, а між ними нічого нема (трава і дерева - навіть грунтовки нема). І таких випадків можу навести десятки. Хоча мабуть можливі і виключення (Зона відчуження, заповідники ще щось)

Мається на увазі, що якщо у нас не буде якогось єдиного адмін_левела для сільради і міськради, що складаються з кількох населених пунктів, бажано б ввести значення для place тега, які б визначали, що мова йде саме про сільраду чи про міськраду, а не про окреме село чи місто.

Я неточно виразився. Мав на увазі, що place-полігон – це та частина міськради/сільради яка має адресацію. Поля і ліси - неадресовані. Бориславське лісництво - теж за межами place-полігона.

http://www.panoramio.com/photo/33425561
думаю що тут має проходити place-лінія.

міськрада/сільрада - admin_level=6 для міськрад обл.значення/8 для інших
окреме місто/село - place=city/village/hamlet

Ще один приклад…
Андріївська сільрада контролює 9410.6га, а саме селище займає всього 1586га
В моєму розумінні

  • полігон 9410га має бути описаний relation’ом з type=boundary, boundary=administrative, admin_level=8, name=‘Андріївська селищна рада’(чи просто Андріївка). В цей relation додати відповідну точку з name=‘Андріївка’ з роллю ‘admin_center’
  • полігон 1586га має бути описаний замкнутою лінією з name=‘Андріївка’, place=village, landuse=residential

З усім погоджуюсь, бентежить лише ця пропозиція:

Я планував перемалювати place-полігон Львова по цьому документу: http://www.city-adm.lviv.ua/adm/images/stories/arhitect/123/Dod_2_GENPLAN.pdf - але виходить, що дарма. Адже до нього включені лісопарки і пустирі. Те саме стосується і Київа. Пропонується створити новий place-полігон, який би виключав усі малообжиті території на периферії столиці?

В принципі, мені це подобається, як додатковий відфільтрований поділ, але в запропонованій тобою схемі:

ігнорується полігон виділений в генплані жирною червоною лінією. Адже він включає лісоппарки (ліси) і не може бути позначений, як type=multipolygon, place=city, name=Львів. Як його тоді позначити?

мабуть я знову неточно виразився:)
ще одна цитата з російської гілки

ті лісопарки, що включені до Львова чи Києва я б включав в place-polygon
і будь-яке інше місто де нам доступний генплан(чи просто лінія кордону) і де чітко видно кордон міста я б малював по генплану

а для сіл типу
http://www.openstreetmap.org/?lat=45.1822&lon=35.9807&zoom=12&layers=M
place-полігон пропоную малювати по зоні забудови
boundary-полігон для сільрад замапати практично неможливо крім тих що в Дніпропетровській області, для якої ця інформація доступна
http://adm.dp.ua/OBLADM/Obldp.nsf/%28DOCWEB%29/4E8D4721F6F52004C2256FE4004E66A1?OpenDocument
для інших сіл… будемо чекати коли Держкомзем чи якась інша структура опублікує такі дані

тобто міста пропонується обводити по генплану, а села як виключення по кордону забудови? всеодно якось нелогічно, адже якщо ми маємо десь у відкритому доступі кордон сільради (в яке входить лише одне село) - це фактично нічим не відрізняється від генплану міста.

І дивись ситуацію. Шукаю я, наприклад, квартиру/готель десь в Подільському районі Київа, а воно хоп і центрує мапу по центру полігона десь посеред лісу. Тому хотілось би мати ще додатковий кордон забудови, аби воно центрувало мапу там, де є квартири/готелі.

Широківська селищна рада, одне смт.Широке
http://www.shirok-rn.dp.gov.ua/OBLADM/shirok_rda.nsf/a57ed39423da8150c2257424002d84e8/89adbf19ad9a0166c225763f00325bdf?OpenDocument
Радушненська селишна рада, одне смт. Радушне
http://www.kriv-rn.dp.gov.ua/OBLADM/krog_rda.nsf/a57ed39423da8150c2257424002d84e8/9029e112ba635f4ec2257629005baad9?OpenDocument

маленькі полігони навколо будинків - це і буде place=.
По ссилкам вказані “Територія” і “Територія під забудовою” в гектарах
“Територія під забудовою” - це і буде place=
.

Щодо пошуку квартир в Подільському районі Києва… нічим не можу допомогти :slight_smile:
Мабуть сервіс, який пропонуватиме пошук квартир має одноразово прорахувати, наприклад, середнє арифметичне координат будинків району і зміститися туди при виборі району

Всеодно неперконливо. Я вважаю, що саме у цих сіл адмінкордон сільрад і place=* має співпадати, по аналогії з містами. Якщо там житловий райони так гарно відділений від поля, це не означає, що у всіх селах буде так само чудно і хтось не збудує завтра хатинку, сонячну електростанцію чи сміттєзавод на місці крайнього поля. Я не розумію, чим городи в центрах кварталів Радушного, відрізняються від городів по краям сільради.

А квартири в Київі я навів лише задля прикладу. OSM це ж - БД, а не мапа, і така інформація також комусь може бути корисною, як і адмінподіл. Мене просто цікавить мотивація, чому міста обводити по адміністративному кордону, а села по кордону компактної забудови, а не навпаки, або ж одночасно робити і те і інше?

Я все ж пропоную для place-полігона використовувати таке визначення Населеного пункту
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D0%BF%D1%83%D0%BD%D0%BA%D1%82
Населений пункт — населене місце (оселище, селище, поселення), первинна одиниця розселення людей у межах однієї забудованої земельної межі (місто, селище міського типу, село та ін.).
Насе́лений пу́нкт — забудована територія, в’їзди на яку і виїзди з якої позначувано дорожніми знаками 5.45, 5.46, 5.47, 5.48.

Ось наприклад початок Києва за дорожніми знаками: http://maps.yandex.ru/-/CJXaiE0z http://maps.yandex.ru/-/CJXaqSOw
Там само де і адмін-кордон
Тобто до міста Києва включені і навколишні ліси

Знак початку села зазвичай ставлять на початку забудови, а не на початку меж сільради.

Сміттєзавод може бути і не включений в межі міста/села. Нічого дивного.