dudka, а звідки інформація, що територія селищної ради зазвичай більша за територію самого села? Я так розумію під територією села розуміється територія компактної забудови. Проте ніхто ж не заважає збудувати будинок десь в лісі на околиці території селищної ради, і цей будинок навіть отримає поштову адресу.
Я за схему #35 від DSem. Тегування ж районів Львова зробити наступним чином: Львів, Брюховичі - 8, перетин Шевченківського району і межі міста Львів - 9, а остача від цього і будуть самі Брюховичі - 8
Давайте так.
Я створив сторінку (зараз це чернетка) http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Вікіпроект_Україна/Адміністративно-територіальний_устрій на якій всім охочим пропоную внести власні пропозиції, або ж перенести вже існуючі у цій гілці пропозиції, що до застосування теґу admin_level. Після чого ми зможемо знов провести обговорення («почесати язика» :D) та визначитись із тим, що виносити на голосування, після чого провести голосування і після затвердження остаточного варіанта використовувати його у подальшій діяльності.
PS. Так як з самого початку я дотримувався думки щодо використання для цього КОАТУУ прошу не відкидати можливість адаптації його застосування. Хочу зауважити, що значення admin_level може бути у діапазоні від 1 до 10, а в окремих країнах від 1 до 11. І ще одне, думаю що це не повинно викликати ніяких заперечень, на виході ми повинні отримати таку собі «пірамідку» — кордон України — області — райони й т.д.
до речі, Львів - далеко не виключення з правил, таких міст - дуже багато
найвищий рівень адмін-хитросплетінь - Луганськ
це швидше Чернівці, до яких не приліпили ніяку сільраду, - виключення
значить просто з містом пощастило якщо Чернівці більше схожі на виключення, тоді справді краще використати якийсь інший спосіб.
Втім, побажання до всіх - постарайтесь розробити спосіб якомога більше очевидним та незаплутаним, і щоб для малювання не приходилось гортати десяток довідників та сайтів держструктур, знати напам’ять закони та накази :). В моїй пропозиції області зрівнені з Кримом, міста обласного значення прирівнені до інших міст, міста державного - з обласними центрами. Райони міст відділені від районів областей. Що з міськрадами, сільрадами та включеними містами/селами робити - не знаю.
Також прошу в новому способі врахувати досвід сусідів, як східних, так і західних.
Схема va-deam’a надто далека від інших admin_level-схем інших країн
Схема _sev’a не передбачає можливості замапити місто включене в район іншого міста(див.Львів)
Схема DSem теж
Схема Larry0ua теж, до того ж вирівнює міста республіканського і обласного значень
Так, майже всі варіанти додані. Аналізуючи зведену таблицю можна зробити деякі виводи.
2й рівень — у всіх однаковий, без умовно це кордон держави
3й рівень — запропонований тільки в одному варіанти, його, думаю, можна пропустити (зарезервувати)
4й рівень — тут два основних варіанти: перший, межі областей та Криму, другий, теж саме + Київ та Севастополь. Я особисто схиляюсь до другого варіанту
5й рівень — половина пропозицій не передбачають його застосування, інша половина — райони в областях та межі обласних центрів. Як правило обласні центри не входять до складу жодного з районів області (поправте мене, якщо це не так), тож їх можна розглядати як такі собі «особливі» райони.
А далі, багато чого однакового, різниця тільки в рівнях.
Отже переглянувши всю таблицю в мене виникла така пропозиція:
об’єднати в одну пропозиції _sev, Землемер, dudka
використовувати тільки парні значення admin_level, а непарні лишити в резерві на майбутнє чи для якихось особливих випадків.
Так, усі обласні центри є містами обласного значення.
Але є й інші міста обласного значення… близько сотні… наприклад Кривий Ріг, Дніпродзержинськ в Дніпропетровській області ( http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/z7502/A004MOZ?rdat1=26.03.2012&rf7571=5065 )
І всі вони є “особливими” районами, бо адміністративно керують кількома навколишніми містами, селами.
в моїй схемі 7й рівень для районів міст потрібний для того щоб вказати що, наприклад:
м.Винники(admin_level=8) належить Личаківському району(admin_level=7) міста Львів(admin_level=6)
маємо:
села, як найменшу одиницю адмін поділу; можуть входити до складу сільрад, та безпосередньо селищних рад
селища — входять до складу селищних рад, міст районного та обласного підпорядкування
сільради та селищні ради входять до складу районів областей та не перетинаються, тобто мають однаковий рівень
райони областей мають в своєму складі — міста районного підпорядкування, та селищні і сільські ради (з відповідними селищами та селами у своєму складі)
до міст районного підпорядкування можуть входити села та селища
області мають міста обласного підпорядкування та райони
міста обласного підпорядкування можуть мати власні райони (а можуть і не мати), до їх складу можуть входити міста та смт.
Крим пропоную розглядати так само як і область
Склад міст Київ та Севастополь, як склад міст обласного підпорядкування.
Тепер все це нам потрібно розкласти на шкалу від 2 до 10. Дивлячись на Львів у мене вийшло:
10 - села
9 - селища (можуть мати і 10й рівень, якщо до їх складу не входять села)
8 - селищні, сільські ради, міста районного підпорядкування, міста, що входять до складу інших міст (як то є у Львові)
7 - райони міст обласного підпорядкування
6 - райони областей, міста обласного підпорядкування
4 - області, Крим, Київ, Севастополь (або ж виділити Київ, Севастополь у 5й рівень)
2 - Україна
Схоже, що в мене виходить майже теж саме що й у dudka з невеличким доповненням (9й та 10й рівні)
PS. Я не виділяю мікрорайони в містах, так як вони не є адміністративними одиницями.
admin_level=9/10 дублюватиме інформацію з тегів place=village/hamlet
лінія кордону по межі села, що зазвичай просто розділяє житлову зону і навколишні поля, не є лінією, що адміністративно розмежовує територію між різними органами влади
Вважаю, що цим полігонам треба ставити place=village(село)/hamlet(селище), name=* і досить часто landuse=residential, residential=rural, більш ніяких адмін-тегів
Дайте, будь-ласка, зрозумілий опис міськради та сільради.
Наскільки я зрозумів, це одиниці нижчого за обласні райони рівня? а як щодо районів міст? а міст республіканського значення?
В принципі мені подобається пропозиція від dudka, крім того, що виділяються Київ та Севастополь на рівень областей, а потім райони цих міст - на рівень районів областей та міст обласного підпорядкування. Не бачу змісту вводити ці зайві сутності лише через те, що в КОАТУУ вони так виділені… Можливо, є ще якісь причини?
хм, я правильно розумію, що самі населені пункти не повинні мати адмін-границь як таких, лише place=…, name=…? в нас багато заімпортовано сіл, міст з admin_level=8, boundary=administrative, їх треба буде сконвертувати або вручну оновити.
Аргументація саме мене практично переконала - нічого зайвого в принципі. Подивився, до речі, Київську область - вона у нас бубликом навколо Києва і з вкрапленням всередині самого міста (Коцюбинське). Цікаво.
Село Коцюбинське ніби-то й межах лісу(здається Святошинського), який належить Києву, але адміністративно село підпорядковане Ірпінській міськраді, яка зовні Києва і підпорядкова одному(здається Києво-Святошинському) з районів Київської області.
Зараз доречі існує загарбницька ідея щодо того лісу з боку Коцюбинського. Сільрада хоче відтяпати собі шматок Києва:)
http://laboratory.hmarka.net/directories/koatuu - наприклад, беремо Львівську область. Я не бачив на жодній мапі, аби Борислав і Східницю виділяли в окрему адміністративну одиницю з підписом “Бориславська міськрада”, а потім ще окремо той полігон ділили на два і окремо підписували Східниця, Борислав. Ні одному туристу це не цікаво, мапити кордони такого поділу, особисто я також бажання не маю. Те саме стосується Стрия, Дрогобича, Червонограда. Або беремо Львів. Як виходити з ситуації, підписувати один великий полігон “Львівська агломерація чи то Львівська міська рада?”, ділити на райони і потім окремо вимальовувати сам Львів і населені пункти включені до районів? На мапах Транснавікому межа Львова складається з обєднання районів (окремо межа міста не виділена), на мапах Візікому ця львівська ситуація проігнорована (все обмежується суто межою самого Львова). Вкладеність наведеного дерева КОАТУУ мені зовсім не подобається (та й постачальникам пропрієтарних мап також), тому схема DSem мені і найбільше симпатизує. Ну якось дивно, що міста мають різні адмін_левели і райони міст також мають різні адмін_левели, при тому, що сутність їх одна й та сама. Але з іншої сторони ігнорувати КОАТУУ також неправильно (комусь це може бути цікаво). Тому єдиний вихід, аби сутність “місьця” і КОАТУУ не “конфліктували”, введення додаткових тегів place, які треба жорстко прописати в майбутній угоді. По типу city, town, district, city_district… А admin_level жорстко за КОАТУУ
вище давав ссилки на атлас на якому червоним кольором вказане розбиття на сільради
OSM не тільки для туристів. OSM DB - не тільки Mapnik-картинка на openstreetmap.org.
Кожен мапить те що йому цікаво, комусь кордони, комусь вулиці, комусь лісові доріжки. Не замапите ви - замапить хтось інший кому це цікаво.
Сутність Балаклавського району Севастополя з його десятком сіл абсолютно не така ж сама як Галицького району Львову.
Сутність Винників абсолютно не така ж сама як сутність Львову.
А в чому відмінність? Галицький не включає в себе сіл, Шевченківський включає 1 село, Балаклавський район Севастополя включає десятки сіл. Тобто різниця лише в тому чи виходить район за межі міста?
Як на мене, це всеодно два міста. Точніше містечко і місто зі своїми чіткими кордонами.
Я згідний підтримати будь-яку схему, головне аби там можна було чітко розмежувати сутності. За admin_level чи за place неважливо
ось і буде два place=* полігона, що обмежують житлову зону міста і села, і один boundary=administrative.
place=city
Балаклавський район, об’єднуючи десяток сіл, відіграє таку ж роль як звичайні райони області відіграють в області.
буде два окремих прилеглих place-полігона - place=city для Львову і place=town для Винників.
А разом з Брюховичами і с.Рудне вони сформують boundary=administrative Львів.