Pozdrav svima,
Primeceno je masovno preslovljavanje uz pomoc bota:
http://www.openstreetmap.org/user/preslovljavanjeBot/edits?page=1
Bilo bi lepo kad bi se vlasnik istog javio, da bi izbegli probleme sa OSM ekipom.
Pozz
Pozdrav svima,
Primeceno je masovno preslovljavanje uz pomoc bota:
http://www.openstreetmap.org/user/preslovljavanjeBot/edits?page=1
Bilo bi lepo kad bi se vlasnik istog javio, da bi izbegli probleme sa OSM ekipom.
Pozz
Nisu samo problemi sa OSM ekipom u pitanju.
Ovaj bot koristi shemu za nazive van pređašnjeg dogovora: ne dodaje sr-Latn nazive, i ostavlje one sa dve verzije:
http://www.openstreetmap.org/browse/way/154717196
http://www.openstreetmap.org/browse/way/115560975
Dali je neko slao obaveštenje preko mail liste?
А шта мислите ко је главни кривац за Бот ?!?
Иначе, бот је добио само основну функционалност - препознаје где постоји потреба за променом и шаље на сервер. Тренутно се тестира само на називима са чистом ћирилицом, тј. тамо где не постоји двосмисленост било каквог типа и врло богобојажљиво ради измене САМО на тагу name:sr . Иначе, његова варијанта је успешно тестирана за генерисање локалне копије целе базе са латиничним уносом за таг name (за потребе генерисања мапе за osmand).
Нисте обавештени о покретању бот-а јер није било никаквог одзива за расправу о алгоритму за пресловљавање. Ако неко има жељу да помогне нека су укључи на http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=15687 .
За озбиљније покретање бот-а потребан је неки рачунар са већим дозвољеним протоком него што ја имам. Да ли постоји неко решење за овај проблем?
Ok, zakljucavam i kasnije brisem topic, diskusija nek se prenese na drugi thread.