Хороша ідея - cпробую сьогодні оптимізувати. Але проблему це не вирішить. З 256Mb MEM і 2Gb вільного простору на диску - нема сенсу навіть пробувати. Потрібна значно потужніша конфігурація сервера.
також, судячи з імені файлу, використовуються гіслабівські вигрузки
не багато, але можна виграти використовуючи дані геофабрік.дє (на 15% менший файл)
http://download.geofabrik.de/osm/europe/
ці completeWays=yes якраз не потрібні в рамках Валідатора вулиць
На вихідних якийсь румун поламав кордон Чернівецької області, а всі інші мультиполігони областей коректні
http://tools.geofabrik.de/osmi/?view=multipolygon&lon=27.57906&lat=49.10887&zoom=8&overlays=ring_not_closed
Шкода, що owl зараз тормозить, раніше таке виявлялось ним
завтра подивлюсь
пофіксив кордони України, Румунії, Чернівецької області і нашого Глибоцького району.
На рахунок групування по областям. Єдина можливість, яку я побачив, це вибірка за ISO 3166-2. Тому додав ці теги для Київа і Севастополя. Після завтрашнього оновлення ці два міста зявляться у списку
Валідатор групує по областях. Буквально кілька хвилин тому з’явилося
продовжую писати свої прохання:)
викиньте будь ласка зі списку об’єктів, що перевіряються
highway=footway і highway=path
http://www.openstreetmap.org/browse/way/132809068
Оновив дані і код - nadoloni.com/streets.html
- Викинув зі списку об’єктів, що перевіряються highway=footway і highway=path
- Додав підсвітку будинків зв’язаних через relation.
Паралельно виявив ряд проблем:
- Присутні 68 відношень, у котрих відсутні атрибут name - такі відношення ігноруються
- У відношеннях в якості будинків присутні об’єкти з геометрією LINESTRING (також багато POINT, хоча це і не помилка, здається) - такі об’єкти також ігноруються
Загалом, на поточний момент підсвічується 34477 будинки з 69255 пронумерованих по Україні.
То правильно, це напевно будинки за схемою Карлсруе, тобто будинки точкою, плюс інтерполяція адрес. Їх теж потрібно обробляти.
Якщо ви про відношення associatedStreet, то в ньому атрибут name опціональний. Назва вулиці має братися з name мембера ролі street.
optional but recommended… Проблема у тому, що мембери одного відношення часто мають різні name. Ось список:
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/416568
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1316746
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1353268
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1353269
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1353271
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1353272
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1353273
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1552690
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1563329
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1612043
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1656289
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1656347
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1656348
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1656349
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1657144
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1666661
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1666663
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1666664
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1666665
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1666666
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1666668
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1666670
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1666671
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1666672
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1667269
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1672414
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1672432
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1679900
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1679901
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1679902
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1685556
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1685557
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1685559
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1685560
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1685561
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1685562
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1693540
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1693541
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1694119
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1694120
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1694469
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1694470
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1694471
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1694472
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1707292
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1707293
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1707294
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1707295
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1707297
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1707298
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1711115
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1711116
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1748426
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1749542
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1832907
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1837642
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1863990
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1914036
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/2044196
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/2052034
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/2054977
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/2060065
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/2060931
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/2060932
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/2060933
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/2077813
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/2082607
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/2085774
Валідатор стає все гарнішим, дякую
трохи повиправляв: один спочатку і десь десять з кінця списку(крім 2060931-206093, там взагалі неправильні звязки).
потім подумав, що дійсно якась дивна вимога вказувати ще й name для relation’a
з вказаних вами звязків, наприклад
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1552690
чому він некоректний? усі вулиці мають одну і ту ж назву
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1694471
у цього взагалі тільки один член з роллю street
помилковими мабуть треба вважати ті лінії, що входять в більш ніж один звязок типу street/associatedStreet
а також ті звязки у яких є лінії з різними назвами, хоча можуть бути виключення: вулиця, що включає міст, який має власну назву, яка прописана в name
можливо ще є виключення
Проблема у тому, що мембери одного відношення часто мають різні name
От такі випадки було б непогано виявляти і помічати як помилки.
olehz
Пропав Володимир-Волинський
Поясніть ще раз по тих зв’язках стріт. Питався в російському ірц-каналі - пишуть, що не потрібно використовувати, а ставити кожному будинку addr:street
Тут бачу використовують і type=street, і type=associatedStreet - можливо прийдем до спільного знаменника?
olehz
Пропав Володимир-ВолинськийПоясніть ще раз по тих зв’язках стріт. Питався в російському ірц-каналі - пишуть, що не потрібно використовувати, а ставити кожному будинку addr:street
Тут бачу використовують і type=street, і type=associatedStreet - можливо прийдем до спільного знаменника?
З моєї точки зору, addr:street на будинках додає занадто багато ручної роботи. Також дуже легко зробити помилку, тобто, якщо людина з якихось причин написала в name російську назву, а потім з часом поставили правильно український напис, то треба йти по всіх будинках, і змінювати там, бо шукатися вони ну будуть. Ще й буде проблема їх знайти, тобто будинки у містах, особливо у мікрорайонах не стоять уздовж веїв вулиць. “Загубиш дім”, адресний пошук працювати не буде. Те ж саме, коли людина напише “вул. Дорошенка”, яке потім буде згідно угоди перейменоване у “Дорошенка вуліця”.
Також зв’язки дозволяють правильно поставити будинок на дві вулиці, вказавши дрібний номер “1/23”, а не тулити addr2:street, які зараз ніде не підтримуються.
Про те, як ці теґи використовуються, можна дивитися тут: addr:street, 4 мільйони домів, 9 мільйонів нод (очевидно Карлсруе), 20 тисяч відношень. associatedStreet – 57 тисяч, street – 12 тисяч. Слід зауважити, що дуже багато домів було заімпортовано. При імпорті набагато легше вказати addr:street на будинку. Я у своїх імпортах створював відношення окремою програмою у другому проході, після вивантаження домів і вулиць.
Але якщо ви у своєму місті будете ставити addr:street на будинки, це не буде помилкою.
Так є ж узгоджена схема
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/House_numbers/Karlsruhe_Schema#Using_relations_to_associate_house_and_street_.28optional.29
дозволяє писати type=street/associatedStreet
і ролі street/house/address
Київська область теж пропала
у нас було вирішено використовувати зв"язки, в Росії - addr:street на кожній будівлі. тому на ірц таке радили.
на рахунок кількох номерів на будинку - або вказувати лише по більш головній вулиці (у нас, наприклад, практично всюди примусово познімали номери з кутових будинків, щоб залишався лише один), або другий ставити точкою на лінії будівлі у місці розташування номера.