Стоит использовать именно 2-й вариант. Дорога, которая ведет к дачному посёлку и является основной для него обозначаем именно как unclassified, дороги которые ответвляются от неё для подъезда к другим участкам — service
Как поступать с POI, временно закрывшимися, но обещающими открыться снова? Например магазин закрылся на ремонт. Удалять и после открытия - добавлять заново? Что-то особое в opening_hours? Какой-то особый тэг?
Як варіант: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop%3Dvacant
хоча там же його й не рекомендують використовувати (бо доведеться постійно навідуватися), але альтернатив не видно.
Дякую. Я там час від часу буваю, так що проблем з навідуватися не буде.
- Підкажіть як краще робити?
- Проставляти номер будинку у властивостях?
- Проставляти номер анотацією, як дозволяє це зробити JOSM?
В чому різниця?
Інколи бачу, що при певній конфігурації будинку номер на карті ставиться в дуже невдалому місці, якщо прописувати його у властивостях. А через анотацію можна поставити саме там, де потрібно. Саме для цього й почав використовувати анотації, але не знаю чи це правильно.
- Вже декілька разів зустрічав ситуацію. Є деікільки будинків, які стоять майже в притул і мають один номер. Мапер бере цих 3 будинки, створює відношення type:building (хоча у вікі такого немає), а в цьому відношенні вже проставляє адресу. Отримуємо відношення building яке складається з трьох будинків. А потім це відношення включає у відношення вулиця така-то.
Як на мене, то це не правильно. Треба розбити відношення, на кожен з будинків проставити номер, а всі три будинки включити у відношення вулиця.
Та і JOSM скаржиться при перевірці, що type=building йлму не выдомий.
Порадьте, як краще.
1 - дуже незвична термінологія, але спробую відповісти - номер краще ставити на сам будинок, а не на точку всередині (анотація?). виключення - будинки з подвійною нумерацією, але тут ведуться суперечки, що з ними робити. те, про що Ви говорите, називається малюванням під рендер і не заохочується.
2 - якщо майже впритул, то, на мою думку, це неправильно - номер ставимо на кожен будинок. раптом у них різні номера корпусів чи букви? або взагалі на головну будівлю - номер, на решту - нічого.
3 - josm-у може бути щось невідомо, він не всесильний
до самого тексту маю кілька доповнень - пояснити, як зміщуються супутникові знімки і додати лінк на http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Howto_Map_A
http://www.openstreetmap.org/user/cudjoeee/edits
Якщо в когось є бажання - спробуйте і ви проагітувати активного мапера Одеси перейти в JOSM.
По правкам у нього більш менш все ок… крім того що вся адресація поламалася:)
http://tools.geofabrik.de/osmi/?view=addresses&lon=30.75209&lat=46.44195&zoom=13&overlays=street_not_found
Я його коментар бачив на штосмі, але через штосм неможна ніяк зв’язатися з коментаторами, хіба що через автора блогу.
так можна ж через osm-пошту
http://www.openstreetmap.org/message/new/cudjoeee
я йому писав кілька повідомлень, але він каже, що все і так зрозуміло і можна і не читати ні вікі ні форум:)
Треба буде зберегти скрін цього шедевру, для його майбутньої статті на хабрі. З підписом “Я пахав по 7 годин на день, не поважаючи RTFM.”
Когда уже сделают потлач по человечески, что бы такого не было? Хорошо, что хоть у меня в городе не так часто появляются потлачеры. Но если уже появляются, то подчищать не поподчищать за ними, лучше и не рисовать, если так рисовать. Тут поди свои ошибки понаходи и поисправляй, а если ещё и после кого-то исправлять постоянно, то это вообще капец.
я обычно пишу в личку с указанием ошибок, ссылками на нужные темы и вики-страницы, и просьбой поправить за собой. Где-то через месяц правлю сам. К сожалению, за изменениями в области слежу только по owl, а он уже на месяц опаздывает. обидно.
жалко, что Одесса - не тот вариант
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/User:Danidin9/%D0%98%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_%D1%81%D0%BC%D0%B5%D1%89%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D1%81%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D1%8B%D1%85_%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%BE%D0%B2 - як прив"язувати супутникові знімки - пропоную додати до першого поста теми.
-
Як мапити лабораторію Synevo? Не знайшов нічого схожого ні на українській, ні на російській, ні на англійській вікі. amenity=doctors як на мене не підходить. Поки що позначив просто як office=company з description, буде принаймні за назвою шукатися, але хочеться, щоб було правильно.
-
Як мапити турагенції? Я знайшов office=travel_agent, shop=travel_agency, але у них обох Status - undefined. На RU:Howto_Map_A є ще посилання на office=travel_agency, але для нього навіть сторінки немає.
Подскажите, как обозначать курганы?
- site_type=tumulus
А якщо це ціле курганне “поле”, то щоб не мапити кожен окремий курган
- field=yes
Lindroid
Дякую за вiдповiдь.
Нове запитання, а як позначати дороги, якщо одна і та ж вулиця в одному місці просто residental, а в іншому - tertiary?
Просто ділимо вулицю на два вея, кожному з яких вказуємо характеристики індивідуально, приклади ваших випадків - вулиці Шевченка або Пушкіна.
Одна сторона вулиці місто, друга село. Як розділити?
Федорівка вулиця, також додана в зв’язки
У валідаторі немає цієї вулиці ні в міста, ні в села.