Ликбез. Как правильно мапить

Я думаю если есть возможность обозначить территорию заправки - то нужно это делать, включая highway=service проходящий через эту территорию. Если же известно только, что заправка есть в каком-то месте (ну например ехал мимо и поставил вейпоинт в GPS), но на снимках разрешение низкое и ничего толком не видно - можно поставить только точку. В конце концов, главное, чтобы amenity было обозначено и программы, которые умеют искать эти заправки, могли их находить. А на точку поставлен тег или на полигон я думаю значения не имеет особого.

Не нашел данной информации на форуме, по тому задам вопрос здесь. Как правильно обозначать дороги для подъезда к дачным участкам и огородам? Встречал такие варианты:

  1. Highway=track как дороги сельскохозяйственного назначения, но на Википроекте написано что «не следует использовать данный вариант для обозначения грунтовых дорог, образующих соединительную сеть и используемых для передвижения несельскохозяйственной техники», а данные дороги используются не только сельхоз. транспортом.
  2. Highway= unclassified с атрибутами smoothness=horrible, surface=unpaved, но как по мне, этот вариант при отображении визуально похож на жилые улицы.
  3. Highway= service вариант возможен для садовых товариществ, въезд на территорию которых ограничен.
  4. Highway=path для огородов, где в основном небольшие тропинки, не используемые для автомобильного транспорта.
    Подскажите какой из вариантов более верен? Или мне не стоит заморачиваться так сильно над этим вопросом?

еще рассмотрите highway=alley как вариант
лично я service ставлю - для подъезда к участкам, и path для тропинок

Стоит использовать именно 2-й вариант. Дорога, которая ведет к дачному посёлку и является основной для него обозначаем именно как unclassified, дороги которые ответвляются от неё для подъезда к другим участкам — service

Как поступать с POI, временно закрывшимися, но обещающими открыться снова? Например магазин закрылся на ремонт. Удалять и после открытия - добавлять заново? Что-то особое в opening_hours? Какой-то особый тэг?

Як варіант: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop%3Dvacant
хоча там же його й не рекомендують використовувати (бо доведеться постійно навідуватися), але альтернатив не видно.

Дякую. Я там час від часу буваю, так що проблем з навідуватися не буде.

  1. Підкажіть як краще робити?
  • Проставляти номер будинку у властивостях?
  • Проставляти номер анотацією, як дозволяє це зробити JOSM?
    В чому різниця?
    Інколи бачу, що при певній конфігурації будинку номер на карті ставиться в дуже невдалому місці, якщо прописувати його у властивостях. А через анотацію можна поставити саме там, де потрібно. Саме для цього й почав використовувати анотації, але не знаю чи це правильно.
  1. Вже декілька разів зустрічав ситуацію. Є деікільки будинків, які стоять майже в притул і мають один номер. Мапер бере цих 3 будинки, створює відношення type:building (хоча у вікі такого немає), а в цьому відношенні вже проставляє адресу. Отримуємо відношення building яке складається з трьох будинків. А потім це відношення включає у відношення вулиця така-то.
    Як на мене, то це не правильно. Треба розбити відношення, на кожен з будинків проставити номер, а всі три будинки включити у відношення вулиця.

Та і JOSM скаржиться при перевірці, що type=building йлму не выдомий.

Порадьте, як краще.

1 - дуже незвична термінологія, але спробую відповісти - номер краще ставити на сам будинок, а не на точку всередині (анотація?). виключення - будинки з подвійною нумерацією, але тут ведуться суперечки, що з ними робити. те, про що Ви говорите, називається малюванням під рендер і не заохочується.
2 - якщо майже впритул, то, на мою думку, це неправильно - номер ставимо на кожен будинок. раптом у них різні номера корпусів чи букви? або взагалі на головну будівлю - номер, на решту - нічого.
3 - josm-у може бути щось невідомо, він не всесильний

до самого тексту маю кілька доповнень - пояснити, як зміщуються супутникові знімки і додати лінк на http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Howto_Map_A

http://www.openstreetmap.org/user/cudjoeee/edits

Якщо в когось є бажання - спробуйте і ви проагітувати активного мапера Одеси перейти в JOSM.
По правкам у нього більш менш все ок… крім того що вся адресація поламалася:)
http://tools.geofabrik.de/osmi/?view=addresses&lon=30.75209&lat=46.44195&zoom=13&overlays=street_not_found

Я його коментар бачив на штосмі, але через штосм неможна ніяк зв’язатися з коментаторами, хіба що через автора блогу.

так можна ж через osm-пошту
http://www.openstreetmap.org/message/new/cudjoeee

я йому писав кілька повідомлень, але він каже, що все і так зрозуміло і можна і не читати ні вікі ні форум:)

Треба буде зберегти скрін цього шедевру, для його майбутньої статті на хабрі. З підписом “Я пахав по 7 годин на день, не поважаючи RTFM.” :frowning:

Когда уже сделают потлач по человечески, что бы такого не было? Хорошо, что хоть у меня в городе не так часто появляются потлачеры. Но если уже появляются, то подчищать не поподчищать за ними, лучше и не рисовать, если так рисовать. Тут поди свои ошибки понаходи и поисправляй, а если ещё и после кого-то исправлять постоянно, то это вообще капец.

я обычно пишу в личку с указанием ошибок, ссылками на нужные темы и вики-страницы, и просьбой поправить за собой. Где-то через месяц правлю сам. К сожалению, за изменениями в области слежу только по owl, а он уже на месяц опаздывает. обидно.

жалко, что Одесса - не тот вариант

http://wiki.openstreetmap.org/wiki/User:Danidin9/%D0%98%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_%D1%81%D0%BC%D0%B5%D1%89%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D1%81%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D1%8B%D1%85_%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%BE%D0%B2 - як прив"язувати супутникові знімки - пропоную додати до першого поста теми.

  1. Як мапити лабораторію Synevo? Не знайшов нічого схожого ні на українській, ні на російській, ні на англійській вікі. amenity=doctors як на мене не підходить. Поки що позначив просто як office=company з description, буде принаймні за назвою шукатися, але хочеться, щоб було правильно.

  2. Як мапити турагенції? Я знайшов office=travel_agent, shop=travel_agency, але у них обох Status - undefined. На RU:Howto_Map_A є ще посилання на office=travel_agency, але для нього навіть сторінки немає.

Подскажите, как обозначать курганы?

historic=archaeological_site

  • site_type=tumulus

А якщо це ціле курганне “поле”, то щоб не мапити кожен окремий курган

  • field=yes