moim zdaniem pól uprawnych nigdy nie powinniśmy renderować. Jest ich na tyle dużo, że tylko zaciemniają obraz. Przy 100% pokrycia kraju obszarami można będzie przyjąć, że wszystko co nie jest wyrenderowane jest polem.
W sumie czemu nie. Oznacza to jednak, ze powinnismy miec dobrze narysowane inne obszary.
wajak wszystko zależy od stylu. Uważam, że pola powinny się renderować, ale w nieco mniej przeszkadzający sposób. Jak kto uważa.
Mam drobny postulat: przy korzystaniu z mapy turystycznej bardzo przydaje się skala. Może dałoby się umieścić na osmapa.pl małą podziałkę (wystarczą metry/kilometry, bez stóp/mil) na prawo od przycisku “Edytuj” w lewym dolnym rogu?
Przy okazji: ikona “Zgłoś błąd” wydaje mi się mało intuicyjna, może warto ją zmienić na ikonę z palcem wskazującym (np. podobną do tej) lub ikonę z wykrzyknikiem?
Jest jakiś problem z warstwą szlaków na osmapa.pl?
Podkład mi się ładnie aktualizuje, a szlaki w ogóle. (zmiany z soboty)
wajak: też tak mam, węzły i drogi pojawiają się na OSMapie bardzo szybko, a relacje ze szlakami muszą kilka dni “dojrzeć”, nie wiem, skąd to się bierze.
Warstwa ze szlakami ma prawo dzialac troche inaczej bo jedna z jej tabelek aktualizuje sie tylko raz dziennie, kolo 13. Wiec nalezaloby buforowac informacje o nie-aktualnosci (inwalidacji, tak sie to nazywa?) kafelkow do tego czasu, a nie robimy takiego buforowania. Nie mniej po calej dobie i uzyciu /dirty powinny pokazac sie zawsze swieze dane. Moze Dotevo z czyms eksperymentowal
Ja gdy sobie przeładowywałem poszczególne kafelki w przeglądarce, to faktycznie szybciej widziałem szlaki. Nie chciało mi się czekać paru dni, więc odkryłem taką metodę. Klikam prawym klawiszem myszy gdzieś na mapę, wybieram “pokaż obrazek”, mam w tym momencie w przeglądarce tylko ten 1 kafelek. Naciskam F5 i kafelek mi się aktualizuje. Tak to działa w FF, nie wiem jak w innych przeglądarkach.
dzięki za wyjaśnienia.
Dzisiaj po południu zaczęły się pojawiać szlaki wprowadzone w sobotę.
Jak coś to ja nie psułem. Możliwe, że trochę mocniej obciążyłem serwer. Myślę, że moja praca może wyjść na światło dzienne Czasy i przewyższenia do szlaków.
http://osm.trail.pl/mezo.xhtml?zoom=15&lat=6415568.37554&lon=2134804.82612&layers=B00FFTF
O samym działaniu jest na:
http://dotevo.jogger.pl/2012/02/20/openstreetmap-mapnik-szlaki-czyli-wlasny-dodatek-do-stylu/
Dobra robota
Takie pytanie, skąd masz wzór na wyliczanie czasu?
Na nizinach trochę nie bardzo wygląda +5 minut na 10 metrów przewyższenia.
Taki wzór gdzieś znalazłem, obecnie jest 8min na 100m + 15min na kilometr. Te parametry łatwo zmienic jesli znasz lepsze, ale prawda jest taka, ze to jest bardzo subiektywne odwzorowanie. W Twoim przypadku jest możliwe, że przeskoczyła minuta bo zaokrąglam do 5min.
Super pomysł Może dałoby się jeszcze uwzględnić wysiłek konieczny na pokonanie zejść w dół, np. 2 minuty na 100 m zejść, oczywiście oprócz 8 minut na 100 m podejść?
Da się Pytanie czy tak jest w rzeczywistości Ja w sumie tylko ten wzór znam. Osoby, które się na tym znają mogą ustalić jaki powinien być końcowy wzór
Serwer osm.trail.pl chwilowo jest niedostępny, więc na osmapa.pl podpięte są kafelki z osm.org. Jutro wszystko powinno wrócić do normy.
Serwer dziala juz normalnie.
Powstal nowy routing engine z wlasnym serwerem i API, z ktorego moga korzystac strony www i programy. Moze to pomoze w dodaniu nawigacji na osmapa.pl.
Dokumentacja:
https://github.com/DennisOSRM/Project-OSRM/wiki/Demo-server
https://github.com/DennisOSRM/Project-OSRM/wiki/Server-api
https://github.com/DennisOSRM/Project-OSRM/wiki/Api-usage-policy
Szybko działa, ale mało ma opcji. Jak w swoim rozwiązaniu kiedyś wykorzystałem API MapQuest w zakresie routingu, mogę pomóc żeby to wykorzystać na osmapa.pl z tym, że na pisaniu stron się nie znam, liznąłem tylko trochę JS