Я кажу про ті випадки коли і в реєстрі і на табличках і місцевими вживається одна назва.
Єсєніна замість Єсеніна
Шіллера замість Шиллера
Тімірязєва замість Тимірязєва – навіть в українській вікі, де начебто слідкують за правильним написанням, не так як в правописі
На рівні кожного міста такі реєстри є, в межах міста назва вулиці одна. В межах України на честь Єсеніна - дві назви.
Ось Харків, наприклад: http://www.city.kharkov.ua/documents/24-9-31.zip
А на державному рівні його ніколи не буде, бо цим займаються місцеві ради.
Пошук повинен вміти шукати і Єсеніна і Єсєніна.
А назви типу Октябрська/Краснофлотська/Первомайська?
Пропонуєте і їх виправляти на Жовтневу/Червонофлотську/Першотравневу?
А міста? Як щодо переіменування Первомайськ чи Сєвєродонецьку?
Як я вже писав, хочеться єдиних стандартів. Хоча б з вулицями названими на честь діячів. Якщо основною проблемою є списки з gov-сайтів, чи можливо на рівні OSM-UA провести кампанію розсилки запитів до міськрад з проханням надати реєстри назв урбанонімів (по закону міськради забовязані їх надати). Провести їх аналіз і при наявності помилок подати повторні запити з проханням прояснити слизькі моменти. Приміром чому у Харкові в ряді вулиць фігурує лише прізвище, а в інших ще й імя. Наприклад, про якого саме з Грабовських йдеться не зрозуміло.
Лише таким чином можна побороти неоднозначності і попутно наробивши трішки шуму пропіарити OSM. Чи в рамках існуючого комюніті це нереально?
dudka
Про обидва випадки. В name - табличну (Єсєніна - в name, Єсеніна ж буде в alt_name). Головне, щоб пошук/навігатори підтримували всі ті *_name. Якщо в першому випадку проблема невелика, то от із другою хтось довго буде намагатися знайти Жовтневу, дивлячись на Октябрську.
Хоча сумніваюся, що бот у цьому всьому розбереться, бо важкувато визначити, де спотворена “офіційна” назва, а де - друкарська помилка мапера.
А львівську Двірцеву площу позначимо:
name=Вокзальна площа
name:uk=Вокзальна площа
official_name=Двірцева площа
name:pl=Plac Dworcowy
?
по аналогії з
name=Жовтнева площа
name:uk=Жовтнева площа
official_name=Октябрьська площа
name:ru=Октябрьская площадь
dudka
Хм, перечитав, все ж таки неясно написав, мав на увазі табличні - офіційні, а то щось не те виходить.
Тобто, в першому випадку, “офіційна” назва з помилкою (суперечить правопису, тощо). Так що залишаємо “офіційну”, а “правильну” пишемо в alt_name, для пошуку. Тут пошук має проводитися по додаткових *_name, бажано їх і виводити, щоб потім здивувань не було.
Другий випадок - офіційну в name, ту, що “на місці” - в loc_name. В ідеалі навігатор мав би попереджати про додаткові *_name.
У Львові що, за стільки років табличку на вокзалі не можуть замінити?
Я б все-таки радив залишити цю тему для обговорення валідатора назв вулиць.
Якщо є пропозиції по зміні домовленості щодо назв вулиць - опишіть пропозицію на вікі (ну в крайньому випадку в окремій гілці), обговоримо, проголосуємо.
olehz, класний сервіс, але все-таки, чому він ігнорує такий урбанонім як майдан?
Зрозуміло, що це давній історичний спадок, можна навіть пожарутвати на тему адекватності нинішньої бюрократичної системи, але маємо факт - в межах одного міста є як площі, так і майдани. Це офіційні назви.
Как я уже писал выше, выводятся лишь те улицы, которые лежат внутри административных границ города. При чем граница должна обязательно иметь непустой тег admin_level и place. Заметьте, что многие города из-за отсутствия этих тегов не попали в список (Ялта, Евпатория, Севастополь…)
Для Киева же следует просто поправить геометрию административной границы, чтобы не захватывались чужие территории.
Судячи зі статистики гугл-аналітикс, сервіс не користується популярністю. Тому подальше оновлення і підтримка буде проводитись нерегулярно. Львів я більш-менш пофіксав, для чого і створювалось. На жаль, маємо повну кашу в топонімах і лише половину вулиць.
Якщо когось цікавить підтримка інших міст, надсилайте реквести щодо поновлення даних. Хоча загалом, ситуація по країні дуже засмучує
Сервіс корисний! Особисто мені сервіс допоміг, виправив майже усі помилки у місті, в якому виріс. Ще збирався Київ пофіксити. А скрипти гугл-аналітикс у мене забанені в браузері.
Ок, виведу на сторінку час останнього оновлення. Вся проблема впирається в сервак. Я на разі не можу дозволити собі поставити osmosis чи osm2pgsql прямо в себе на сервері і автоматизувати вигрузку в БД по крону раз на добу. Не вистачає ресурсів, а тому довидиться робити це на домашній машині.
Можливо в когось будуть ідеї де можна захостити валідатор?
А які функції osmosis’a використовуються?
Обрізання по poly-файлу значно швидше виконує Pbftoosm http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pbftoosm
Також варто всюди де можливо уникати використання osm-формату і замість нього використовувати pbf