Rzeczywiście kawał kraju nam się pojawił! Oby tak dalej!
http://www.openstreetmap.org/?lat=51.464&lon=16.478&zoom=9&layers=M&relation=1583230
Zacząłem aktualizowanie tą relację, ale jeszcze trochę zostało do zmiany.
Rzeczywiście kawał kraju nam się pojawił! Oby tak dalej!
http://www.openstreetmap.org/?lat=51.464&lon=16.478&zoom=9&layers=M&relation=1583230
Zacząłem aktualizowanie tą relację, ale jeszcze trochę zostało do zmiany.
Pojawilo sie tez wiecej miejscowosci.
Dzis zauwazylem np. Wielun i Zdunska-Wole ( woj Lódzkie).
Zdjecia sa kiepskiej jakosci, ale do korekty przebiegu ulic lub rysowania znanych ulic dla osób nie posiadajacych GPS w zupelnosci sie nadaja.
Chyba warto takze gdzie indziej posprawdzac, czy cos sie nagle nie pojawilo
Faktycznie Wieluń! Żona się ucieszy
Wczoraj też obrysowałem do tej relacji 1583230 - kawał kraju na zachód od Poznania.
Wiedz, że coś się dzieje!
edit:
Jest cały Zbiorrnik Wodny Jeziorsko! i w ogóle kupa łódzkiego.
Ale są też takie kwiatki :
http://binged.it/yKVnkD
Czy wy też zauważyliście że te nowe obszary są bardzo ładnie skalibrowane ? Robię podkład w JOSM istniejących dróg i wszędzie jest bardzo dokładnie.
ps: oczywiście żeby nie było tak kolorowo to obszar który mnie najbardziej interesuje nie załapał się o jakieś 20km ktoś się orientuje czy to koniec update’ów na ten rok ?
Logika podpowiada, że przed Euro powinny się pojawić zdjęcia ze stadionami, na których będą rozgrywane mecze, także może latem coś się pojawi.
Obecne pokrycie Binga w relacji http://www.openstreetmap.org/?relation=1583230
Widzicie te nowe obszary w JOSM? Bo ja nie bardzo. Np. rejon Krynicy albo Tomaszowa Lubelskiego. Na bing.com/maps/ widać, w JOSM nie.
Może masz stare kafelki w cache?
Flushowanie cache’a nic nie zmienia. Wszystko zupdejtowane do najnowszych wersji i nadal nic. Czy ktoś widzi te mapy, czy tylko u mnie jest nie tak?
U mnie działa.
JMapViewerTiles_admin -u siebie musiałem usunąć ten folder (ponad 7GB) żeby zdjęcia zaczęły być widoczne.
Ustawiałeś coś w preferencjach? Ja wchodzę w dział “WMS TMS” i mam 2 alternatywne wersje urla dla Binga: bing:bing albo bing[22]:http://www.bing.com/maps/
Na żadnym z nich nie widzę nowych map dla tych 2 wymienionych obszarów, widać tylko stare o niskiej rozdzielczości.
W wielu miejscach w Afryce (glównie stolice panstw) pojawily sie nowe zdjecia Bing wysokiej rozdzielczosci. To samo np. w Indiach i Nepalu. Gdzie indzeij nie sprawdzalem.
.
Jesli ktos ma ochote na humanitarian mapping to ma ulatwione zadanie…
Tutaj ludzie zaczeli dopisywac, gdzie pojawily sie nowe zdjecia:
O z tego co widzę, Kraków też dostał aktualizację. Co prawda nie jest to najnowsze zdjęcie, bo jeszcze z okresu budowy S7 czyli jakby nie patrzeć z rok w tył.
I znowu mamy coś nowego. Wyłapany nowy kawałek między Nową Solą a Przemkowem.
On już był dodany podczas tego ostatniego wrzutu. Wszytkie kawałki są oczywiście w relacji http://www.openstreetmap.org/?relation=1583230
Możliwe że został dodany w lutym, pół roku temu na pewno go nie było bo sprawdzałem Przemkowskie Stawy.
A w relacji jest bo go samodzielnie dodałem w zeszłym tygodniu.
Pozdrawiam
Pojawiły się nowe obszary zdjęć z Binga, które nie są uzględnione w relacji: 1583230. Nie wiem kiedy to się stało, ale ja to zauważyłem dziś w łódzkiem.
Mamy np **Łask **(z większością dorzecza rzeki Grabia!), Bełchatów, Wolbórz, kawałek Tomaszowa Maz. i nowy kawałek Piotrkowa Tryb., **Radomsko **( z chmurkami niestety :/), **Koluszki **(!) i wiele innych.
Relację postaram się uaktualnić wieczorem, chyba , że ktoś mmnie uprzedzi
EDIT:
Znalazłem rejon którego na pewno nie było ok 10 dni temu, wieć ta zmiana miała miejsce niedawno.
Hurrraaa!!! Wreszcie M$ przypomniał sobie o istnieniu Śląska!
Mikołów, Racibórz, Rybnik i Wodzisław z przyległymi gminami mają praktycznie 100% pokrycia, Jastrzębie trochę mniej, Katowice do połowy.
Odwiedźcie maps.bing.com, bo pewnie zostało jeszcze sporo do odkrycia!