Jeszcze dodam, ze na tegorocznym State Of The Map EU byl szef projektu zdjec lotniczych w Bing Maps. To co mowil potwierdza, ze pokrycie zdjeciami jest mocno przypadkowe, decyzje microsoftu nie maja na nie az takiego duzego wplywu. Mowil tez, ze Microsoft nie ma juz zamiaru wiecej kupowac zdjec lotniczych od dostawcow, od jakiegos czasu pracuja nad wlasnymi. Maja juz wlasna grupe ktora zajmuje sie wynajmowaniem samolotow, wlasny sprzet itd. Aktualnie pracuja nad pokryciem calej Europy Zachodniej i Stanow Zjednoczonych zdjeciami 30cm/px. Te obszary maja podzielone na kwadraty 100km x 100km na ktore maja zarezerwowane po jednym dniu latania, wiec w Polsce moze byc pokryty co najwyzej pas szerokosci kilkadziesieciu kilometrow przy niemieckiej granicy. Maja skonczyc w 2012, ten szef projektu powiedzial ze osobiscie chcialby zeby w nastepnej kolejnosci byla cala Afryka i stara sie swoich szefow przekonywac do tego pomyslu – fajny pomysl, ale nie wyglada zbyt obiecujaco dla Polski w Bingu.
Coś się jednak nowego ostatnio pokazało. Pas między linią Jawor, Legnica, Lubin a linią Środa Śląska, Wołów. Stan aktualności - zima 2010/2011. http://binged.it/wVZ1iW
Pojawilo sie tez wiecej miejscowosci.
Dzis zauwazylem np. Wielun i Zdunska-Wole ( woj Lódzkie).
Zdjecia sa kiepskiej jakosci, ale do korekty przebiegu ulic lub rysowania znanych ulic dla osób nie posiadajacych GPS w zupelnosci sie nadaja.
Chyba warto takze gdzie indziej posprawdzac, czy cos sie nagle nie pojawilo
Czy wy też zauważyliście że te nowe obszary są bardzo ładnie skalibrowane ? Robię podkład w JOSM istniejących dróg i wszędzie jest bardzo dokładnie.
ps: oczywiście żeby nie było tak kolorowo to obszar który mnie najbardziej interesuje nie załapał się o jakieś 20km ktoś się orientuje czy to koniec update’ów na ten rok ?
Ustawiałeś coś w preferencjach? Ja wchodzę w dział “WMS TMS” i mam 2 alternatywne wersje urla dla Binga: bing:bing albo bing[22]:http://www.bing.com/maps/
Na żadnym z nich nie widzę nowych map dla tych 2 wymienionych obszarów, widać tylko stare o niskiej rozdzielczości.
W wielu miejscach w Afryce (glównie stolice panstw) pojawily sie nowe zdjecia Bing wysokiej rozdzielczosci. To samo np. w Indiach i Nepalu. Gdzie indzeij nie sprawdzalem.
.
Jesli ktos ma ochote na humanitarian mapping to ma ulatwione zadanie…
O z tego co widzę, Kraków też dostał aktualizację. Co prawda nie jest to najnowsze zdjęcie, bo jeszcze z okresu budowy S7 czyli jakby nie patrzeć z rok w tył.
Możliwe że został dodany w lutym, pół roku temu na pewno go nie było bo sprawdzałem Przemkowskie Stawy.
A w relacji jest bo go samodzielnie dodałem w zeszłym tygodniu.
Pozdrawiam