osmapa.pl

Ostatni raz edytowałem tę relację (okolice pętli) 15 grudnia 2011r. - więc trochę czasu już upłynęło. Poza tym o ile mnie pamięć nie myli to nigdy nie było wpisane, żeby 738 jechał dalej ul. Korczaka

Pytanie do warstwy OSMapa:
Czy nie “drażni” Was renderowanie pół uprawnych? :slight_smile:
Nie znam mapy turystycznej, na której pola są oznaczane, a w sytuacji, gdy na OSM takich pól mamy oznaczoną znikomą ilość wygląda to trochę dziwnie.
Osobiście postuluję za nie renderowaniem landuse=farm. Zrobiłbym commit na github, ale może macie jakieś argumenty za utrzymaniem renderowania?

Nie wiedziałem, że się renderują, a nawet byłem przekonany, iż jest przeciwnie, co mnie cieszyło.
Też uważam, że nie powinny być renderowane - przynajmniej do czasu, kiedy będziemy mieli większość pokrycia w Polsce.

Witam,
czy ktoś z szanownych “fachowców” przypadkiem odkrył dlaczego aż tak długo problem ten występuje? Z góry dzięki za wskazówki.

Z tego co wiem, to warstwa transportowa nie aktualizuje polski od wtorku. Że wtorku są widoczne moje ostatnie relacje komunikacyjne.

Temu też na chwilę obecną sam przygotowuję serwer transportowy. - w tej chwili konfiguruję VPSa.

A moje dzisiejsze zmiany są widoczne :stuck_out_tongue:

O… dziś już jest ok!!!

Tak jak pisałem, wrzuciłem propozycję poprawki usuwającą renderowanie pól uprawnych. Dodatkowo dodałem renderowanie zagród (farmyard), ponieważ czasami tak są oznaczane zabudowania wsi.

Mam kolejną propozycję zmian, chciałbym zmienić renderowanie nawierzchni dróg:
w tej chwili jako nieutwardzona oznaczana jest tylko “surface=unpaved”, chciałbym żeby jako nieutwardzone były oznaczona zgodnie z:
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Surface z wyjątkiem: concrete:lanes bym oznaczał jako nieutwardzoną.
Dodatkowo tak jak obecnie living_street (szare wypełnienie) oznaczałbym wszystkie residential z nawierzchniami:
cobblestone
paving_stones
sett

Podoba mi się jak to jest rozwiązane na UMP, gdzie widać nawierzchnie dróg lokalnych i można. Stąd moje propozycje zmian. Czekam na uwagi :slight_smile:

To dobry pomysl z nawierzchniami. Renderowanei pól uprawnych mozna na razie wyrzucic bo bedzie draznilo, jakkolwiek pytanie: od kiedy bedzie sie je znów rysowac - to znaczy: jaki stopien pokrycia kraju nalezy osiagnac, by byly one rysowane?

Obejrzalem okolice Lowicza i naprawde super to wyglada. Mam nadzieje ze za 2,3 lata osiagniemy taki stan na innych obszarach kraju.

moim zdaniem pól uprawnych nigdy nie powinniśmy renderować. Jest ich na tyle dużo, że tylko zaciemniają obraz. Przy 100% pokrycia kraju obszarami można będzie przyjąć, że wszystko co nie jest wyrenderowane jest polem.

W sumie czemu nie. Oznacza to jednak, ze powinnismy miec dobrze narysowane inne obszary.

wajak wszystko zależy od stylu. Uważam, że pola powinny się renderować, ale w nieco mniej przeszkadzający sposób. Jak kto uważa.

Mam drobny postulat: przy korzystaniu z mapy turystycznej bardzo przydaje się skala. :slight_smile: Może dałoby się umieścić na osmapa.pl małą podziałkę (wystarczą metry/kilometry, bez stóp/mil) na prawo od przycisku “Edytuj” w lewym dolnym rogu?

Przy okazji: ikona “Zgłoś błąd” wydaje mi się mało intuicyjna, może warto ją zmienić na ikonę z palcem wskazującym (np. podobną do tej) lub ikonę z wykrzyknikiem?

Jest jakiś problem z warstwą szlaków na osmapa.pl?
Podkład mi się ładnie aktualizuje, a szlaki w ogóle. (zmiany z soboty)

wajak: też tak mam, węzły i drogi pojawiają się na OSMapie bardzo szybko, a relacje ze szlakami muszą kilka dni “dojrzeć”, nie wiem, skąd to się bierze. :wink:

Warstwa ze szlakami ma prawo dzialac troche inaczej bo jedna z jej tabelek aktualizuje sie tylko raz dziennie, kolo 13. Wiec nalezaloby buforowac informacje o nie-aktualnosci (inwalidacji, tak sie to nazywa?) kafelkow do tego czasu, a nie robimy takiego buforowania. Nie mniej po calej dobie i uzyciu /dirty powinny pokazac sie zawsze swieze dane. Moze Dotevo z czyms eksperymentowal :slight_smile:

Ja gdy sobie przeładowywałem poszczególne kafelki w przeglądarce, to faktycznie szybciej widziałem szlaki. Nie chciało mi się czekać paru dni, więc odkryłem taką metodę. Klikam prawym klawiszem myszy gdzieś na mapę, wybieram “pokaż obrazek”, mam w tym momencie w przeglądarce tylko ten 1 kafelek. Naciskam F5 i kafelek mi się aktualizuje. Tak to działa w FF, nie wiem jak w innych przeglądarkach.

dzięki za wyjaśnienia.
Dzisiaj po południu zaczęły się pojawiać szlaki wprowadzone w sobotę.

Jak coś to ja nie psułem. Możliwe, że trochę mocniej obciążyłem serwer. Myślę, że moja praca może wyjść na światło dzienne :slight_smile: Czasy i przewyższenia do szlaków.
http://osm.trail.pl/mezo.xhtml?zoom=15&lat=6415568.37554&lon=2134804.82612&layers=B00FFTF

O samym działaniu jest na:
http://dotevo.jogger.pl/2012/02/20/openstreetmap-mapnik-szlaki-czyli-wlasny-dodatek-do-stylu/

Dobra robota :slight_smile:
Takie pytanie, skąd masz wzór na wyliczanie czasu?
Na nizinach trochę nie bardzo wygląda +5 minut na 10 metrów przewyższenia.