Nie wnikam czy name jest dobrym tagiem (chociaz jesli jest to obszar zamieszkany ktory tak sie nazywa, to nie widze dlaczego nie), ale w OSM powinnismy unikac takiego rozumowania. Jesli jakies narzedzie zle interpretuje dane to nie znaczy ze sa niezgodne z rzeczywistoscia i zle dla innych narzedzi, ktore moga lepiej dzialac.
Wracajac do nominatim, to on moze tez zwracac lokalizacje rozbita na czlony wiec mozna zrobic tak, zeby wyswietlala sie
a to co nas nie interesuje pominac.
Powiat lowicki pojawia sie, bo powiat pruszkowski nie jest dodany lub z jakiegos powodu nie jest widziany.
Wszystkie warstwy maja jakies opoznienie. Nie wiem jak inne, ale rowerowa stoi na dosyc kiepskim serwerze i zwykle jest opozniona.
Na osm.trail.pl renderuja sie tylko te dwie nakladki: szlaki i poziomice i trzy warstwy bazowe. Na osmapa.pl nie ma renderowania. warstwa z komunikacja jest z osmosnimki.ru.
Mi szuka ulice, np. “Grochowska, Warszawa” zwraca sensowne wyniki.
Jako generalna uwaga tez do innych postow w tym watku, problemy z szukajka Nominatim nalezy zglaszac przez trac.openstreetmap.org, raczej nikt z nas tu na forum jej nie naprawi. EDIT: (oczywiscie milo by bylo jesli sie myle, ale to i tak nalezy zalatwiac przez trac :))
Witam,
czy ktoś mógłby rzucić okiem dlaczego na osmapa.pl na warstwie transportu publicznego dziwnie renderuje się relacja dla linii autobusowej nr 738 ZTM Warszawa przy pętli w Radzyminie.
Link do mapy: http://osmapa.pl/?lon=21.19975&lat=52.41128&zoom=16&map=1&o=FFTF. Dotyczy relacji nr 1922852 (typu master - zawiera dwie relacje podrzędne).
W rzeczywistości autobus z Korczaka skręca zaraz w Słowackiego i jedzie do prawidłowo zaznaczonej pętli na Os. Victoria. Nie za bardzo wiem co może być nie tak - na openstreetmap.org relacja jest wyświetlana w porządku.
Ostatni raz edytowałem tę relację (okolice pętli) 15 grudnia 2011r. - więc trochę czasu już upłynęło. Poza tym o ile mnie pamięć nie myli to nigdy nie było wpisane, żeby 738 jechał dalej ul. Korczaka
Pytanie do warstwy OSMapa:
Czy nie “drażni” Was renderowanie pół uprawnych?
Nie znam mapy turystycznej, na której pola są oznaczane, a w sytuacji, gdy na OSM takich pól mamy oznaczoną znikomą ilość wygląda to trochę dziwnie.
Osobiście postuluję za nie renderowaniem landuse=farm. Zrobiłbym commit na github, ale może macie jakieś argumenty za utrzymaniem renderowania?
Nie wiedziałem, że się renderują, a nawet byłem przekonany, iż jest przeciwnie, co mnie cieszyło.
Też uważam, że nie powinny być renderowane - przynajmniej do czasu, kiedy będziemy mieli większość pokrycia w Polsce.
Tak jak pisałem, wrzuciłem propozycję poprawki usuwającą renderowanie pól uprawnych. Dodatkowo dodałem renderowanie zagród (farmyard), ponieważ czasami tak są oznaczane zabudowania wsi.
Mam kolejną propozycję zmian, chciałbym zmienić renderowanie nawierzchni dróg:
w tej chwili jako nieutwardzona oznaczana jest tylko “surface=unpaved”, chciałbym żeby jako nieutwardzone były oznaczona zgodnie z: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Surface z wyjątkiem: concrete:lanes bym oznaczał jako nieutwardzoną.
Dodatkowo tak jak obecnie living_street (szare wypełnienie) oznaczałbym wszystkie residential z nawierzchniami:
cobblestone
paving_stones
sett
Podoba mi się jak to jest rozwiązane na UMP, gdzie widać nawierzchnie dróg lokalnych i można. Stąd moje propozycje zmian. Czekam na uwagi
To dobry pomysl z nawierzchniami. Renderowanei pól uprawnych mozna na razie wyrzucic bo bedzie draznilo, jakkolwiek pytanie: od kiedy bedzie sie je znów rysowac - to znaczy: jaki stopien pokrycia kraju nalezy osiagnac, by byly one rysowane?
Obejrzalem okolice Lowicza i naprawde super to wyglada. Mam nadzieje ze za 2,3 lata osiagniemy taki stan na innych obszarach kraju.
moim zdaniem pól uprawnych nigdy nie powinniśmy renderować. Jest ich na tyle dużo, że tylko zaciemniają obraz. Przy 100% pokrycia kraju obszarami można będzie przyjąć, że wszystko co nie jest wyrenderowane jest polem.
Mam drobny postulat: przy korzystaniu z mapy turystycznej bardzo przydaje się skala. Może dałoby się umieścić na osmapa.pl małą podziałkę (wystarczą metry/kilometry, bez stóp/mil) na prawo od przycisku “Edytuj” w lewym dolnym rogu?
Przy okazji: ikona “Zgłoś błąd” wydaje mi się mało intuicyjna, może warto ją zmienić na ikonę z palcem wskazującym (np. podobną do tej) lub ikonę z wykrzyknikiem?