Tak, nie zmieniałbym bazowej warstwy, ale raczej dodał warstwę np “Szlaki turystyczne poglądowo” (zaznaczaną checkbox’em) i taka warstwa wyświetlałaby pogrubione przebiegi szlaków widoczne przy zoom około 10. Nie wiem jak to będzie wyglądało, ale wg mnie warto pokazywać urzędnikom na szczeblu wojewódzkim jak wygląda lub może wyglądać “ich” województwo od strony turystycznej na takiej mapie.
Oczywiście za zgodą właściciela. Już z nim koresponduję. EDIT : Odpowiedź autora na GG : “fajnie by było”, więc jest niejako pozwolenie
Czy z innych plików danych?
Np warstwa Zabytki czepiąca dane z WikiLubiZabytki to byłoby coś!
Nazwy szlaków już się renderują - jest to zasługa Andrzeja (balrog-kun)
Obecnie nazwy są w kolorze zielonym, niestety zrobienie nazw w kolorze szlaku jest raczej niemożliwe w mapniku.
Czy dałoby się adresy POI na osmapa.pl prezentować bardzie po “polsku”?
na przykład:
UP Pruszków 5, 13, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Pruszków, Wyględówek, Pruszków, powiat łowicki, województwo mazowieckie, 05-803, Polska
żeby było, jakoś tak:
UP Pruszków 5
Józefa Ignacego Kraszewskiego 13
05-803 Pruszków
powiat
województwo
Polska
W moim przykładzie jest jeszcze dzielnica, którą nie wiem jak zaprezentować. Dwa razy jest Pruszków, nie wiem do końca czemu. Powiat, że jest łowicki to akurat wiem dlaczego
Nie wnikam czy name jest dobrym tagiem (chociaz jesli jest to obszar zamieszkany ktory tak sie nazywa, to nie widze dlaczego nie), ale w OSM powinnismy unikac takiego rozumowania. Jesli jakies narzedzie zle interpretuje dane to nie znaczy ze sa niezgodne z rzeczywistoscia i zle dla innych narzedzi, ktore moga lepiej dzialac.
Wracajac do nominatim, to on moze tez zwracac lokalizacje rozbita na czlony wiec mozna zrobic tak, zeby wyswietlala sie
a to co nas nie interesuje pominac.
Powiat lowicki pojawia sie, bo powiat pruszkowski nie jest dodany lub z jakiegos powodu nie jest widziany.
Wszystkie warstwy maja jakies opoznienie. Nie wiem jak inne, ale rowerowa stoi na dosyc kiepskim serwerze i zwykle jest opozniona.
Na osm.trail.pl renderuja sie tylko te dwie nakladki: szlaki i poziomice i trzy warstwy bazowe. Na osmapa.pl nie ma renderowania. warstwa z komunikacja jest z osmosnimki.ru.
Mi szuka ulice, np. “Grochowska, Warszawa” zwraca sensowne wyniki.
Jako generalna uwaga tez do innych postow w tym watku, problemy z szukajka Nominatim nalezy zglaszac przez trac.openstreetmap.org, raczej nikt z nas tu na forum jej nie naprawi. EDIT: (oczywiscie milo by bylo jesli sie myle, ale to i tak nalezy zalatwiac przez trac :))
Witam,
czy ktoś mógłby rzucić okiem dlaczego na osmapa.pl na warstwie transportu publicznego dziwnie renderuje się relacja dla linii autobusowej nr 738 ZTM Warszawa przy pętli w Radzyminie.
Link do mapy: http://osmapa.pl/?lon=21.19975&lat=52.41128&zoom=16&map=1&o=FFTF. Dotyczy relacji nr 1922852 (typu master - zawiera dwie relacje podrzędne).
W rzeczywistości autobus z Korczaka skręca zaraz w Słowackiego i jedzie do prawidłowo zaznaczonej pętli na Os. Victoria. Nie za bardzo wiem co może być nie tak - na openstreetmap.org relacja jest wyświetlana w porządku.
Ostatni raz edytowałem tę relację (okolice pętli) 15 grudnia 2011r. - więc trochę czasu już upłynęło. Poza tym o ile mnie pamięć nie myli to nigdy nie było wpisane, żeby 738 jechał dalej ul. Korczaka
Pytanie do warstwy OSMapa:
Czy nie “drażni” Was renderowanie pół uprawnych?
Nie znam mapy turystycznej, na której pola są oznaczane, a w sytuacji, gdy na OSM takich pól mamy oznaczoną znikomą ilość wygląda to trochę dziwnie.
Osobiście postuluję za nie renderowaniem landuse=farm. Zrobiłbym commit na github, ale może macie jakieś argumenty za utrzymaniem renderowania?
Nie wiedziałem, że się renderują, a nawet byłem przekonany, iż jest przeciwnie, co mnie cieszyło.
Też uważam, że nie powinny być renderowane - przynajmniej do czasu, kiedy będziemy mieli większość pokrycia w Polsce.