osmapa.pl

Tak, nie zmieniałbym bazowej warstwy, ale raczej dodał warstwę np “Szlaki turystyczne poglądowo” (zaznaczaną checkbox’em) i taka warstwa wyświetlałaby pogrubione przebiegi szlaków widoczne przy zoom około 10. Nie wiem jak to będzie wyglądało, ale wg mnie warto pokazywać urzędnikom na szczeblu wojewódzkim jak wygląda lub może wyglądać “ich” województwo od strony turystycznej na takiej mapie.

Przy okazji warstw.
Zbyszek dodał warstwę opencaching.p, która czerpie dane bezpośrednio i na bieżąco z serwera Opencaching.pl.
Czy to znaczy, że moglibyśmy dodawać warstwy tworzone np na mapach google takie jak te Zamki i Pałace Województwa Łódzkiego ? :
http://maps.google.pl/maps/ms?msid=210716068945850485079.0004458f12c1fc776cd51&msa=0&ll=52.030528,19.120331&spn=0.32233,0.617294
i plik danych:
http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&authuser=0&msa=0&output=kml&msid=210716068945850485079.0004458f12c1fc776cd51

Oczywiście za zgodą właściciela. Już z nim koresponduję. EDIT : Odpowiedź autora na GG : “fajnie by było”, więc jest niejako pozwolenie :slight_smile:
Czy z innych plików danych?
Np warstwa Zabytki czepiąca dane z WikiLubiZabytki to byłoby coś!

Pytanie, czy subwarstwę “Transport Publiczny” sami zdefiniowaliście? Bo rysuje się o wiele lepiej niż oficjalna z OSM.

Nazwy szlaków już się renderują - jest to zasługa Andrzeja (balrog-kun) :slight_smile:
Obecnie nazwy są w kolorze zielonym, niestety zrobienie nazw w kolorze szlaku jest raczej niemożliwe w mapniku.

Nie wiem jak to zgłaszać, ale mapa ma pewne czkawki:
Swoje - nie rysuje na jednym zoomie ulicy Saskiej
http://osmapa.pl/?lon=19.98454&lat=50.04614&zoom=17&map=2&o=FFTF

Brakuje tagu “highway”. Pewnie powinno być “highway=tertiary”
http://www.openstreetmap.org/browse/way/132173581

Witam
Zauważyłem, że wyszukiwanie bankomatów nie uwzględnia banków z bankomatami (tagowanie amenity=bank, atm=yes).

Czy dałoby się adresy POI na osmapa.pl prezentować bardzie po “polsku”?

na przykład:
UP Pruszków 5, 13, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Pruszków, Wyględówek, Pruszków, powiat łowicki, województwo mazowieckie, 05-803, Polska

żeby było, jakoś tak:
UP Pruszków 5
Józefa Ignacego Kraszewskiego 13
05-803 Pruszków
powiat
województwo
Polska

W moim przykładzie jest jeszcze dzielnica, którą nie wiem jak zaprezentować. Dwa razy jest Pruszków, nie wiem do końca czemu. Powiat, że jest łowicki to akurat wiem dlaczego :slight_smile:

http://open.mapquestapi.com/nominatim/v1/details.php?place_id=2108582806 - w sumie masz tu odpowiedź czemu jest 2x Pruszków i pow. łowicki :slight_smile:

O, wielkie dzięki. Nie znałem tego.

Swoją droga lepiej tag name dla takiego obszaru residential zamienić na note. Tak też zrobię.

To ja mam jeszcze pytanie. Czemu mapy cz-b, Flash POI i rowerowa są nie aktualne mniej więcej o tydzień?

Skąd wzieliście szablon komunikacji, i czy go rengenujecie czy serwer zewnętrzny?

I czemu szukajka nie szuka ulic?

Nie wnikam czy name jest dobrym tagiem (chociaz jesli jest to obszar zamieszkany ktory tak sie nazywa, to nie widze dlaczego nie), ale w OSM powinnismy unikac takiego rozumowania. Jesli jakies narzedzie zle interpretuje dane to nie znaczy ze sa niezgodne z rzeczywistoscia i zle dla innych narzedzi, ktore moga lepiej dzialac.

Wracajac do nominatim, to on moze tez zwracac lokalizacje rozbita na czlony wiec mozna zrobic tak, zeby wyswietlala sie



a to co nas nie interesuje pominac.

Powiat lowicki pojawia sie, bo powiat pruszkowski nie jest dodany lub z jakiegos powodu nie jest widziany.

Wszystkie warstwy maja jakies opoznienie. Nie wiem jak inne, ale rowerowa stoi na dosyc kiepskim serwerze i zwykle jest opozniona.

Na osm.trail.pl renderuja sie tylko te dwie nakladki: szlaki i poziomice i trzy warstwy bazowe. Na osmapa.pl nie ma renderowania. warstwa z komunikacja jest z osmosnimki.ru.

Mi szuka ulice, np. “Grochowska, Warszawa” zwraca sensowne wyniki.

Jako generalna uwaga tez do innych postow w tym watku, problemy z szukajka Nominatim nalezy zglaszac przez trac.openstreetmap.org, raczej nikt z nas tu na forum jej nie naprawi. EDIT: (oczywiscie milo by bylo jesli sie myle, ale to i tak nalezy zalatwiac przez trac :))

A mógł by mi ktoś powiedzieć gdzie dokładnie jest ta warstwa tam? Chciał bym przeglądnąć jej definicje.

Jak bym wiedział iż mam szukać od tyłu, to bym wiedział. Bo zazwyczaj szukam Miasto, Ulica.

Inna sprawa, czy przy odświeżaniu strony mogła by się nie zmieniać geolokalizacja? Bo mi się zawsze resetuje na okolice lubuskiego.

Witam,
czy ktoś mógłby rzucić okiem dlaczego na osmapa.pl na warstwie transportu publicznego dziwnie renderuje się relacja dla linii autobusowej nr 738 ZTM Warszawa przy pętli w Radzyminie.
Link do mapy: http://osmapa.pl/?lon=21.19975&lat=52.41128&zoom=16&map=1&o=FFTF. Dotyczy relacji nr 1922852 (typu master - zawiera dwie relacje podrzędne).
W rzeczywistości autobus z Korczaka skręca zaraz w Słowackiego i jedzie do prawidłowo zaznaczonej pętli na Os. Victoria. Nie za bardzo wiem co może być nie tak - na openstreetmap.org relacja jest wyświetlana w porządku.

Trzeba czekać cierpliwie, aż się wyrenderuje poprawnie - podejrzewam, że ta relacja została poprawiona niedawno. W OSM jest ok, jak sam napisałeś.

Ostatni raz edytowałem tę relację (okolice pętli) 15 grudnia 2011r. - więc trochę czasu już upłynęło. Poza tym o ile mnie pamięć nie myli to nigdy nie było wpisane, żeby 738 jechał dalej ul. Korczaka

Pytanie do warstwy OSMapa:
Czy nie “drażni” Was renderowanie pół uprawnych? :slight_smile:
Nie znam mapy turystycznej, na której pola są oznaczane, a w sytuacji, gdy na OSM takich pól mamy oznaczoną znikomą ilość wygląda to trochę dziwnie.
Osobiście postuluję za nie renderowaniem landuse=farm. Zrobiłbym commit na github, ale może macie jakieś argumenty za utrzymaniem renderowania?

Nie wiedziałem, że się renderują, a nawet byłem przekonany, iż jest przeciwnie, co mnie cieszyło.
Też uważam, że nie powinny być renderowane - przynajmniej do czasu, kiedy będziemy mieli większość pokrycia w Polsce.

Witam,
czy ktoś z szanownych “fachowców” przypadkiem odkrył dlaczego aż tak długo problem ten występuje? Z góry dzięki za wskazówki.

Z tego co wiem, to warstwa transportowa nie aktualizuje polski od wtorku. Że wtorku są widoczne moje ostatnie relacje komunikacyjne.

Temu też na chwilę obecną sam przygotowuję serwer transportowy. - w tej chwili konfiguruję VPSa.