Національна класифікація "admin_level"

Моя думка про все це - що ми будемо використовувати як основу для цих даних? Правильно Ви кажете, що порядку не має в офіційній документації, та ще й самої документації немає, бо вона закрита.

Інше питаня навіщо нам взагалі потрібні ці самі адмін_левели?

З моєї точки зору, для того - аби бачити, що Бердянськ це Запорізька область, а не частина Криму, чи Донецька область. Щоб в пошуку: Малинівка, Куйбишейвський район, мене не закидало в Харків чи Полтаву.

Це моя особиста думка, думаю знайдуться ще варінти для чого потрібні адмін_левел в ОСМ.
З огляду на це слід буде приймати класифікацію.
Що ж стосується зовнішніх джерел даних, то пропоную використовувати їх як додаткову інформацію, яку теж можна зберегти в базу, але позначати іншим набором тегів.
Приблизно як ми робимо полігони для БІНГ покриття.

Як це немає порядку?
Ось чітко розписано хто кому підпорядкований в Запорізькій області
http://gska2.rada.gov.ua/pls/z7502/A008?rdat1=29.01.2010&rf7571=11892

_sev позначив 20 районів Запорізької області, але щоб бути точним з районів області треба повирізати міста обласного підпорядкування: Запоріжжя, Бердянськ(+3 навколишні села), Енергодар, Мелітополь, Токмак і створити для них свої boundary-зв’язки з admin_level=6
Кордон Запоріжжя дуууже приблизний, його треба уточнювати, кордони районів Запоріжжя відсутні їх треба додавати.
Цього зараз немає і саме це я б робив в першу чергу
Ось наприклад додав кордони і вирізав Бориспіль з Бориспільського району і Бровари з Броварського району
Заодно ці два міста стали оброблятися адресним валідатором

А ці всі admin_level=8…
Можна проставити полігонам-“населенним пунктам”… хоча б для того щоб mapnik малював кордон гарно…

Уважаемые коллеги,

Добавил в теме
OpenStreetMap - источник открытых данных - как сделать полезным в работе землеустроителя?
новый раздел
5. Публикация данных о земельных участках в OSM.
в котором есть ряд вопросов к сообществу OSM
Буду Вам признателен если Вы сможете на них ответить.

Все обновления и добавления выделяю красным с указанием даты обновления

PS
Заявленные на zemres.com проекты выходят за рамки обсуждаемого в данной теме.
Возможно есть смысл создать отдельную ветку?

Я про границі…
Де їх взяти для мене загадка, чи я щось не бачу?

Так, нам невідома переважна більшість кордонів
Але ось є кордон Запоріжжя
http://www.meria.zp.ua/test/assets/images/Genplan.bmp
Неякісний, але в комбінації Josm+PicLayer+Bing можна зробити краще ніж зараз в OSM

І все ж таки думаю, що структуру admin_level’ів можна узгодити навіть якщо б в OSM не було жодного полігону.

Здесь Решение сессии ОМС о публикации с открытом доступом информации о нормативной денежной оценке населенного пункта! обсуждается вопрос как получить доступ к информации о границах населенных пунктов.

Підніму тему.

Пропоную спільноті ще раз переглянути #35, #59, #44, #1 та висловити за та проти.

Також розглянути наступну спрощену схему, з якої я викинув певні одиниці адмінустрою, принципово неважливі для щоденного використання (імхо, звичайно).


2 - кордон України
4 - кордони областей і Криму
5 - межі обласних центрів, Київ, Севастополь (можливо, немає змісту виділяти їх і залишити на 8?)
6 - райони областей
7 - райони міст, сільради
8 - всі міста, села

Ми ж тут мапу малюємо, а не довідник з адміністративного поділу України. Прошу вибачення за ще одну схему, але час від часу виникають проблеми з існуючою…

http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B0%D0%B9%D0%BE%D0%BD%D0%B8_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8 - досить інформативна стаття про райони України, області та райони міст.

// до теми закликаються всі - і хто висловлювався раніше, і нові мапери

Larry0ua, опиши будь ласка тегування Львову і сателітів відповідно до своєї схеми
Ось мій варіант з http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=225940#p225940

dudka, а звідки інформація, що територія селищної ради зазвичай більша за територію самого села? Я так розумію під територією села розуміється територія компактної забудови. Проте ніхто ж не заважає збудувати будинок десь в лісі на околиці території селищної ради, і цей будинок навіть отримає поштову адресу.

Я за схему #35 від DSem. Тегування ж районів Львова зробити наступним чином: Львів, Брюховичі - 8, перетин Шевченківського району і межі міста Львів - 9, а остача від цього і будуть самі Брюховичі - 8

Давайте так.
Я створив сторінку (зараз це чернетка) http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Вікіпроект_Україна/Адміністративно-територіальний_устрій на якій всім охочим пропоную внести власні пропозиції, або ж перенести вже існуючі у цій гілці пропозиції, що до застосування теґу admin_level. Після чого ми зможемо знов провести обговорення («почесати язика» :D) та визначитись із тим, що виносити на голосування, після чого провести голосування і після затвердження остаточного варіанта використовувати його у подальшій діяльності.

PS. Так як з самого початку я дотримувався думки щодо використання для цього КОАТУУ прошу не відкидати можливість адаптації його застосування. Хочу зауважити, що значення admin_level може бути у діапазоні від 1 до 10, а в окремих країнах від 1 до 11. І ще одне, думаю що це не повинно викликати ніяких заперечень, на виході ми повинні отримати таку собі «пірамідку» — кордон України — області — райони й т.д.

dudka, щось типу того:
Львів - 5
райони Львова - 7
сільради та міськради на території - 8

пропоную складні випадки рахувати виключеннями з правил, а не будувати на них правила :slight_smile:

щоправда, якщо таких складних випадків багато - прийдеться придумувати ще щось.

п.с. - додав інформацію на вікі-сторінку, що далі?

я прирівнюю admin_level міст обласного значення і райони області тому що:

  • КОАТУУ визначає їх однорівневими
  • і міськради міст обл.значення і райради районів однаково підпорядковані облраді
  • це повністю заповнює Україну рівнем 6
  • це перегукується з російськими “городскими округами” ( http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=213176#p213176 , там взагалі вся дискусія цікава)

а які у вас причини виділяти Львів у admin_level=5?

п.с. ввечері перепишу свій пропозал і додам у вікі

до речі, Львів - далеко не виключення з правил, таких міст - дуже багато
найвищий рівень адмін-хитросплетінь - Луганськ
це швидше Чернівці, до яких не приліпили ніяку сільраду, - виключення :wink:

значить просто з містом пощастило :slight_smile: якщо Чернівці більше схожі на виключення, тоді справді краще використати якийсь інший спосіб.

Втім, побажання до всіх - постарайтесь розробити спосіб якомога більше очевидним та незаплутаним, і щоб для малювання не приходилось гортати десяток довідників та сайтів держструктур, знати напам’ять закони та накази :). В моїй пропозиції області зрівнені з Кримом, міста обласного значення прирівнені до інших міст, міста державного - з обласними центрами. Райони міст відділені від районів областей. Що з міськрадами, сільрадами та включеними містами/селами робити - не знаю.

Також прошу в новому способі врахувати досвід сусідів, як східних, так і західних.

Хоча я й висловився про те, що мені подобається схема Землемера, але вона не дозволяє замапити Львів з районами і супутниками без перетину полігонів на 7му адмін-рівні
Тому додаю ще й свій варіант
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:%D0%92%D1%96%D0%BA%D1%96%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B0/%D0%90%D0%B4%D0%BC%D1%96%D0%BD%D1%96%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%BE-%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D1%96%D0%B9#dudka:_.5B6.5D

Схема va-deam’a надто далека від інших admin_level-схем інших країн
Схема _sev’a не передбачає можливості замапити місто включене в район іншого міста(див.Львів)
Схема DSem теж
Схема Larry0ua теж, до того ж вирівнює міста республіканського і обласного значень

Так, майже всі варіанти додані. Аналізуючи зведену таблицю можна зробити деякі виводи.

2й рівень — у всіх однаковий, без умовно це кордон держави
3й рівень — запропонований тільки в одному варіанти, його, думаю, можна пропустити (зарезервувати)
4й рівень — тут два основних варіанти: перший, межі областей та Криму, другий, теж саме + Київ та Севастополь. Я особисто схиляюсь до другого варіанту
5й рівень — половина пропозицій не передбачають його застосування, інша половина — райони в областях та межі обласних центрів. Як правило обласні центри не входять до складу жодного з районів області (поправте мене, якщо це не так), тож їх можна розглядати як такі собі «особливі» райони.

А далі, багато чого однакового, різниця тільки в рівнях.

Отже переглянувши всю таблицю в мене виникла така пропозиція:

  1. об’єднати в одну пропозиції _sev, Землемер, dudka
  2. використовувати тільки парні значення admin_level, а непарні лишити в резерві на майбутнє чи для якихось особливих випадків.

Так, усі обласні центри є містами обласного значення.
Але є й інші міста обласного значення… близько сотні… наприклад Кривий Ріг, Дніпродзержинськ в Дніпропетровській області ( http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/z7502/A004MOZ?rdat1=26.03.2012&rf7571=5065 )
І всі вони є “особливими” районами, бо адміністративно керують кількома навколишніми містами, селами.

в моїй схемі 7й рівень для районів міст потрібний для того щоб вказати що, наприклад:
м.Винники(admin_level=8) належить Личаківському району(admin_level=7) міста Львів(admin_level=6)

Ще раз хочу розглянути наш адмін поділ відповідно до http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/z7502/a002

маємо:
села, як найменшу одиницю адмін поділу; можуть входити до складу сільрад, та безпосередньо селищних рад
селища — входять до складу селищних рад, міст районного та обласного підпорядкування
сільради та селищні ради входять до складу районів областей та не перетинаються, тобто мають однаковий рівень
райони областей мають в своєму складі — міста районного підпорядкування, та селищні і сільські ради (з відповідними селищами та селами у своєму складі)
до міст районного підпорядкування можуть входити села та селища
області мають міста обласного підпорядкування та райони
міста обласного підпорядкування можуть мати власні райони (а можуть і не мати), до їх складу можуть входити міста та смт.

Крим пропоную розглядати так само як і область

Склад міст Київ та Севастополь, як склад міст обласного підпорядкування.

Тепер все це нам потрібно розкласти на шкалу від 2 до 10. Дивлячись на Львів у мене вийшло:

10 - села
9 - селища (можуть мати і 10й рівень, якщо до їх складу не входять села)
8 - селищні, сільські ради, міста районного підпорядкування, міста, що входять до складу інших міст (як то є у Львові)
7 - райони міст обласного підпорядкування
6 - райони областей, міста обласного підпорядкування
4 - області, Крим, Київ, Севастополь (або ж виділити Київ, Севастополь у 5й рівень)
2 - Україна

Схоже, що в мене виходить майже теж саме що й у dudka з невеличким доповненням (9й та 10й рівні)

PS. Я не виділяю мікрорайони в містах, так як вони не є адміністративними одиницями.

Схоже що ви трохи плутаєте термінологію:
Селищними радами називаються ті ради центром яких є селище міського типу.
Сільськими радами називаються ті ради центром яких є село.
Селище(не міського типу) – це мале село, зазвичай адміністративно підпорядковане більшому селу/смт/місту. Але є й такі, що є центром сільської ради, наприклад:
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%B0_%D0%93%D0%BE%D1%80%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%BE_%28%D0%AF%D0%BA%D0%B8%D0%BC%D1%96%D0%B2%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D1%80%D0%B0%D0%B9%D0%BE%D0%BD%29

Я цього не додавав у свою схему тому, що:

  • так зроблено в RU-схемі, див. дискусію: http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=213122#p213122
  • так у Франції: http://www.openstreetmap.org/?lat=44.3879&lon=0.8952&zoom=14&layers=M
  • admin_level=9/10 дублюватиме інформацію з тегів place=village/hamlet
  • лінія кордону по межі села, що зазвичай просто розділяє житлову зону і навколишні поля, не є лінією, що адміністративно розмежовує територію між різними органами влади
    Вважаю, що цим полігонам треба ставити place=village(село)/hamlet(селище), name=* і досить часто landuse=residential, residential=rural, більш ніяких адмін-тегів

Щось знов тиша. :frowning:

Шановні, не соромтесь, підходьте, висловлюйтесь! :slight_smile: