Національна класифікація "admin_level"

Землемер, мені ваша схема подобається:)
Lindroid, а чому ви вважаєте, що вона ламає існуючу схему?
Цілком логічна, нормально вписується в OSM-схему, досить добре відповідає КОАТУУ
Помічена різниця з моєю пропозицією http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=192427#p192427 тільки в тому, що “межі сільрад” перенесені в admin_level=7, я з цим погоджуюсь. Всеодно ми не знаємо цих кордонів і ми їх не позначимо поки не з’явиться у вільному доступі держкадастр:)

Щодо “замкнутих ліній” вже написано… кордон адміністративної одиниці має формуватися OSM-зв’язком, так як зараз зроблені Україна, області, райони

Уважаемый коллега,
Кроме некоторых теоретических познаний в области ГИС и земельного кадастра, последние 10 лет зарабатываю на жизнь применяя эти знания в практической деятельности.

Позвольте не согласится с Вашим утверждением.

Во первых. К сожалению, у нас не только границы сельских советов “щось неочевидне” но даже границы районов и областей не всегда очевидны и четко закреплены, хотя бы в документах, не говоря уже о местности. Даже по поводу границ государства до сих пор ведутся переговоры с нашими соседями. А про границы населенных пунктов и говорить нечего.

Во вторых. В управлении городских, поселковых и сельских советов находятся не только земли в межах населенных пунктов но также земли за межами населенных пунктов. Однако, до розмежування земель державной и коммунальной собственности землями за межами населенных пунктов распоряжается райдержадминистрация.

В третих. Во всех регионах Украины еще с советских времен остались филиалы ДП “Институт землеустройства”. Как правило в архивах этих организаций есть документация на границы всех местных советов. В подавляющем большинстве случаев эта документация разрабатывалась за бюджетные деньги. Да эта документация устарела, да, как правило, эта документация не утверждена в соответствии со всеми нормами действующего законодательства. Но, тем не менее, она используется в практической деятельности органами управления земельными ресурсами и местными советами.

В четвертых. Очень мало населенных пунктов прошли полностью в соответствии с действующим законодательством процедуру установления границ. Однако практически для всех населенных пунктов Украины выполнена нормативная денежная оценка населенных пунктов. Опять же за бюджетные деньги. Естественно в состав документации входит указание границ объекта оценки, в данном случае населенных пунктов. Повторюсь эта граница не является в полном смысле утвержденной, но другой просто нет. Как правило материалы оценки оформляются в электронном виде. Во многих случаях границы есть в шейп файлах или DXF. И еще один положительный момент. Денежная оценка населенных пунктов по закону про оценку земель должна проводится не реже 1 раза в 5-7 лет (если не ошибаюсь). Это значит что есть механизм обновления данных.

В пятых. В большинстве случаев в территориальных органах земельных ресурсов и ДП “Центр Державного земельного кадастра” в электроном виде (векторном) есть так называемые индексные кадастровые карты. На которых отображены, пусть и не утвержденные должным образом, границы: областей, районов, местных советов, населенных пунктов, кадастровых зон и кадастровых кварталов (могут не совпадать с границами кварталов в н.п.)

Например на всю Харьковскую область за бюджетные деньги в векторном формате есть границы всех местных советов. Правда их нет в открытом доступе. Надеюсь пока.

Если мы не знаем о том как проходит та или иная граница это не значит, что при создании структуры данных мы может их не учитывать.
Мы же не будем создавать структуру каждый раз когда у нас появляются новые данные.

PS
На форуме уже где то видел ссылку но повторюсь. Есть хороший форум землеустроителей http://zemres.com/forum/
Для просмотра всех тем необходима регистрация.

Землемер, ні в якому разі не хотів образити, вибачте якщо склалося таке враження.
Мав на увазі практичну діяльність в застосуванні саме до OpenStreetMap. Я сам не один місяць відкривав для себе щодня нові можливості, перечитуючи osm-wiki.

Создал на форуме землеустроителей zemres.com тему OpenStreetMap - источник открытых данных - как сделать полезным в работе землеустроителя?.
Тема должна быть открыта для свободного доступа. В крайнем случае придется зарегистрироваться.
Предлагаю принять участие в обсуждении.

Никаких обид. В споре рождается истина. :slight_smile:

Моя думка про все це - що ми будемо використовувати як основу для цих даних? Правильно Ви кажете, що порядку не має в офіційній документації, та ще й самої документації немає, бо вона закрита.

Інше питаня навіщо нам взагалі потрібні ці самі адмін_левели?

З моєї точки зору, для того - аби бачити, що Бердянськ це Запорізька область, а не частина Криму, чи Донецька область. Щоб в пошуку: Малинівка, Куйбишейвський район, мене не закидало в Харків чи Полтаву.

Це моя особиста думка, думаю знайдуться ще варінти для чого потрібні адмін_левел в ОСМ.
З огляду на це слід буде приймати класифікацію.
Що ж стосується зовнішніх джерел даних, то пропоную використовувати їх як додаткову інформацію, яку теж можна зберегти в базу, але позначати іншим набором тегів.
Приблизно як ми робимо полігони для БІНГ покриття.

Як це немає порядку?
Ось чітко розписано хто кому підпорядкований в Запорізькій області
http://gska2.rada.gov.ua/pls/z7502/A008?rdat1=29.01.2010&rf7571=11892

_sev позначив 20 районів Запорізької області, але щоб бути точним з районів області треба повирізати міста обласного підпорядкування: Запоріжжя, Бердянськ(+3 навколишні села), Енергодар, Мелітополь, Токмак і створити для них свої boundary-зв’язки з admin_level=6
Кордон Запоріжжя дуууже приблизний, його треба уточнювати, кордони районів Запоріжжя відсутні їх треба додавати.
Цього зараз немає і саме це я б робив в першу чергу
Ось наприклад додав кордони і вирізав Бориспіль з Бориспільського району і Бровари з Броварського району
Заодно ці два міста стали оброблятися адресним валідатором

А ці всі admin_level=8…
Можна проставити полігонам-“населенним пунктам”… хоча б для того щоб mapnik малював кордон гарно…

Уважаемые коллеги,

Добавил в теме
OpenStreetMap - источник открытых данных - как сделать полезным в работе землеустроителя?
новый раздел
5. Публикация данных о земельных участках в OSM.
в котором есть ряд вопросов к сообществу OSM
Буду Вам признателен если Вы сможете на них ответить.

Все обновления и добавления выделяю красным с указанием даты обновления

PS
Заявленные на zemres.com проекты выходят за рамки обсуждаемого в данной теме.
Возможно есть смысл создать отдельную ветку?

Я про границі…
Де їх взяти для мене загадка, чи я щось не бачу?

Так, нам невідома переважна більшість кордонів
Але ось є кордон Запоріжжя
http://www.meria.zp.ua/test/assets/images/Genplan.bmp
Неякісний, але в комбінації Josm+PicLayer+Bing можна зробити краще ніж зараз в OSM

І все ж таки думаю, що структуру admin_level’ів можна узгодити навіть якщо б в OSM не було жодного полігону.

Здесь Решение сессии ОМС о публикации с открытом доступом информации о нормативной денежной оценке населенного пункта! обсуждается вопрос как получить доступ к информации о границах населенных пунктов.

Підніму тему.

Пропоную спільноті ще раз переглянути #35, #59, #44, #1 та висловити за та проти.

Також розглянути наступну спрощену схему, з якої я викинув певні одиниці адмінустрою, принципово неважливі для щоденного використання (імхо, звичайно).


2 - кордон України
4 - кордони областей і Криму
5 - межі обласних центрів, Київ, Севастополь (можливо, немає змісту виділяти їх і залишити на 8?)
6 - райони областей
7 - райони міст, сільради
8 - всі міста, села

Ми ж тут мапу малюємо, а не довідник з адміністративного поділу України. Прошу вибачення за ще одну схему, але час від часу виникають проблеми з існуючою…

http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B0%D0%B9%D0%BE%D0%BD%D0%B8_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8 - досить інформативна стаття про райони України, області та райони міст.

// до теми закликаються всі - і хто висловлювався раніше, і нові мапери

Larry0ua, опиши будь ласка тегування Львову і сателітів відповідно до своєї схеми
Ось мій варіант з http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=225940#p225940

dudka, а звідки інформація, що територія селищної ради зазвичай більша за територію самого села? Я так розумію під територією села розуміється територія компактної забудови. Проте ніхто ж не заважає збудувати будинок десь в лісі на околиці території селищної ради, і цей будинок навіть отримає поштову адресу.

Я за схему #35 від DSem. Тегування ж районів Львова зробити наступним чином: Львів, Брюховичі - 8, перетин Шевченківського району і межі міста Львів - 9, а остача від цього і будуть самі Брюховичі - 8

Давайте так.
Я створив сторінку (зараз це чернетка) http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Вікіпроект_Україна/Адміністративно-територіальний_устрій на якій всім охочим пропоную внести власні пропозиції, або ж перенести вже існуючі у цій гілці пропозиції, що до застосування теґу admin_level. Після чого ми зможемо знов провести обговорення («почесати язика» :D) та визначитись із тим, що виносити на голосування, після чого провести голосування і після затвердження остаточного варіанта використовувати його у подальшій діяльності.

PS. Так як з самого початку я дотримувався думки щодо використання для цього КОАТУУ прошу не відкидати можливість адаптації його застосування. Хочу зауважити, що значення admin_level може бути у діапазоні від 1 до 10, а в окремих країнах від 1 до 11. І ще одне, думаю що це не повинно викликати ніяких заперечень, на виході ми повинні отримати таку собі «пірамідку» — кордон України — області — райони й т.д.

dudka, щось типу того:
Львів - 5
райони Львова - 7
сільради та міськради на території - 8

пропоную складні випадки рахувати виключеннями з правил, а не будувати на них правила :slight_smile:

щоправда, якщо таких складних випадків багато - прийдеться придумувати ще щось.

п.с. - додав інформацію на вікі-сторінку, що далі?

я прирівнюю admin_level міст обласного значення і райони області тому що:

  • КОАТУУ визначає їх однорівневими
  • і міськради міст обл.значення і райради районів однаково підпорядковані облраді
  • це повністю заповнює Україну рівнем 6
  • це перегукується з російськими “городскими округами” ( http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=213176#p213176 , там взагалі вся дискусія цікава)

а які у вас причини виділяти Львів у admin_level=5?

п.с. ввечері перепишу свій пропозал і додам у вікі

до речі, Львів - далеко не виключення з правил, таких міст - дуже багато
найвищий рівень адмін-хитросплетінь - Луганськ
це швидше Чернівці, до яких не приліпили ніяку сільраду, - виключення :wink:

значить просто з містом пощастило :slight_smile: якщо Чернівці більше схожі на виключення, тоді справді краще використати якийсь інший спосіб.

Втім, побажання до всіх - постарайтесь розробити спосіб якомога більше очевидним та незаплутаним, і щоб для малювання не приходилось гортати десяток довідників та сайтів держструктур, знати напам’ять закони та накази :). В моїй пропозиції області зрівнені з Кримом, міста обласного значення прирівнені до інших міст, міста державного - з обласними центрами. Райони міст відділені від районів областей. Що з міськрадами, сільрадами та включеними містами/селами робити - не знаю.

Також прошу в новому способі врахувати досвід сусідів, як східних, так і західних.

Хоча я й висловився про те, що мені подобається схема Землемера, але вона не дозволяє замапити Львів з районами і супутниками без перетину полігонів на 7му адмін-рівні
Тому додаю ще й свій варіант
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:%D0%92%D1%96%D0%BA%D1%96%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B0/%D0%90%D0%B4%D0%BC%D1%96%D0%BD%D1%96%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%BE-%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D1%96%D0%B9#dudka:_.5B6.5D

Схема va-deam’a надто далека від інших admin_level-схем інших країн
Схема _sev’a не передбачає можливості замапити місто включене в район іншого міста(див.Львів)
Схема DSem теж
Схема Larry0ua теж, до того ж вирівнює міста республіканського і обласного значень

Так, майже всі варіанти додані. Аналізуючи зведену таблицю можна зробити деякі виводи.

2й рівень — у всіх однаковий, без умовно це кордон держави
3й рівень — запропонований тільки в одному варіанти, його, думаю, можна пропустити (зарезервувати)
4й рівень — тут два основних варіанти: перший, межі областей та Криму, другий, теж саме + Київ та Севастополь. Я особисто схиляюсь до другого варіанту
5й рівень — половина пропозицій не передбачають його застосування, інша половина — райони в областях та межі обласних центрів. Як правило обласні центри не входять до складу жодного з районів області (поправте мене, якщо це не так), тож їх можна розглядати як такі собі «особливі» райони.

А далі, багато чого однакового, різниця тільки в рівнях.

Отже переглянувши всю таблицю в мене виникла така пропозиція:

  1. об’єднати в одну пропозиції _sev, Землемер, dudka
  2. використовувати тільки парні значення admin_level, а непарні лишити в резерві на майбутнє чи для якихось особливих випадків.