Do OSM można do listy dodać nowe źródła map. A pytanie, jak z tej podręcznej mapy usunąć jakąś mapę?
Chodzi Ci o to, jak usunąć wcześniej pobrane kafelki z cache’u?
Może o to chodzi? Ustawienia → Dane offline → Dane mapowe (kafelki) → pojawia się lista pobranych map → przytrzymujesz dłużej na wybranej pozycji → Skasuj
Nie. Jestem w mapie. U góry mam globus w którym mogę zmieniać rodzaj mapy. I tam mam za dużo pozycji, chce tę listę zmniejszyć.
Nowe mapy dodałem przez Ustawienia > Mapy > Źródło mapy kafelkowej > zainstaluj więcej. A ja chcę odinstalować.
Hm… chyba niedasie Wygląda jak rzecz do zgłoszenia i poprawienia.
Znalazłem sposób jak się usuwa “źródło map” z programu. Trzeba po prostu usunąć katalog danej mapy.
Cześć
Udało się komuś uruchomić polski głos w OsmAnd ?
http://code.google.com/p/osmand/downloads/list?can=2&q=pl&colspec=Filename+Summary+Uploaded+ReleaseDate+Size+DownloadCount
W telefonie widać dwa ale wydaje mi się że żaden nie działa.
Michał
Hej
Zainstaluj z marketu syntezator mowy Ivona - z nim działa.
Dzięki pomogło
8 stycznia pojawiła się nowa wersja map offline dla Polski, zachęcam do aktualizacji tych, którzy nie kompilują map samodzielnie.
Wygląda na to, że najnowsza wersja (0.7) pojawiła się w Android Market jako free.
Link: https://market.android.com/details?id=net.osmand
Lista zmian:
- dane offline z artykułami z Wikipedii do POI (tylko w OsmAnd+)
- aktualizacja map
- inne, drobne usprawnienia
Jeśli ktoś woli najnowszą i pełną wersję, ale eksperymentalną, link: http://download.osmand.net/latest-night-build/OsmAnd-development.apk
I jeszcze jedna rzecz, która cieszy: OsmAnd Team ma teraz nowy, wydajniejszy serwer do kompilacji map, dzięki czemu aktualizacje mają pojawiać się częściej. Efekty już widać - do pobrania jest mapa z 18 stycznia
I kolejna aktualizacja map, tym razem z 23 stycznia.
Update:
I już jest z 30 stycznia. Wygląda na to, że przyjęto tygodniowy cykl wydawniczy nowych map, więc nie będę na razie pisał o nowych wersjach
W OsmAnd pojawiła się jako dostępna do ściągnięcia paczka (125MB), opisana jako “Poland europe srtm elevation contour lines”. Wnioskuję, że po naszemu to po prostu poziomice
Nie ściągałem, bo nie jest to mi potrzebne, ale zachęcam do obadania.
Wysłałem łatkę dodającą do listy warstw kafelkowych nasze kafelki OSM-Topo z osm.trail.pl.
Witam.
Program bardzo dobry, tylko problem z routingiem (wbudowany wolno i kiepsko reaguje na zmiany, a te dostępne online niestety są zbyt rzadko aktualizowane), W innym poście zwrócono uwagę na http://map.project-osrm.org/
Przetestowałem na stronie i chyba (póki co, dla mnie) najlepsza usługa routująca.
Czytam, szukam i nie mogę znaleźć informacji, czy może jest planowane dodanie tej usługi do osmand’a?
Pozdrawiam.
Super, podoba mi się to!
No szkoda jeszcze, że mnie prowadzi przez morza ale wyjdzie w praniu
skąd można ściągnąć te aktualizowane mapy?
Są dostępne w ustawieniach programu - szukaj frazy “Dane offline”.