brak mapy na openstreetmap.org. brak polaczenia do *.tiles.open*

Witam.

Czy ktokolwiek doswiadczyl braku renderowania tla mapnika na openstreetmap.org ?
Czy jest moze w uzyciu jakas lista z blokowanymi IP (moze jestem na niej) ?
Nie wyswietla mi sie w zadnej przegladarce tlo mapnika (w edycji inne tla sie wyswietlaja).
Nie moge sie rowniez polaczyc z zadnym linkiem *.tiles.openstreetmap.org.
OS: linux. Przeglodarki: opera, firefox, konqueror.
Spod tego samego IP nie dziala rowniez opera na windowsie. Spod innego IP juz dziala.
Zatem moje pytanie brzmi: czy jest jakis system blokowania IP. Dodam, ze niedawno probowalem sciagnac
sobie mape Polski do programu andnav2 na androida i od tego czasu mniej wiecej wystepuja problemy.

Z gory dziekuje za pomoc w rozwiklaniu tej zagadki.

Ostatnio chyba na liście dyskusyjnej ktoś opisywał podobny problem. Okazało się, że winny był Norton Firewall (czy jakoś tak). I nie wystarczyło go “wyłączyć”, trzeba było odinstalować.

Tak, przejrzalem wczesniej forum, zanim napisalem tego posta. i Uwaga: NIE MAM NORTONA NA LINUXIE.
Prosze czytac uwaznie. System linux. Nie posiadam firewalla. Wszystkie reguly sa czyste.
Rozne przegladarki. Wczesniej dzialalo i bez zmian w systemie przestalo dzialac.
Na windowsie bez Nortona (tylko avast) tez nie dziala, a wczesniej dzialalo.
Dlatego moje pytanie o praktyke banowania IP.

Oj sorry, nie przeczyta?em uwa?nie. :frowning:

Sam jestem Linuksiarz, ale w tym ?wiecie to si? niestety przyjmuje inne defaultyÂ… :wink:

najpro?ciej b?dzie sprawdzi? czy wget zwraca jakikolwiek tile. Mo?e by? chocia?by taki:
wget http://c.tile.openstreetmap.org/13/4575/2781.png

Jesli wget ?ci?ga tile a w przegl?darce dalej nie masz mapy, winy szuka? bym w przegl?darce.
Do firefoxa jest bardzo fajny dodatek o nazwie Dane Tamper http://tamperdata.mozdev.org/help.html. Dzi?ki niemu mo?esz na ?ywo podgl?dn?? adresy o jakie wypytuje przegl?darka i status odpowiedzi serwera.

Jesli i wget zawodzi (a wszystko wskazuje na to ze tak prawdopodobnie b?dzie) prawdopodobnie twój adres trafi? na blackliste serwera. Czy zrobi?e? co? z?ego ? :wink: By? mo?e wspó?dzielisz ??cze (adres ip) z jakim? wandalem ? :slight_smile: