ну спешить не будем, постараюсь внять всем Вашим советам…разобраться бы только с этим всем…
Всегда рад помочь. Обращайтесь - http://www.openstreetmap.org/message/new/andygol, http://gplus.to/andygol, https://plus.google.com/s/Andygol
Эх, а говорил “спешить не будем” :-(.
Названия не перевел. Дубликаты дорог не убрал и т.д. и т.п. - http://osm.org/go/0jfBwhk8
Может быть откатим эту попытку импорта и сделаем все сразу красиво?
Предлагаю следующий план действий:
- Сначала разберемся с дорогами (поставим общие точки в местах пересечения, уберем асе дубликаты, поставил в тег name названия на украинском, проверим все остальные теги и ненужные удалим, а нужные преобразуем в правильный вид)
- Вторым этапом будет адресация. Какой addr:country=Earth, addr:city=Киев для Боярки и т.п.? всё это нужно убирать/исправлять.
- Существующие домики сжать до одной точки, сохранив адресную (уже исправленную) информацию.
- Рисовать по новой домики с правильной адресацией
Можно каждый этап заливать в ОСМ отдельно, а можно все делать у себя локально, а потом импортировать все вместе, кроме дорог, которые нужно исправить и залить сразу, в первую очередь.
Ну что, kondrat1206, как поступим?
думаю,что надо откатить и сделать красиво
только связь поддерживать в скайпе было бы удобнее
мой скайп kondrat1206
пропоную частину з цього викинути
крім
все інше, думаю, зайве
Я би більшість лишив, окрім та
для чого їх залишати?
bicycle, emergency, foot, goods, hgv, motorcar, psv, taxi проставлені однаковими для всіх ліній
для чого цими foot=yes засмічувати базу?
Для maxspeed якісь дивні значення: 40, 56, 72
Зробив автоматизовані виправлення тих даних, що сьогодні виклав Upliner: http://loadingbox.net/9962
Для адрес-точок:
- видалив addr:city, district, country, region
- видалив name там де він співпадає з addr:housenumber
- витягнув addr:city з addr:street, наприклад addr:street=“Франко ул.(Тарасовка)” перейшло в addr:street=“Франко улица” + addr:city=“Тарасівка”
- “ул.”, “пер.” замінив на “улица”, “переулок” відповідно
- addr:street=“Линия 25-я улица” і подібні замінив на addr:street=“25-а Лінія вулиця”
- перетягнув імена на початок, наприклад “Хмельницкого Богдана улица” на “Богдана Хмельницкого улица”
- виправив “Шевченка улица” на “Шевченко улица”, “Будённого” - буква ё, “Артиллерийская” - дві л, можливо ще опечатки, не памятаю, але багато їх не було
Для ліній: - видалив garmin-теги, інші залишив, хоч вони мені видаються зайвими
- витягнув addr:city з name, наприклад name=“Франко ул.(Тарасовка)” перейшло в name=“Франко улица” + addr:city=“Тарасівка”
- скопіював усі name в name:ru
- name=“Линия 25-я улица” і подібні замінив на name=“25-а Лінія вулиця” + name:ru=“25-я Линия улица”
- перетягнув імена на початок, наприклад “Хмельницкого Богдана улица” на “Богдана Хмельницкого улица”, “Кибенка Лейтенанта улица” → “Лейтенанта Кибенка улица”
- виправив “Шевченка улица” на “Шевченко улица”, “Будённого” - буква ё, “Артиллерийская” - дві л, можливо ще опечатки, не памятаю, але багато їх не було
- замінив oneway=true на oneway=yes
Зауваження щодо якості даних(згідно JOSM-валідатору): ----вже всі виправлені, див. наступне повідомлення
- є три продубльовані кілька разів точки
- є одна продубльована лінія
- дуже багато ліній, що перетинаються, не мають спільних OSM-точок перетину
- дуже багато ліній, що перетинаються, в точці перетину мають свою власну OSM-точку, а потрібно щоб це була одна і та ж сама точка
Дві перші помилки - не проблема виправити вручну в JOSM
Третя помилка - здається є якись JOSM-плагін який це виправляє, сподіваюсь, що хтось підскаже
Останню помилку можу спробувати виправити якимось скриптом, але пізніше. Якщо в когось є натхнення - спробуйте самі :). Чи може хтось бачив готовий?
http://loadingbox.net/9973
До тих виправлень, що зробив вчора доробив наступне:
- поєднав вулиці з відповідними адресними точками у зв’язки
- видалив продубльовані точки і лінії
- з’єднав точки з лініями, які знаходилися зовсім поруч
- виправив опечатки в наступних назвах : П’ятигорський переулок, Локомотивна улица, Чапаєва улица, Будьоного улица
- для вулиці Шевченка в Боярці додав addr:city якого не було в даних
- кілька будинків(№143 і 145) з вул.Шевченка Боярки “переніс” на вул.Лейтенанта Кибенка
- виправив теги автобусних зупинок і заправки
- додав вул.Чкалова в Боярці (будинки були, а вулиці - не було)
- переіменував частину Советской ул. в Октябрьский пер. в Тарасівці, оскільки таку назву вулиці мають будинки, що там знаходяться
Перші два пункти зробив автоматизовано, інші - вручну
Ще треба:
- додати українські назви вулиць
- з’єднати лінії з тими лініями, які вже існують в OSM
- видалити точки place=town
- вирівняти дані по GPS/Bing (різні вулиці по-різному зміщені; деякі вулиці просто криві, хоча по Бінгу видно, що вони прямі)
Перші три завдання треба зробити до імпорту в OSM
Останнє можна після імпорту
Додаткові зауваження щодо якості даних:
- деякі будинки, що знаходяться на перетині двох вулиць містять невірне addr:street, наприклад на перетині Воссоединения/Чкалова в Боярці
В Киеве названия улиц продублируют латиницей
http://news.liga.net/news/capital/565476-v_kieve_nazvaniya_ulits_produbliruyut_latinitsey_.htm
А постанову КМ про правила транслітерації, судячи з англ. назви Хрещатику, не читали
Хоч би в гугля вкрали - там правильно.
нарешті довиправляв Боярку, Тарасівку, Крюківщину і Нове Київської області з тих даних, що надав kondrat1206
завтра заімпортую
якщо у когось є бажання попередньо подивитися на те, що буде імпортуватися - пишіть, я кудись викладу osm-файл
імпортуватиму юзером boyarka-import
http://www.openstreetmap.org/browse/changeset/10172835
дані успішно заімпортовано
усі бажаючі можуть довиправляти положення вулиць по gps/bing, виправити статуси доріг, а також обмальовувати точки будинків лініями
обмальовувати точки найкраще використовуючи JOSM+BuildingsTools Plugin
PS. name:ru теги є на всіх вулицях, отже можна переглядати карту також з підписами російською мовою:
http://www.openstreetmap.ru/#layer=%D0%9A%D0%BE%D1%81%D0%BC%D0%BE%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%B8&zoom=15&lat=50.33909&lon=30.2993
На ній, доречі, помітні помилки адресації на перехрестях:
http://www.openstreetmap.ru/#layer=%D0%9A%D0%BE%D1%81%D0%BC%D0%BE%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%B8&zoom=18&lat=50.339758&lon=30.287976
OSM першим зображає щойно відкриту станцію метро Виставковий центр:)
http://www.openstreetmap.org/?lat=50.382704&lon=30.478403&zoom=18&layers=M
Я вже трохи почав малювати будинки
А на http://www.openstreetmap.ru/#layer=%D0%9A%D0%BE%D1%81%D0%BC%D0%BE%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%B8&zoom=18&lat=50.339758&lon=30.287976 в мене все одно показуються назви українською. Це тому мабуть що плитки Мапніка віддаються „великим" ОСМ.орг сервером, сам http://www.openstreetmap.ru плитки мапи не створює