Hij het zetten van een via punt, kijkt mapsource gps niet naar de weg, maar naar de kortste weg van routerende weg naar het punt. ( Vaak Haaks op een weg, want dat is immers de kortste route) Heeft niks met de weg te maken. Zet het viapunt maar eens midden in een bos of weiland dan weer haaks op de weg een lijn getrokken.
Ga bij de laatste (SBB Austerlitz)( want het bord heeft een informatief en een verbods deel) er maar van uit dat de verboden gelden, zo zal waarschijnlijk een rechter ook concluderen. Dus⊠alleen wandelen. Tenzij er een ontheffing is afgegeven door de beheerder, gebeurt meestal bij evenementen van alle aard. op zoân path buiten de route zal een fietser taggen bicycle=no
Daar ben je niet mee eens, want op het bord staat: âVrij wandelen en fietsen op wegen en padenâ.
Boa verwijst naar het verbodsdeel op het bord.
En de Boa wil het papiertje niet verscheuren, dus je gaat in beroep, beroep word afgewezen.
Je bent er nog steeds niet mee eens (het staat er toch duidelijk) en je start een procedure, om duidelijkheid te krijgen of je gelijk hebt, dan krijg je te maken met een rechter.
Zou graag eens zoân proefproces zien.
En zo zie je dat je de snelle intrepetatie van het bord aan neemt (zoals vele) en verwacht dat dit waar is. De logica van het bord is ver te zoeken. En heb je een grond om te klagen.
Een projectje voor de nationale ombudsman, klachten over de overheid.
Staatsbosbeheer is een ZBO http://nl.wikipedia.org/wiki/Zelfstandig_bestuursorgaan
Het probleem is dat niet iedereen het bord begrijpt. Zoals in eerdere bovenstaande heb proberen uit te leggen.
Een groep denk bij boswachterij Austerlitz dat alle paden vrij om te fietsen zijn.
Een ander groep denkt, daar zijn verboden ik mag alleen op de route fietsen.
Niet iedereen leest het bord goed genoeg. In de gauwigheid.
En zo zullen OSM taggers ook verdeelt zijn in twee groepen.
Een ander probleem is:
Nu liggen hier twee gebieden (eigenaren) naast elkaar, beide met verschillende geboden en verboden.
Bekijk je de PDF dan zie dat routes in elkaar overlopen bij de pyramide http://www.dentreekhenschoten.nl/uploads/fietspaden.pdf
Ook over de licht grijze mag je met de fiets rijden, volgens het groene bord, deze licht grijzen paden lopen over in de boswachterij. Een andere eigenaar(alleen op de route fietsen).
Ik verwacht dat er op dat punt geen borden staan die de overgang aangeven, zelfs ook niet op het daar boven gelegen fietsroute (zwarte lijn) Hier verwacht je een oranje en een groen bord.
En dan ga je al gauw in de fout op je MTB fiets. Doordat ze de borden bij alle ingangen hoe klein ook niet op orde hebben.
Die laatste opmerking van Allroads was waarom ik inbrak in deze topic. Het kan/moet inderdaad permissive zijn als je op het terrein van een stichting begeeft. private slaat alleen maar op b.v. een toegangsweg en moet niet worden gebruikt op landgoederen of Groningse dijken. Stukjes waar je echt niet mag komen ivm rustgebied voor wild is access=no mijns inziens. Maar dit laatste geldt vaak alleen maar in een bepaalde tijd van het jaar om het helemaal ingewikkeld te maken.
Dus de oprit naar mijn huis van 5m is access = private volgens de Wiki. Daar langs die dijken zou ook private weg kunnnen Mattheus. Je zou er permissive van kunnen maken.
En als je hard doorfietst met je MTB houdt die BOA je nooit bij Zeker niet als je van het routepad afgaat.
The access=private tag is generally used in combination with the road network tags, with the purpose of indicating that the road is not to be used by the general public.
Usually used for Private driveways (in the city) and country lane ways, where the road just leads to a private home. Routing programs would be able to detect this tag, and knows to avoid these roads when routing.
The alternate tag to ensure that the road is actually public would be access=yes
See Key:access for complete documentation of access tagging.
Eggie, wat betekent permissive precies, ik vind dit erg vaag:
âOpen to general traffic until such time as the owner revokes the permission which they are legally allowed to do at any time in the futureâ
Op de nieuwe OFM (is nu aan het uploaden) heb ik nu een niet routerende weg voor access=no of access=private (die niet getagd zijn met fiets- of mtbroutes, bicycle=yes o.i.d.)
Als je in Basecamp de route dwingt op die weg, keert ie om en gaat er alsnog omheen:
general access=private
foot=permissive
bicycle=permissive
surface=?
Of als je er alleen mage wandelen en niet fietsen:
general access=private
foot=permissive
bicycle=prohibited
surface=?
In de praktijk is er weinig verschil tussen bicycle=permissive en bicycle=yes. Niemand haalt het in de kop om daar te gaan fietsen, tenzij je in de olie bent.
Permissive wil volgens mij zeggen dat de "eigenaarâ de regels altijd kan bepalen. Na zonsondergang geen toegang e.d. Maar ik speel hem door naar Mattheus, want engels is zijn vakgebied en ik zit meer in de grassoorten naast het âpathâ.
Het ging mij er alleen maar om dat Private hier verkeerd wordt gebruikt.
private=Only with permission of the owner on an individual basis. Dit geldt voor algemene toegang. Autoâs en motorvoertuigen komen er niet in. Maar als er bomen gekapt moeten worden en er wordt een bedrijf ingehuurd, zal de uitvoerder toestemming krijgen om er met een voertuig naar toe te rijden samen met de beheerder. Als de bomen worden gekapt, zal de beheerder de uitvoerder toestemming geven om hiervoor voertuigen te gebruiken
permissive=Open to general traffic until such time as the owner revokes the permission which they are legally allowed to do at any time in the future.
In het Austerlitz voorbeeld zijn de fietsers en wandelaars er op âpermissiveâ basis. Vandaag mogen ze komen en morgen weer. Maar als er een uitvoerder bezig is met bomen kappen, zal het gebied zijn gesloten voor fietsers en wandelaars. To revoke=intrekken. Twee weken geleden is het me overkomen dat een beheerder een weg had afgesloten, zie:
Voorbarig om nu al te bedanken (want de download is nog niet voltooid en ik heb nog niet getest), maar dat maakt niet uit: dank!
Wordt zo wel steeds moeilijker voor ons om verbeteringen voor te stellen
De full versie is nu online, dus test maar uit!
Btw, ik zie dat bicycle=permissive toch in de OFM styles staat, wordt omgezet in bicycle=yes omdat het vermijden van âdatum en tijd van afsluitingenâ wat wel in Mapsource zit (nog) niet werkt.