Zo zie je ook dat de fietspaden (fietskaart) aansluiten op de boswachterij Austerlitz. Ben benieuwd of op deze overgangen de borden staan? Een Langoed en SBB bord.
Andere eigenaar andere regels.
'k heb altijd in mân hoofd dat de tag general access = private inhoudt dat je er niet mag komen. Ik weet niet wat de routering doet met de tag private?
Gaat dan de routering niet fout?
Maar wel met mijn etrex30. Die doet alles wat 'Gâd verboden heeft. Basecamp waarschijnlijk ook. De oude generaties gps-en zullen volgens mij niet routeren met general access = private.
Behalve als het lijntje niet routerend is zoals op de OFM, dan durft zelfs jouw Etrex er niet op.
access=private (of no) mĂšt bicycle=yes laat overigens wel fietsen toe op de OFM.
Dat is getagged als highway=track, niet als highway=path. De reden dat je daar niet meer langs kunt is een groot hek op de kruising met de Buurtlaan. Tot een jaar of twee geleden kon je er nog gewoon fietsen. LF9 liep er zelfs overheen. Ik heb zojuist voor de zekerheid ook nog maar een access=no op het hek gezet.
⊠en dan klopt dus mijn verhaal. Private betekent : Hier niet komen. Hek⊠of pas op voor de hond! Dus niet gebruiken waar je wel mag komen.
De wandelroute heeft ook als tag permissive, want je loopt op het landgoed Pijnenburg. Mooi daar trouwens!
In Den Treek Henschoten (groene bordje)
highway=path (omdat je daar ook volgens de borden op de paden mag fietsen)
In Austerlitz (Oranje bord)
Onduidelijke situatie omdat het bord onduidelijk is.
De 1 zal mappen als highway = footway (omdat de mapper concludeert dat je daar niet mag fietsen. âGeen toegang met fietsen en paarden buiten de daarvoor aangegeven routeâ)
De ander zal mappen als highway=path (omdat de mapper concludeert dat je hier mag fietsen, er staat immers âvrij wandelen en fietsen op wegen en padenâ)
Jij hebt geprobeerd een inschatting te maken van de hoedanigheid van de weg: tracktype=grade2. Volgens mij reageert de renderer daar niet op. De renderer reageert wel op surface=. Daar kun je invullen: paved, unpaved, etc.
Daar twijfel ik aan. Ik heb alle wegen in Groningen langs de kust getagd als access=private, want het zijn stuk voor stuk geen openbare wegen en behoren toe aan Rijkswaterstaat of een waterschap. Je mag er wel fietsen en wandelen: wandelen en fietsen toegestaan. De weg langs de Reiderwolderpolder boven Winschoten heb ik zo getagd (de tweede weg en niet de weg die het dichtst bij de Dollard ligt). Ik had helaas twee kleine foutjes gemaakt en de tag bicycle=yes niet ingevoerd. Op de huidige OFM light versie routeren die stukjes weg niet en worden weergegeven als service road. Ik heb de fout al hersteld.
@AnkEric
highway=path behandel ik in OFM als footways tenzij er bicycle tags of routes op staan. Het lijntje moet dus niet routeren voor fietsers maar wel voetgangers (in Mapsource), ik heb er dus een wel routerend lijntje voor gemaakt. Basecamp en Etrex 30 trekken zich niets meer van access tags aan dus routeren er gewoon overheen. Onverhard is het niet want grade2 beschouw ik als halfverhard.
Aan de andere kant, alle (voet)paden markeert de OFM in principe automatisch als âonverhardâ ook al zijn ze (half)verhard, dit om de bug in Basecamp op te lossen
Hier werkt iets dus niet helemaal goed. Hetzelfde als de trappen bij Eggie die toch worden genomen. Ik denk dat onverhard niet ten allen tijde door Basecamp wordt vermeden omdat het een kortere weg is?
Is dat pad voor iedereen niet toegankelijk, dus ook niet voor voetgangers? Dan moet ik er een niet routerend lijntje voor gaan gebruiken. Of access=no op een hek gaat werken voor de Garmin betwijfel ik maar dat is een probleem van de renderer.
Edit: ik zie dat het een track is en geen path, dus dat verklaart het gedrag. Voor ontoegankelijke tracks en paden heb ik nog geen âniet routerend lijntjeâ dus dat kan nog verbeterd worden in de OFM.
Hij het zetten van een via punt, kijkt mapsource gps niet naar de weg, maar naar de kortste weg van routerende weg naar het punt. ( Vaak Haaks op een weg, want dat is immers de kortste route) Heeft niks met de weg te maken. Zet het viapunt maar eens midden in een bos of weiland dan weer haaks op de weg een lijn getrokken.
Ga bij de laatste (SBB Austerlitz)( want het bord heeft een informatief en een verbods deel) er maar van uit dat de verboden gelden, zo zal waarschijnlijk een rechter ook concluderen. Dus⊠alleen wandelen. Tenzij er een ontheffing is afgegeven door de beheerder, gebeurt meestal bij evenementen van alle aard. op zoân path buiten de route zal een fietser taggen bicycle=no