Interaktywna mapa z bazą obiektów.

Nie piszecie niczego nad czym nie myślelibyśmy :slight_smile:

http://openstreetmap.org.pl/mapa/

Niestety, tej fajnej funkcjonalności nie ma komu stworzyć, ale “nie od razu Rzym zbudowano” :slight_smile:

Jeśli ktoś chciałby napisać jakiś kawałek kodu to zapraszam na IRC-a.

Mi chodzi o to aby stworzyć coś takiego ale Open Source.

http://mapa.gminabaranow.pl

Interaktywna Mapa, baza obiektów z podziałem na kategorie, wyszukiwarka, możliwość dodawania opisów do obiektów, zdjęć, wyszukiwarka.
Możliwość dostosowania wyglądu do strony www.
Obiekty powinny pochodzić tylko i wyłącznie z OSM, ale świetnym rozwiązaniem byłaby możliwość dodawania obiektów na OSM z poziomu własnej Interaktywnej Mapy.
Sam nie mam zamiaru podejmować żadnych kroków.

Są przynajmniej 2 sposoby na pozyskanie funduszy z Urzędów Miast, Gmin i Starostw Powiatowych.

Mam bazę adresową Urzędów wraz z numerami telefonów, adresami e-mail do osób odpowiedzialnych za promocję lub stronę www.
Wielu tych urzędników znam osobiście.
Chętnie porozmawiam o tym na zebraniu zarządu :slight_smile:
Pozdrawiam Prezes.

Myślę, że złożenie czegoś takiego nie byłoby problemem w oparciu o GeoExt, lub któryś z pochodnych np. Heron Mapping Client. Odpowiednie opensource’owe “klocki” do budowy są dostępne w sieci.
Przydałoby się zrobić nową - “łysą” warstwę podkładową bez ikonek POI, które byłyby dodawane przez użytkownika w zależności od potrzeb (i skończyłoby to kłótnie, czy dla karczmy Rzym ważniejsze jest to, że zabytek, czy to, że knajpa :slight_smile: ).
Największym problemem w takim podejściu będzie umożliwienie edycji OSM z poziomu klienta.

Klient może zwyczajnie otwierać stronę openstreetmap.org w zakładce edycja dla ustalonego obszaru mapy.

Fakt że lepszym rozwiązaniem byłoby dodawanie obiektów w zakładce (kategorii obiektów) np. Muzea a obiekt zostałby dodany na osm jako muzeum.

Podchodzę to tego bardzo poważnie.

Ze swojej strony mogę zagwarantować że jeśli będziemy wstanie to zrobić to mam urzędy które będą tym zainteresowane.

Osoby zainteresowane współpracą proszę o kontakt:

tel. 791 554 994
prezes@openstreetmap.pl

Przykro mi to pisać, ale spotkanie zarządu odbyło się, ale tomianek, mimo deklaracji, nie pojawił się, co zresztą nie jest niczym nowym.
Ze spraw bieżących: została przyjęta uchwała dot. przystąpienia Stowarzyszenia do Koalicji Otwartej Edukacji - http://koed.org.pl

Witam.
Mój kolega z pracy zginął w wypadku samochodowym.
Pracował od niedawna i nie zdążył wykupić dodatkowego ubezpieczenia.

Dzisiaj mam dzień wolny i mogę rozmawiać.

fajnie, tylko dlaczego: ?

Bo użyto softu Googla do podpięcia warstwy OSM, dlatego.
Też mi się to nie podoba.

Właśnie mi to też się nie podoba.
Dlatego proponuję abyśmy zmajstrowali coś we własnym zakresie.
Ja mam bazę klientów i znajdą się urzędy które będą chciały nam za to zapłacić.

A czy gmina Baranow jest sklonna zmienic ta strone na podobna, oparta o jakis wolny soft (OpenLayers lub leaflet-js)? Bo taki serwis to na prawde nieduzy wysilek, a jeszcze szybciej byloby wziac od nich zrodlo strony glownej (php) i zamienic API Google na Leaflet nie zmieniajac dostepnych warstw ani zadnych innych funkcjonalnosci - 15 min pracy.

Tylko ze dla nich to zaden zysk.

(Swoja droga, dlaczego swker w Baranowie jest jako budynek?)

Gmina Baranów na 100% nie będzie niczego zmieniać.
Dostępu do kodu strony też nie dostaniemy.
Mapa leży na serwerze Concept Intermedia.
Cały projekt był robiony dla kilku gmin wspólnie z Unizeto Technologies.
Urzędów w całym kraju jeszcze jest sporo :wink:

Jeśli ktoś znalazł jakiś błąd na mapie Baranowa to będę wdzięczny za poprawę.

Pozdrawiam…

A dlaczego tam nie ma informacji o źródle?

A ściślej brakuje informacji o licencji, bo nazwa źródła jest na górze (OSM).

Przy okazji, poprawilem ten swker. (rozumiem ze dobrze zgadlem ze nie jest budynkiem)

Projekt nazywa się OpenStreetMap, a nie OSM :stuck_out_tongue:

Dla nas oczywiste jest, że OSM=OpenStreetMap, ale dla niewtajemniczonych OSM=Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska, więc IMO powinna być pełna informacja o źródle + licencja.

Będzie trzeba wystosować do Concept Intermedia i Unizeto stosowne pismo.
Bo mają sporo takich realizacji…

Znając życie, po prostu usuną zakładkę OSM, pozostawiając “standardowe” 4 pozostałe :confused:

Wyslalem juz milego maila do zarzadu firmy.
Mysle ze umieszczenie tej drobnej informacji nie stanowi zbytniego problemu a jest raczej efektem niewiedzy lub niedbalstwa.

@tomianek
Czy mógłbyś mi podać listę miast zrobionych tak jak Baranów? Możesz mi wysłać na priva.

@marek
Jeśli piszesz w imieniu stowarzyszenia, to prosiłbym o dodanie CC: zarzad@openstreetmap.pl.

Zbigniew,
sluszna uwaga.
Wysylam do zarzadu. Mysle ze moze to byc wzór pisemka standardowego na przyszlosc w przypadku lamania zasad licencyjnych OSM