Świetnie, tego nam trzeba.
Ładne wykonanie, mnie tylko drażni trochę wielkość logo w lewym górnym rogu (proponowałbym je trochę zmniejszyć i opis wyświetlać na żądanie, a nie tak jak w tej chwili, że domyślnie jest wyświetlony).
Bardzo dobrze, dalej tak chlopaki ( dziewczyny?)
Drobny blad: Interpretacja multipolygon outer/inner jest przy rysowaniu budynków w aksonometrycznym 3D obarczona bledem: Dolny lewy rog outer i inner sa polaczone ze soba linia. Logo OSM Polska faktycznie powinno dac sie zwijac o kliknieciu.
Ikonka ogrodki dzialkowe to fajny pomysl, ale trudno czytelny na mapie ze wzgledu na przeladowanie. Zdaje sie, ze wystarczy po prostu inny kolor. To samo w przypadku trawy: Ikonka jest zbyt podobna do oznaczenia bagien.
No ale wiadomo: zawsze latwiej o owagi niz o napisanie samemu kawalka kodu.
Pytanko: Gdzie wrzucac propozycje ikonek?
Hej Zbigniewie,
tak, chodzilo mi o te róznokolorowe (nawiasem fajny pomysl, gdyby np mape dla malych dzieci robic - no joke!)
pewnie widzialem wczesniejsza wersje, bo te nowe ikonki sa b. fajne.
@decomposed06:
a właśnie, że do góry! Taką wersję wolę, a że robię to zupełnie społecznie - mam pełne prawo ją zostawić.
Różnica pomiędzy tą produkcją a papierowymi/rastrowymi mapami PLANu jest taka, że tu wszystko powstaje w pełni automatycznie z bazy danych. Bez dotykania corelem ani innym illustratorem. @marek kleciak:
to jest do zgłoszenia na trac.mapnik.org, moduł zwie się BuildingSymbolizer. Po wyglądzie jego strony na wiki wnioskuję, że pseudo-3D nie jest priorytetem wśród twórców mapnika… @Zbigniew Czernik:
nowa sygnaturka dla ogródków działkowych jest fenomenalna
@wajak: może to wynikać z tego, że obecnie trwa na nowo import bazy OSM i render jest zatrzymany (chociaż dziwne, że nie ma starych kafelków w tym miejscu)
Poinformowalem niemiecke forum o osmapie.
Jest cala sterta pozytywnych reakcji i gratulacji od róznych uzytkowników.
Pytaja czy zamierzamy tam zaimplementowac 3D z dachami
Budynki w srodku wygladaja troche jak schodki. Jezeli nie renderowac górnego i dolnego poligonu budynku w jednym layerze, to mozna tego efektu uniknac. Rendering jest jednak wolniejszy…
Po tym jak wielu ludzi obejrzalo osmape pada od userów z Niemiec pytanie czy mozna rozszerzyc ta mape na Europe zachodnia, poniewaz b.b sie podoba i czy ewentualnie jest potrzebny jakis techniczny support gdyz napisalem ze oczywiscie planowane jest rozszerzenie, ale trzeba sie uporac z problemami technicznymi.
Jeżeli chodzi o samo poszerzenie na Europę, to balrog się z tym upora, tylko musi wrócić do Polski (czyli już niedługo), bo na razie chyba nie ma czasu.
osm.trail.pl ma juz w bazie dane dla calej planety, ale sam import trwal tyle czasu, ze teraz nadgonienie z aktualizacjami chwile potrwa. Poza tym wyszlo w praniu, ze obydwa nasze style (osmapa-topo i hikebike) sa zupelnie niedostosowane do duzych ilosci danych na niskich poziomach zoomu i dzialaja bardzo kiepsko wiec traktujcie je na razie jak wersje Beta. Ktos musi poprawic style, a ja na razie walcze z aktualizacjami. Przy pelnej bazie to zupelnie inna bajka, niz dla samej Polski.
A dlaczego http://osmapa.pl/ nie chce się wyświetlać pod Internet Explorerem. Podesłalem linka znajomym a oni do mnie z pretensjami że nic im się nie wyświetla. Doszedłem do tego że mają IE. I u mnie też pod IE nie działa. Sprawdzilem na trzech komputerach. A pod Mozillą i Chrome bez problemu.