Беручи за основу класифікацію запропоновану DSem’ом пропоную наступний варіант класифікації:
admin_level=2
- кордон України
admin_level=4
- Київ
- Севастополь
- кордони областей(з Київської “вирізаємо” Київ)
- кордон Криму з “вирізаним” Севастополем
admin_level=6
-
кордони так званих міських рад, наприклад:
а) Ялтинська, Алуштинська в Криму, що включають місто, навколишні села і території навколо них
б) Сєвєродонецьк Луганської області, що включає місто, навколишні села і території навколо них -
кордони міст обласного підпорядкування(цей статус мають всі обласні центри та ряд інших міст, жоден з обласних центрів адміністративно не належить жодному з районів області, хоча він(обл.центр) може бути адміністративним центром одного з районів області(Полтава,Бровари) ), наприклад:
а) Алчевськ, Рубіжне Луганської області(в цьому випадку межі міста співпадають з кордонами адміністративної території міста)
б) Полтава Полтавської області(межі міста співпадають з кордонами адміністративної території міста)
в) Бровари Київської області(межі міста співпадають з кордонами адміністративної території міста)
г) Новодністровськ Чернівецької області -
кордони обласних районів з “вирізаними” адміністративними центрами якщо вони є містами обласного підпорядкування, наприклад:
а) Полтавський район Полтавської області з “вирізаною” Полтавою
б) Великобагачанський район Полтавської області, включаючи смт.Велика Багачка, оскільки смт. адміністративно підпорядковане району
admin_level=7
- кордони районів в межах міста(на райони поділяються тільки об’єкти з admin_level=6, +Київ,+Севастополь)
admin_level=8
-
кордони повноважень міських рад які не є міськрадами шостого рівня, наприклад:
а) смт.Велика Багачанка Полтавської області
б) м.Кремінна Кремінського району Луганської області
в) міста Перевальськ, Артемівськ, Зоринськ Перевальського району Луганської області -
кордони селищних та сільських рад, наприклад:
а) Іванівська селищна рада, що включає території сіл Іванівка,Ковильне,Степове та території навколо них
подібно до французького варіанту: http://www.openstreetmap.org/?lat=44.3879&lon=0.8952&zoom=14&layers=M
Розбиття на менші рівні недоцільне:)
Таким чином
- полігони рівня 4 повністю покривають рівень 2
- полігони рівня 6(за виключенням Києва і Севастополя) повністю покривають рівень 4
- кожен з полігонів рівня 6 належить тільки одному полігону рівня 4
- кожен з полігонів рівня 7 належить тільки одному полігону рівня 6
- кожен з полігонів рівня 8 належить тільки одному полігону рівня 6/7
Якщо територія міста співпадає з територією тієї ж міськради
- на той сами полігон(або зв’язок з type=boundary) ставимо place=city
Якщо територія міста/села менша за територію тієї ж міськради/сільради - потрібно намалювати менший полігон і поставити на нього place=city/town/village і при цьому ніяких admin_level
Ось з цих сіл пропоную зняти admin_level і поставити place=village, можливо додатково landuse=residential, оскільки адміністративний кордон повинен включати також територію навколо села, яка йому належить.
приклади державної класифікації взято з http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/z7502/a002