POI pitanja - koliko su detaljni i koliko često se ažuriraju?

Kao što sam danas na IRC-u pitao, treba mi export POI za Hrvatsku, što detaljniji, osobito obala.

Eventualno i street layer.

Koristili bismo ga za mape za turističke vodiče, pa me zanima nekoliko stvari.

  1. Postoje li legalne prepreke za tvrtke u korištenju HR POI informacija?
  2. Postoje li legalne prepreke za preklapanje Google mapa openstreet map podacima za potrebe tvrtke?
  3. Koliko je detaljan ovaj POI u odnosu na komercijalne verzije za navigacije?
  4. Da li je specijalni POI za pojedine djelatnosti mogu preuzeti na nekom drugom mjestu (npr, benzinske postaje, nautičke marine, željezničke postaje, mreža bankomata, luke itd, sve što bi bilo zanimljivo za turiste, a da je što detaljnije?
  5. Postoji li POI razrađen po gore spominjanim kategorijama u recimo XML formatu?
  6. Koliko često se može očekivati nova ažurna verzija POI-ja i da li postoji nekakav API s kojega se mogu besplatno preuzeti podaci? Ako je potrebno platiti, koje su cifre i koliko u podaci detaljni.

Osobito me zanima hrvatska obala i otoci.

Unaprijed sam Vam zahvalan na odgovorima

  1. Nema legalnih prepreka korištenju podataka.
  2. Preklapanju ima prepreka koja bi trebala nestati prelaskom openstreet baze na novu licencu. To bi se trebalo desiti uskoro, pa možemo reći da nema prepreka.
  3. Nemamo nikakav sustav provjere detaljnosti. Neki gradovi su bolje mapirani, neki lošije.
  4. Pod četiri je sve jasno :smiley:
  5. Ako želiš neke POI-e uzeti na drugom mjestu, vjerojatno ćeš trebati platiti.
  6. Hrvatsku u xml formatu imaš ovdje: http://data.osm-hr.org/croatia/
  7. Nova verzija se na toj adresi dobiva svaki dan. Besplatna je, jer se Openstreetmap projekt bavi upravo time, stvaranjem besplatne digitalne karte Svijeta.

Eto, bude me netko ispravio ako sam nešto krivo rekao.

  1. Ima toliko POI koliko je netko nacrtao, na nekim mjestima više na nekima manje, sve je šaroliko, i ovisi sto smatraš POI jesu li to i kućni brojevi ili samo točke od javnog interesa …
  2. Nije razrađeno po kategorijama nego samo RH komplet.
  3. Kao što je janjko rekao, svako jutro je nova verzija, osim u slučaju da nepredviđenih okolnosti. Besplatna je jer to radim za sve i podatci su slobodni, a ako treba lako ti ja izvučem što god trebaš od toga i naplatim ako hoćeš, ali ne podatke nego svoju uslugu :smiley: