Licznik rowerowy OSMowca

Witam wszystkich!

W wakacje popełniłem pierwszy znany mi licznik rowerowy na otwartej licencji. W chwili obecnej nie wykracza szczególnie ponad funkcjonalność przeciętnego licznika, ale otwarty jest hardware i software, więc można przysposobić go do OSM.

Główna strona projektu jest na githubie (po angielsku), po polsku jest wątek na elektrodzie. Radzę zacząć oglądanie od forum - tam zdjęcia są bardziej w jednym miejscu :slight_smile:

Mam parę pomysłów na użycie go z OSM. Pierwszym i najprostszym jest wbudowanie w niego loggera GPS, ew. kompasu (pomiar byłby mniej dokładny, ale zawsze jakiś). Dodając akcelerometry, można zrobić wykrywanie wartości tagu smoothness, przyciski mogą służyć do oznaczania POI.

Póki co, będę starał się dodać obsługę kart SD, jako zaczątek wszelkiego logowania.

Pomoc, pomysły i zamównienia mile widziane :slight_smile:

Gratuluję.
Myślałeś o wbudowaniu barometra do pomiaru wysokości?

Też by się przydał, chociaż mieszkam daleko od gór, więc nie jest wysoko na mojej liście priorytetów. Za to jeśli ktoś miałby motywację samemu go dodać, to chętnie pomogę.

Również gratuluję. Czy można dostać wersję w pudełku żeby to na rower wrzucić ? Ew. zgłaszam się na testera jeżeli to jeszcze nie ten moment.

Zapudełkowanie jest niby za progiem, a niby nie wiadomo, kiedy…
W teorii mogę zaprojektować wszystko w tydzień. Wykonanie płytki w firmie wysyłkowej zajmuje 2-3 tyg. Niestety, nie wiem nawet jak zacząć wykonanie samej obudowy :confused: Próbowałem jakąś okropnie drogą masę modelarską (za miękka), kawałki plastiku, ale póki co nic nie było idealne.

W każdym razie będę miał motywację kombinować dalej, skoro jest zainteresowanie :slight_smile:

Może na początek modelina i wypalenie w piecu? :slight_smile: