Райони України

Привіт,

В процессі роботи над скриптом виправлення всіх НП України (див гілку КОАТУУ), я вирішив відволіктися і помалювати трохи границі районів.

Дані беру з Вікіпедії, там вони намальовані у SVG. Ці намальовки дуже неточні, часто повернені під кутом, повного співпадіння нема, та його і не потрібно, через те, що наші області ну вже дуууже умовно нанесені. Тим не менше, думаю, помилки десь не більше 3-х кілометрів :slight_smile:

Потрібна допомога.

По-перше, я вже “накрутив” дублів через те, що в мене на вихідних мобільний інтернет, і ДЖОСМ відвалюється. Виправлю в понеділок, якщо хтось це не зробить раніше.

По-друге, я поки зроблю паузу, тому беріть решту областей. На одну область в мене виходить приблизно 30-45 хвилин. Я поки навмисне не чіпаю ті області, які межують з кордонами (Харківська – виключення), бо там великі рілейшени, і вони в мене не завантажуються через поганий інтернет.

По-третє, треба усюди додавати районні центри. Я поки це зробив тільки у Харкові.

Ну і врешті, після того, як будуть виправлені НП і завантажені КОАТУУ, то буде працювати (сподіваюсь) валідатор Держина, і я також планую написати інструкцію для ДЖОСМА, як підсвітити НП в кожному районі. Тоді з’явиться можливість виправляти границі районів і областей, переносячі їх так, щоб усі відповідні НП лежали всередені.

Десь так. Про те, хто, яку область бере, краще писати тут, і ліпше також не працювати в сусідніх областях, бо потім на межах полізуть конфлікти.

Тож пишімо тут, хто, що бере, і я сам також буду писати.

Як робити.

Перед початком раджу подивітись два відео: 1, 2, вони пробігали на ШТОСМ, и розказують як користуватися reltoolbox та як обклацувати КАДАСТР у Росії. Процес дуже подібний.

  1. Підключити втулки PicLayer, Relation Toolbox та utilsplugin2
  2. Завантажити з Вікіпедії відповідне зображення області
  3. Перевести його у PNG або JPG. Я раджу використовивувати 300dpi. Якщо нема чим, то можна зробити скірншот з браузера.
  4. Підкласти малюнок, вирівняти по межах області
  5. Обмальовуємо межі по всій області
  6. Відмічаємо те, що намалювали, а також границі області
  7. У меню utilpsplugin2 (More tools), вибіраємо Split Adjacent Ways
  8. Тут можуть поламатися межі областей (поточної і сусідніх, у тому числі кордони країн). Я натискаю Upload, дивлюся на валідатор, якщо будуть попередження Multipolygon is not closed, це проблема. Якщо ні, переходімо до пункту 15. Це можна зробіти і в кінці процесу.
  9. Виділяємо проблемнy границю, два кліки на назві у relation toolbox. Вона підсвітиться пурпурним
  10. Додаємо ті участки, де є розриви, для цього виділяємо участок, та тиснемо на плюс у relation toolbox
  11. Клікаємо на зображенні олівця у relation toolbox, з’явиться діалог редагування відношення
  12. У нових членів ставимо роль outer
  13. Тиснемо на сортувати, дивимось, де розриви, якщо є, повертаємось до пункту 9. Також можна тут же виділяти проблемні участки, и “Zoom to” по правому кліку
  14. В решті решт має бути гарне кільце з outer, і admin_center в кінці зписку. Повертаємось до районів.
  15. Тепер у нас є окремі веї для кожної сторон району, і відповідно розірвані межі областей
  16. Виділяємо посліловно всі сторони одного району
  17. У relation toolbox тиснемо New, вибіраємо тіп відношення boundary
  18. Поряд зі знаком редагування відношення (олівець) у relation toolbox буде знак попередження. У нас не завдана роль у членів. Клікаємо по ньому, і якщо ми послидовно виділили всі веї у замкнуту область, він пропаде, і всі ролі будуть outer
  19. Тиснемо на редагування відношення
  20. Ще раз перевіряємо, що всі веї замкнуті у кільце
  21. Додаємо теґи: name=“Такий-то район”. boundary=administrative, admin_level=6
  22. Переходимо до пункту 16, поки ще є райони

Для України я взяв дамп, і виділив звідти всі адміністративні границі наступною командою:

osmosis --rx file=ukraine.osm --tf accept-relations boundary=administrative --used-way --used-node --wx file=administrative.osm

Якщо з цим складності, то можна в ДЖОСМі завантажити шматок біла границі, і далі через меню завантажити усі його члени. Потім раджу зберегти цей файл, роблячи Update Data перед кожною новою областю.

Десь так. Питайте.

Області без районів
Нема, все намальовано

Області з районами без райцентрів
Запорізька
Київська
Кіровоградська
Миколаївська
Хмельницька
Черкаська

Eugene

Візьму Кіровогрвдську область… І закінчив.

Eugene

Сьогодні беру Черкаську, Хмельницьку, Миколаївську і Тернопільску… Закінчив

Познущався над Закарпаттям. Дані з Вікі так і не вдалося ідеально припасувати до осм-овських, вічно вилазило десь з іншого боку, але похибки в межах розумного.

Добре. Але ти не перевірив сусідні області. Львівську і Івано-Франковськи я виправив, Україну, Румунію, Угорщину дивитися зараз не можу. Перевір, будь-ласка, скорше за все там теж зараз незамкнені полігони – нові члени не були додані. Їх треба додати (пункти 8-14) і задати роль outer.

Eugene

В процесі. Провтикав, що воно при розділенні ліній в області, яка не завантажена, нічого не знає про відношення цих ліній. Ніколи їх не любив.

Готово, поламаний був лише кордон Румунії, але у них виявилися ще й розриви з Болгарією, поправив. Знайшов ще й помилки у польських колег, з Німеччиною. Та й у словаків з Австрією пару пропусків знайшлося. У мадярів теж дофіга помилок. Так що помилка виявилася корисною, але з мене годі, хай самі у себе розбираються, а то так і до вечора сидіти і виправляти можна :slight_smile: Все, що було моє — повиправляв. Блін, ну і область у мене :slight_smile:

До речі, ректифікувати зображення можна за допомогою http://labs.metacarta.com/rectifier. Для Дніпропетровської області ректифіковане зображення знаходиться тут - http://labs.metacarta.com/rectifier/rectify/6371. В JOSM додається через меню «Фон» → «Ректифіковане зображення» - достатньо додати лише номер, в даному випадку 6371 для Дніпропетровської області.

Візьмусь за рідну Волинь :slight_smile:

… Зробив.

Залишіть плз Чернівецьку :slight_smile: та Рівненську на закуску…

Чернівецьку закінчив
… Рівненську теж

Нехай топікстартер зробить список які області уже з районами.

в wiki пропонується також додавати relation’и районів в relation до області з role=subarea, при цьому додається, що це може ускладнити(яким чином невідомо) подальше редагування карти
подібно до Дніпропетровську

Ой, не думаю, що це потрібно робити. Вже ОСМ “дорослий”, і можна одним запитом взнати, всередені яких полігонів лежить точка. Чому ускладнить редагування – ну теоретично, якщо щось в поділі змінится, можна забути виправити це відношення.

Підсумуючи, я думаю, що це відношення застаріле, так само як застарілий тег is_in.

Eugene

Зробив, але маю переперевірити, раптом хтось не відрапортував тут.

Eugene

Блін, з цими відношеннями, а особливо з державними кордонами - треба обережно :frowning:

Кілька порад, що можуть комусь допомогти… Обов"язково потрібно підвантажити кордони сусідніх держав, якщо ви збираєтесь їх розділювати на кілька сегментів.

В мене не підвантажувались інші відношення, які стояли на лінії, якщо я її завантажив через download incomplete members у відношенні, або зеленою стрілкою в reltoolbox - на лінії стояли лише те відношення, яке я і завантажував. Мабуть, баг? Знайшов, таки баг: http://josm.openstreetmap.de/ticket/4142

http://www.openstreetmap.org/?lat=48.16652&lon=33.40602&zoom=17&layers=M&way=128823129
Тут якись глюк на кордоні
_sev, подивишся? схоже, що ти редагував його останнім.
але мабуть воно так завжди було…

Підправив сам, видалив ті зайві точки… там взагалі дивна лінія: по кілька ліній точнісінько на одній прямій лежать(явно зайві, але я їх залишив)

Крім is_in я б і addr:city,addr:region,addr:district почистив, чого туди тільки не пишуть…

Ага, теж попався на цьому. Як виявилося, не тільки кордони. Були і чужоземні ліси/райони/області. Вирішував завантаженням кожної лінії, яку розділяв. Повністю завантажував кордони лише про всяк випадок, щоб перевірити.

Мдя. :frowning:

Ага, я за твоїм листом теж пішов видаляти, і ще й купу конфліктів похопив :slight_smile:

Ця лінія ну дууже схожа на поганий імпорт. Я повидаляв всі такі точки, там по усій границі така біда була.

Eugene

ну нічого, сподіваюся, що зараз там все ок:)
доречі, помітив у тебе кілька опечаток: Пктрівський, П’ятіхатський райони, boundary=amd
радив би усім уважніше писати назви :slight_smile:

…А виправив? Не треба стидатися виправляти. я не претендую на “володіння” цими об’єктами.

Eugene

Два Чутівських райони в Полтавській області
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1737819
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1737852
Це вже сам виправляй

Мабуть просто видалити один?